0

دانلود آلبوم ردیف سه تار از یوسف فروتن

آلبوم ردیف سه تار از یوسف فروتن

آلبوم ردیف سه تار اثری است به روایت و اجرای استاد یوسف فروتن که به صورت رسمی در سال ۱۳۸۳ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی ردیف سه تار اثری به روایت و اجرای استاد یوسف فروتن است. این آلبوم، شامل سه سی‌دی و ۹۲ قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت هر یک از سه لوح این آلبوم، ۵۶,۰۰۰ تومان است.

روایتی «مجلسی» و بداهه از ردیف سازی موسیقی کلاسیک ایران که توسط استاد یوسف فروتن با سه تار اجرا شده است. به طورکلی این روایت را می توان روایتی مستقل، اما متأثر از دو روایت میرزاعبدالله و آقاحسینقلی محسوب کرد. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

آلبوم ردیف سه تار

سی‌دی اول این آلبوم شامل ۳۳ عدد قطعه موسیقی است که در دستگاه‌های شور، ابوعطا و بیات ترک منتشر شده است. سی‌دی دوم این آلبوم شامل ۳۱ عدد قطعه موسیقی است که در دستگاه‌های سه گاه، چهارگاه و همایون منتشر شده است. سـی‌دی سوم این آلبوم شامل ۲۸ عدد قطعه موسیقی است که در دستگاه‌های ماهور، افشاری، اصفهان و نوا منتشر شده است.

بیوگرافی یوسف فروتن

یوسف فروتن (متولد سال ۱۲۷۰ در شهر تهران – متوفی در تاریخ ۷ دی ۱۳۵۷) نوازنده تار و سه‌تار اهل ایران بود. وی از کودکی به دلیل علاقه‌ای که برادرش مودب السلطنه به موسیقی ایرانی داشت با بسیاری از موسیقی‌دانان زمان خود آشنا شد. او از شاگردان مستقیم درویش خان بود و موفق به دریافت جایزه تبرزین طلایی از درویش خان گردید. سه‌تار، تار و پیانو، ویلن و تمبک می‌نواخت، اما ساز اصلی او سه‌تار بود. وی سه‌تار را نزد میرزاعبدالله و تار را در نزد میرزاحسینقلی فرا گرفت.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *