0

معرفی ارز دیجیتال زدکی‌سواپ ZKSwap

ارز دیجیتال زدکی‌سواپ ZKSwap

ZKSwap یک پروتکل تبادل توکن و یک تبادل غیرمتمرکز لایه 2 (DEX) بر اساس فناوری ZK-Rollup است. این پروتکل براساس مدل Automated Market Maker (AMM) ساخته شده است که به کاربران اتریوم دسترسی رایگان به سرویس ZKSwap می‌دهد. بنابراین، کاربران می‌توانند توکن‌های ETH و استاندارد ERC20 را در ZKSwap معامله کنند، به‌علاوه ZKS (توکن مدیریت ZKSwap) را از طریق جامعه‌کاوی – حفظ نقدینگی و امنیت زیرساخت ZKSwap دریافت کنند.

بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان است، قبل از ورود به این بازار تحقیق کامل کنید.

دارندگان توکن‌های ZKS می‌توانند به لیست توکن‌ها رأی دهند و همچنین بر توسعه و اصلاح پروتکل تأثیر بگذارند. مقیاس‌پذیری و محرمانه بودن پروژه با توجه به فناوری ZK-Rollup و مجموعه‌ای از توابع uniswap پیاده‌سازی شده در Layer-2 محقق شده است. تیم ZKSwap شبکه آزمایشی را در نوامبر 2020 راه اندازی کرد و در 15 فوریه 2021، شبکه اصلی اتریوم راه اندازی شد. در فوریه 2021، صرافی کریپتو یک ایردراپ انجام داد و 80 میلیون دلار ZKS توزیع کرد.

بنیانگذاران ZKSwap چه کسانی هستند؟

از جولای 2021، تیم ZKSwap ناشناس باقی مانده است. از اطلاعات موجود، ZKSwap توسط L2Lab توسعه داده شده است و توسعه‌دهنده اصلی این پروژه Alex Lee است – متخصص با تجربه غنی در تحقیقات اثبات دانش صفر و توسعه قراردادهای هوشمند. ZKSwap حدود 20 توسعه‌دهنده بلاکچین واجد شرایط را استخدام می‌کند که بسیاری از آنها در سال 2013 به صنعت کریپتو پیوستند. این تیم سرمایه‌گذارانی از VCهای بزرگ چینی، از جمله Bixin Capital، FBG Capital و Longling Capital دارد.

چه چیزی ZKSwap (ZKS) را منحصر به فرد می کند؟

ZKSwap یک Layer-2 DEX مدل AMM است که از فناوری ZK-Rollups استفاده می‌کند – نوعی راه حل مقیاس‌پذیر سطح 2 در شبکه اتریوم براساس اثبات دانش صفر. در مقایسه با راه حل‌های مشابه، ZK-Rollup چندین مزیت را برجسته می‌کند: امنیت، هزینه، تراکنش در ثانیه (TPS) و حریم خصوصی.

این فناوری بار روی شبکه اصلی را به ترتیبی کاهش می‌دهد. این کار با گروه‌بندی تراکنش‌ها و انجام برخی محاسبات خارج از اتریوم انجام می‌شود. ZKSwap یک پروژه غیرمتمرکز است که توسط جامعه رهبری می‌شود. مزایای پلتفرم عبارتند از: کنترل غیرمتمرکز و کامل بر دارایی‌های کاربران؛ هیچ مجوزی برای تراکنش‌ها درخواست نشده است و فرآیندی با نقدینگی بالا در حالی که سطح محرمانه‌ای پایدار حفظ می‌شود.

TPS فوق العاده بالا به دلیل ZK-Rollup. ارائه‌دهندگان و کاربران نقدینگی مجبور به پرداخت هزینه‌های بالای گاز نیستند. ZKSwap به شرح زیر عمل می کند: پروتکل از طریق برنامه در zks.app در دسترس است و برای اتصال به آن به کیف پول اتریوم نیاز دارید. کاربران توکن‌ها را از طریق قراردادهای هوشمند اتریوم معامله می‌کنند و دارایی‌هایی را به استخر نقدینگی ZKSwap اضافه می‌کنند.

سیستم ZK-Rollups تراکنش‌های کاربر خارج از زنجیره را در سطح 2 بسته‌بندی و پردازش می‌کند و سپس با شبکه اصلی همگام‌سازی می‌شود و توان عملیاتی پایین اتریوم و کارمزدهای بالا را حذف می‌کند. معماری ZKSwap متشکل از یک رابط کاربری جلویی (UI)، قراردادهای هوشمند درون زنجیره‌ای و یک سرور ZKSwap خارج از زنجیره (شامل مخزن حافظه، پیشنهاد دهنده بلوک، نگهدارنده وضعیت، سرور پروور) است.

سرور ZKSwap ماژولی است که تمام تراکنش‌های خارج از شبکه را مدیریت می‌کند. مؤلفه فناوری دو پیشرفت اصلی است – سرور لایه 2 و سیستم اثبات دانش صفر پلونک. به لطف WebSocket، سرور ZKSwap با کاربران پلتفرم تعامل دارد و رابط دارای عملکرد ردیابی تراکنش است. تمام درخواست‌های تایید شده به استخر حافظه ZKSwap می‌روند و توسط موتور swap پردازش می‌شوند. در مورد سیستم اثبات دانش صفر ZKSwap، این فناوری برای ایجاد شواهد، یعنی الگوریتم اثبات دانش صفر – Plonk، به معماری توزیع و پیشرفت‌های جانبی متکی است. درخت وضعیت ZKSwap یک رکورد از تمام مانده حساب‌ها در سیستم نگه می‌دارد.

شناسنامه توکن زدکی‌سواپ

نامزدکی‌سواپ، ZKSwap
اختصارZKS
آدرس سایتzks.org
رتبه446
حجم بازار119 میلیون دلار
وایت پیپرمشاهده
قراردادمشاهده
توییترZKSwapOfficial
اینستاگرامzkswapofficial
استانداردERC20

کیف پول‌های زدکی‌سواپ

ارز دیجیتال زدکی‌سواپ را می‌توانید در کیف پول‌های مطرح ارزهای دیجیتال به شرح زیر نگهداری کنید:

قیمت زدکی‌سواپ

ارز دیجیتال زدکی‌سواپ در زمان نگارش این مقاله حدود 119 میلیون دلار و در رتبه 446 ارزهای دیجیتال است. اطلاعات کامل این ارز دیجیتال را می‌توانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

نحوه خرید زدکی‌سواپ

ارز دیجیتال زدکی‌سواپ را می‌توانید از بهترین صرافی ارزهای دیجیتال به شرح زیر خریداری کنید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *