0

معرفی توکن بت BAT یا Basic Attention Token

معرفی توکن بت

صنعت تبلیغات در فضای آنلاین یکی از قدیمی ترین و مهمترین صنایع برای کسب و کارها برای رشد و ایجاد درآمد است. اما با این حال این صنعت قدیمی شده است و مدت هاست که مدل آن تغییری نداشته است.

توکن بت BAT ساخته برندان آیک (Brendan Eich) تغییراتی را در این صنعت ایجاد کرده است. کاربران وبسایت ها میتوانند تبلیغات مربوط به کسب و کارها را مشاهده کنند و در ازای آن توکن بت را به عنوان پاداش دریافت کنند. بنابراین بت به دنبال اتصال مخاطبان و کسب و کارها است.

صنعت تبلیغات از گذشته تاکنون تغییرات بسیاری را به خود دیده است. تبلیغات محیطی، چاپ تراکت و مجله گرفت تا تبلیغات در عصر حاضر در فضای آنلاین! به لطف وجود موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و … و فراهم آوردن بستری با بیش از 2 میلیارد کاربر که روز به روز با افزایش قدرت شبکه و اینترنت در حال افزایش است، فرصت و ظرفیت بالایی را برای کسب و کارهای برای تبلیغات خود ایجاد کرده است. میتوان در مقایسه ای بین تبلیغات تلویزیونی و تبلیغات در فضای آنلاین بیان کرد که در سال 2017 درآمد تبلیغات در فضای وب از کل درآمد تبلیغات در تلویزیون پیشی گرفته است و این نشان دهنده پتانسیل بالای این صنعت در فضای وب است.

در سال 2016 گوگل بزرگترین دریافت کننده سود تبلیغات بین‌المللی با رقم 79 میلیارد دلار بود و فیس‌بوک 27 میلیارد دلار از این راه کسب درآمد کرد.

معرفی توکن BAT

بت یک توکن تبلیغات دیجیتال است که با استفاده از استاندارد ERC20 در شبکه اتریوم ایجاد شده است. با استفاده از بت میتوان بین سه عنصر تبلیغات یعنی، تبلیغ دهنده، پابلیشر یا شرکت تبلیغاتی و کاربر نهایی به عنوان جامعه هدف تعادل ایجاد کرد. کاربران با دیدن تبلیغات از سمت پابلیشرها توکن بت را به عنوان پاداش دریافت میکنند. توکن بت اهداف زیر را دنبال میکند:

  • واسطه‌ها را حذف می‌کند.
  • به کاربران، منتشرکنندگان و تبلیغ کنندگان پاداش می‌دهد.
  • کاربران برای توجه‌کردن به آگهی‌های تبلیغاتی پاداش دریافت می‌کنند.
  • به منتشرکنندگان طبق عرف بخشی از عواید تبلیغات پرداخت می‌شود.
  • تبلیغ کنندگان نرخ بازگشت سرمایه (ROI) بهتری برای محتوای خود خواهند داشت.

تیم BAT یک مرورگر داخلی به نام (Brave) ایجاد کرده‌اند که با سیستم شبکه BAT یکپارچه شده است. توکن‌های BAT ارزهای بومی (native currency) مخصوص شبکه هستند که توسط سیستم به کار گرفته خواهند شد.

ویژگی‌های مرورگر Brave

  • حریم خصوصی: داده‌های جستجوهای کاربران کاملا خصوصی نگاه داشته می‌شود. بنابراین، تمام اطلاعاتی که برای تطابق آگهی‌های تبلیغاتی مورد نیاز است غیرقابل دسترس خواهد بود. ترکرهای واسطه نیز به طور خودکار مسدود می‌شوند.
  • تجربه بهتر: با این مرورگر دیگر نیاز نیست برای هر بارگزاری صفحه کاربران به سرورهای خارجی رجوع کنند. زیرا تطبیق آگهی‌ها به شکل محلی انجام می‌شود و این امر به بهبود کیفیت جستجوی اینترنتی در مرورگر، عمر بهتر باتری دستگاه‌ها، استفاده کمتر از حجم دانلود، و به حداقل رساندن اختلال در جریان محتوا می‌انجامد.
  • تطبق پیشرفته تبلیغات: مرورگر Brave مجموعه کاملی از اطلاعات کاربران را همراه با سیگنال‌های مورد نظر (intent signal)، تب‌های فعال، لینک‌ها، کلیدواژه‌های جستجوشده، اطلاعات واردشده در مرورگر، و غیره در خود حفظ می‌کند. پلتفرم BAT به همراه مرورگر Brave می‌توانند تعیین کنند که آیا کاربران در زمان و مکان مطلوب خود در تجربه کار با مرورگر هستند تا به آنها آگهی‌های تبلیغاتی پیشنهاد شود یا خیر.

توکن بت در یک ICO عرضه شد و تنها در عرض 30 ثانیه حدود 35 میلیون دلار از توکن های بت به فروش رسید. این عرضه اولیه یکی از سریعترین ها بود و تمامی توکن ها را تنها 130 نفر خریدند بنابراین همچین هم به صورت غیرمتمرکز انجام نگردید.

قیمت توکن بت BAT

در زمان نگارش این مقاله توکن بت 1.30 دلار قیمت دارد، از کل 1,500,000,000 توکن موجود 1,492,816,441 BAT عرضه شده است. این توکن با حجم بازاری معادل $1,939,642,904 در رتبه 62 ارزهای دیجیتال است. میتوانید اطلاعات کامل این ارز دیجیتال را در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

کیف پول های بت BAT

همانطور که گفته شد این توکن بر اساس استاندارد ERC20 طراحی شده است بنابراین تمامی کیف پول هایی که اتریوم را نگهداری میکنند، توانایی ذخیره توکن بت را هم دارند. در ادامه 5 تا از بهتری کیف پول ها را لیست کرده ایم:

خرید توکن بت BAT

میتوانید این توکن را در سایت های ایرانی و صرافی های بین المللی خریداری کنید. از بهتری صرافی های ارائه دهنده این توکن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

برچسب‌ها:, ,

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *