0

دانلود آلبوم آتش از ابوسعید مرضایی و فربد یداللهی

آلبوم آتش

آلبوم آتش اثری است بی کلام حاصل دونوازی ابوسعید مرضایی نوازنده سه تار و فربد یداللهی نوازنده تنبک که به صورت رسمی در اسفند ۱۴۰۲ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفته است.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی آتش اثری از ابوسعید مرضایی و فربد یداللهی است. این آلبوم، شامل ۱۵ قطعه موسیقی در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۱۰۰,۰۰۰ تومان است.

با این آلبوم، چهارگانه‌ ابوسعید مرضایی کامل می‌شود: منظومه‌ای کاملاً موسیقایی و سرشار از شاعرانگی که با نگاه به چهار عنصر اصلی طبیعت (خاک، آب، باد و آتش) ساخته و اجرا شده است.

حافظه موسیقی معاصر ایران، از این نوع نگاه و برخورد، نمونه‌های زیادی را ارائه نکرده است. سایه‌ سنگین تغزل از یک سو و استیلای عرفان از سوی دیگر – و البته هر دو با تکیه بر ادب منظوم در حوزه زبان کلاسیک فارسی- با همه غنایی که همراه آورده‌اند، سپهر پرواز و تخیل هنرمند ایرانی را نیز بسی محدود کرده‌اند. تا جایی که از بازنمایی ِناب‌ترین احساسات انسانی ِمربوط به طبیعت و زندگی و… بازمانده‌ایم و در قرن خورشیدی گذشته، برای جبران مافات، ناگزیر، دست به دامن فرهنگ‌های غیر موروثی شده‌ایم. البته آن کنش و این واکنش، مربوط به حیطه‌ی شهرنشینی و حوزه‌ی سلطه‌‌ی ادب کلاسیک است. موسیقی‌های بومی ِنواحی ایران، چه باکلام و چه بی‌کلام، در این موارد دست بازتری داشته‌اند و تصویر انسان و طبیعت و احساسات آدمی را با همان امکانات اندکشان، بسیار واقعی، صميمی و در یک کلام “انسانی‌تر” از شهرنشینان ارائه داده‌اند.

آهنگ های آلبوم آتش

آتش نام اثری مشترک از ابوسعید مرضایی و فربد یداللهی است. این آلبوم که شامل ۱۵ عدد قطعه موسیقی است در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری سپیدار موسیقی منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱ایوار
۲آتش مهر
۳آتش فشان
۴آتش جان
۵شب
۶آتش و شب
۷آتش و باد
۸آتش و باران
۹آتش و اشک
۱۰شبگیر
۱۱پگاه
۱۲پیام
۱۳شعله
۱۴بامداد
۱۵و بدرود، باید رفت!

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *