0

دانلود آلبوم ماسی درهم از بابک شریفی مجد و بهنام معصومی‌

آلبوم ماسی درهم از بابک شریفی مجد و بهنام معصومی‌

آلبوم ماسی درهم اثری است با همکاری مشترک بابک شریفی مجد (باغلاما) و بهنام معصومی (سازهای کوبه ای) که به صورت رسمی در خرداد ۱۳۹۳ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی ماسی درهم اثری از بابک شریفی مجد و بهنام معصومی است. این آلبوم، شامل ۸ عدد قطعه موسیقی در سبک فولکلور را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۴۰,۰۰۰ تومان است.

شب است، مادربزرگ قصه می‌گوید. با صدایی زیبا و باشکوه، اما غمگین و غریب مثل کوه‌های سنندج و دستانش تار و پود «ماسی درهم» را نقش می‌زند بر تن قالی. و نوه‌اش دست آرتان، پسر خود را می‌گیرد و او را بر بال خاطرات و موسیقی، به این تصویر زیبا از کودکی‌اش می‌برد، به آن روزها، به سنندج، به داستان‌های تنیده در «ماسی درهم».
آلبوم ماسی درهم حاصل تک نوازی و دونوازی بابک شریفی مجد و بهنام معصومی با باغلاما و سازهای کوبه ای است.

ماسی درهم با آن صدای گرم و محلی باغلاما، از یک سو به غرب، به کوه‌های سنندج می بردت و از سویی، پیچ و تاب‌های این ساز که در تنبک می‌تند، نجوایی شرقی دارد. موسیقی شلوغ نیست، فضا آرام است و در عین حال شورانگیز، و به ذهن مجال می‌دهد خود را غرق رویاپردازی کند.

کاور آلبوم با نقش و نگارهای «ماسی درهم» تزئین شده؛ بافتی ساده و زیبا برای قالی، به سادگی مردمان کُرد و به زیبایی شب های خاطره انگیز سنندج.

آلبوم ماسی درهم از بابک شریفی مجد و بهنام معصومی‌

آهنگ های آلبوم ماسی درهم

ماسی درهم شامل ۸ قطعه موسیقی با نوازندگی باغلاما توسط بابک شریفی مجد و سازهای کوبه ای توسط بهنام معصومی‌ است. این آلبوم در سبک فولکلور ساخته شده است. این اثر توسط موسسه فرهنگی هنری نغمه حصار منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگمدت زمان
۱خواب۰۸:۱۴
۲پروانه ها۰۴:۳۸
۳کوچکه ره ش (سیاه سنگ)۰۴:۲۶
۴صدای آشنا۰۳:۵۴
۵رهایی۰۳:۲۸
۶پاییز۰۶:۲۲
۷هراس۰۴:۱۲
۸آرتان۰۷:۱۴
آلبوم ماسی درهم از بابک شریفی مجد و بهنام معصومی‌
آلبوم ماسی درهم از بابک شریفی مجد و بهنام معصومی‌
آلبوم ماسی درهم از بابک شریفی مجد و بهنام معصومی‌

بیوگرافی بابک شریفی مجد و بهنام معصومی‌ (عکس)

بیوگرافی بابک شریفی مجد
بیوگرافی بهنام معصومی‌

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *