0

6 رمزارز برتر بازی کریپتو برای در سال 2022

رمزارزهای بازی در حوزه کریپتو

در سال 2022، حجم بازی‌های بلاکچین بیش از دو برابر شد و استارت‌آپ‌های بازی‌های رمزنگاری بیش از 476 میلیون دلار در نیمه اول سال 2021 دریافت کردند. این میزان علاقه علی‌رغم رکود در بازار، ثابت باقی می‌ماند.

بخش بازی‌های کریپتو دو دنیای جذاب را گرد هم می‌آورد: دنیای بازی‌های ویدیویی و دنیای ارز دیجیتال. ما در این مقاله به سکه‌های مهم بازی‌های کریپتو می‌پردازیم، از کجا می‌توانید آنها را تهیه کنید و چرا باید در سکه‌های بازی سرمایه‌گذاری کنید.

سکه بازی یک ارز دیجیتال درون بازی برای یک بازی خاص است. با سکه‌های بازی، می‌توانید چیزهای درون بازی، شخصیت‌ها و سلاح‌ها را از جمله چیزهای دیگر خریداری کنید. بازیکنان می‌توانند با انجام فعالیت‌ها، ارز دیجیتال کسب کنند. در این بازی‌ها می‌توان از توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) نیز استفاده کرد. اگرچه استفاده از سکه‌های بازی هنوز در مراحل ابتدایی است، اما بیشتر این سکه ها در حال حاضر در صنعت بازی های معمولی جایگاه خود را به دست آورده‌اند.

در سپتامبر 2020، شرکت بازی سازی نمادین Atari با شرکت GameFi Ultra برای کمک به ایجاد ATARI VCS (شبکه رایانه ای بازی های ویدیویی مدرن) برای سرگرمی‌های خانگی همکاری کرد. تا پایان سال 2021، ارزش بازار تمام ارزهای دیجیتال P2E از 25 میلیارد دلار گذشت. واضح است که شرکت‌های کلیدی صنعت بازی و همچنین سرمایه‌گذاران علاقه بیشتری به اکوسیستم ارزهای بازی نشان می‌دهند.

1. Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity یک بازی تجاری و نبرد مبتنی‌بر بلاکچین است که در آن بازیکنان میتوانند موجودات بازی (Axies) را جمع آوری و معامله کنند. هر Axie یک NFT با استاندارد ERC-721 منحصر به فرد است. قرار دادن توکن‌ها، انجام بازی، و شرکت در حکومت‌داری از راه‌هایی هستند که دارندگان AXS می‌توانند پاداش کسب کنند. آکسی‌ها می‌توانند اشکال مختلفی داشته باشند و بیش از 500 عضو بدن در دسترس هستند.

Axie Infinity یکی از اولین پلتفرم‌های بازی پولی برای کسب درآمد (P2E) بود و ارزش بازار آن 1.8 میلیارد دلار است. این بازی در حال حاضر ارتشی از بازیکنان را در سراسر جهان جذب کرده است و توکن اصلی AXS آن همچنان یک عملکرد قوی است. پتانسیل کسب درآمد Axie Infinity بسیاری از افراد جدید را به سمت خود جذب کرده است – به عنوان مثال، در جولای 2021، Axie Infinity هزینه‌های بیشتری را در طول هفت روز نسبت به بیت کوین و اتریوم جمع آوری کرد.

این بازی در کشورهای در حال توسعه که پس از COVID-19 از آن برای ایجاد درآمد استفاده می‌کنند، محبوب به نظر می‌رسد. گیمرهای بازارهایی مانند ویتنام، روزانه پول نقد قابل توجهی را از طریق Axies خود به دست می‌آورند. برخی از افراد برای تامین هزینه‌های خانه خود این بازی را انجام می‌دهند.

2. STEPN (GMT)

STEPN (GMT) یک ارز دیجیتال مبتکرانه برای کسب درآمد است. کاربران باید یک جفت کفش کتانی NFT بخرند و سپس پیاده‌روی، دویدن و دویدن روزانه خود را ثبت کنند تا مراحلی را کسب کنند. آنها ممکن است در نهایت با جمع آوری تعداد کافی مرحله GMT کسب کنند. STEPN از چندین منبع درآمد کسب می‌کند. این پلتفرم با فروش کفش‌های NFT، جمع‌آوری حق امتیاز در معاملات NFT، و دریافت هزینه از کاربران برای تجدید انرژی و پیشرفت در سطوح، درآمد ایجاد می‌کند.

درآمد به میزان حرکتی که توسط GPS در فواصل پنج دقیقه‌ای نظارت می‌شود بستگی دارد که با یک واحد انرژی مطابقت دارد، که پس از اتمام کامل به تدریج در طول زمان بازیابی می‌شود. طبق اعلام رسمی این شرکت، STEPN در سه ماهه اول 2022، 26.81 میلیون دلار از مبادلات تجاری و صدور مجوز در بازار NFT کسب کرده است. گمانه زنی در مورد رابطه بالقوه بین STEPN، شرکت‌های ورزشی بزرگ و بایننس ممکن است به افزایش قیمت توکن کمک کرده باشد.

3. Decentraland (MANA)

Decentraland یک پلتفرم مبتنی بر اتریوم است که می‌توان زمین مجازی را خریداری، توسعه و کسب درآمد کرد. این پلتفرم واقعیت مجازی سه بعدی به هنرمندان و تولیدکنندگان اجازه می‌دهد تا با یکدیگر همکاری کرده و دارایی‌های خود را به اشتراک بگذارند. Decentraland از هر دو توکن LAND و MANA استفاده می‌کند. MANA یک توکن ERC-20 است که ممکن است برای به دست آوردن توکن‌های LAND که توکن‌های غیرقابل تعویض ERC-721 هستند سوزانده شود. کاربران می‌توانند از MANA برای خرید آواتار، لباس، نام و موارد دیگر استفاده کنند.

بازار Decentraland جایی است که زمین خریداری می شود، در کنار سایر امکانات. متاورس Decentraland اخیراً میزبان مجموعه‌ای از رویدادها بود که بسیاری از علاقه‌مندان به بازی را که به دنبال استفاده از این پلتفرم بودند، جذب کرد. روش اولیه کسب درآمد در هر متاورس، خرید زمین است. دارایی ممکن است به امانت داده شود یا فروخته شود. جایگزینی که جذاب‌تر و دشوارتر است، ایجاد بازی‌ها و رویدادها و شارژ کردن مخاطب است. با این حال، در مقایسه با Sandbox، یک ابزار داخلی رایگان برای ایجاد تجربیات وجود دارد. سومین روش برای کسب درآمد این است که مهارت‌های خود را در اختیار صاحب زمین قرار دهید، درست مانند کاری که در این دنیا انجام خواهید داد.

Decentraland سرمایه گذاران نهادی مانند Grayscale را به دلیل پتانسیل خود جذب کرده است. علاوه بر این، با ادامه حرکت متاورس، Decentraland ممکن است راه خوبی برای سرمایه‌گذاری بر روی این روند باشد. با پیوستن افراد بیشتری به Decentraland، ارزش MANA می‌تواند افزایش یابد. به زودی، اکوسیستم Decentraland ممکن است به یک فراجهت چند منظوره تبدیل شود که در آن شرکت‌ها می‌توانند محتوای دیجیتال را بازاریابی و کسب درآمد کنند.

4. Enjin Coin (ENJ)

Enjin سرویسی است که به سازندگان بازی اجازه می‌دهد تا توکن‌های درون بازی، هم دارایی‌های غیرقابل تعویض و هم دارایی‌های قابل تعویض را صادر کنند. بازار انجین خرید و فروش دارایی های ERC-1155 را تسهیل می‌کند. انجین و مایکروسافت در سال 2020 برای ایجاد Azure Heroes، برنامه‌ای که نشان‌های هوشمند مبتنی‌بر بلاکچین را به توسعه‌دهندگان برای ارج نهادن به دستاوردها و تلاش‌هایشان اعطا می‌کند، همکاری کردند.

به گفته انجین، هر نشان به عنوان یک NFT با «کمبود قابل تأیید، حداکثر محدودیت‌های گردش، منشاء اثبات شده و شناسه‌های منحصربه‌فرد» تولید می‌شود. در حال حاضر صدها انجمن و بیش از 20 میلیون عضو در شبکه اصلی Enjin وجود دارد. در حال حاضر، تقریباً چهل تجارت بازی از این پلتفرم استفاده می‌کنند. Enjin همچنین با موفقیت پیوندهایی را به پلتفرم‌های دیگر از جمله اتریوم ایجاد کرده است. علاوه بر این، در حال حاضر میلیون ها کاربر Minecraft از بسته نرم افزاری انجمن Enjin برای برقراری ارتباط با سایر بازیکنان استفاده می‌کنند.

5. The Sandbox (SAND)

Sandbox یک متاورس «بازی برای کسب درآمد» با توکن ابزار اصلی SAND است. متاورس شامل واحدهای املاک دیجیتالی است که با نام LAND شناخته می‌شوند. با استفاده از NFT و SAND، بازیکنان ممکن است تجربه‌های بازی را توسعه دهند، مالکیت کنند و بفروشند.

Sandbox Game Maker امکان ترکیب دارایی های دیجیتالی ساخته شده توسط بازیکنان را به عنوان NFT می‌دهد. مهمتر از همه، Sandbox مجموعه‌ای از ابزارها را ارائه می‌دهد که برای تسهیل تعامل بازیکن با برخوردهای فراجهانی طراحی شده‌اند. کاربران این آزادی را دارند که تنظیمات بازی سه بعدی و اشیاء دیجیتالی خود را با استفاده از ایده‌های خود بسازند.

Sandbox با شرکت بازی سازی Atari همکاری کرده است تا پارک‌های موضوعی مجازی مبتنی‌بر LAND به تعداد محدود بسازد. تنها 166464 قطعه زمین وجود دارد، با این حال هر روز صدها دنیای بازی بر روی The Sandbox ساخته می‌شود. در نتیجه، قیمت قطعه اغلب به 50000 دلار می‌رسد! مردم می‌توانند زمین و سایر دارایی‌های دیجیتال را با SAND، سکه بومی Sandbox خریداری کنند. موفقیت SAND به طور جدایی ناپذیری با محبوبیت The Sandbox مرتبط است و در صورتی که این بازی به یک انجمن بازی تبدیل شود، افزایش خواهد یافت.

6. Gala (GALA)

اریک شیرمایر، یکی از بنیانگذاران Zynga و مخترع Farmville، زنجیره بلوکی Gala Games را ایجاد کرد. GALA یک توکن ابزار غیر قابل استرداد است که به عنوان وسیله ای برای تجارت در بین بازیکنان اکوسیستم گالای گیمز عمل می‌کند. همچنین ممکن است برای تأثیرگذاری بر توسعه بازی توسط کاربران Gala استفاده شود.

توکن GALA یک توکن کاربردی است که به بهترین شرکت کنندگان اکوسیستم پاداش می دهد. دارندگان توکن می توانند در مورد اینکه کدام بازی در شبکه Gala Games نمایش داده می شود، رأی دهند. بر اساس CoinMarketCap ،Gala Games بیش از 1.3 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و از زمان شروع آن در سال 2019، بیش از 26000 NFT فروخته است که گران‌ترین NFT به ارزش 3 میلیون دلار است. هدف گالا این است که سهمی از میلیاردها دلاری که پلتفرم‌های بازی تولید می‌کنند به بازیکنان بدهد. در قالب NFT و سایر دارایی‌های دیجیتال، این شبکه قصد دارد به کاربران اجازه دهد تا ارزش خود را از اکوسیستم‌های بازی استخراج کنند.

آیا باید روی سکه‌های بازی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید؟

سکه‌های بازی کریپتو یکی از فعال‌ترین‌ها در بازار هستند. آنها واقعاً روی ایده‌های جالبی کار می‌کنند که می‌تواند یک صنعت در حال حاضر مهم را متحول کند. حجم وجوهی که در این فضا جریان دارد گواه این موضوع است و این بودجه تنها با گذشت زمان افزایش خواهد یافت. البته، این فضا هنوز در مراحل اولیه است و از هم اکنون تا آن زمان ممکن است اتفاقات زیادی بیفتد – از جمله مقررات. در نتیجه، قبل از سرمایه‌گذاری، باید یک مطالعه کامل انجام دهید و با اصول اساسی ارز و توکن هر بازی آشنا شوید.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *