0

اسباب بازی پرنده

اسباب بازی پرنده
بازدید 1824

اسباب بازی پرنده یکی از لوازم نگهداری این حیوان خانگی است. اسباب بازی خوب می‌تواند ساعت‌ها پرنده شما را سرگرم کند و او را از بی‌حوصلگی دور کند.

اسباب بازی های پرنده برای سرگرمی پرنده شما ضروری هستند. آن ها همچنین به تحریک حواس و غرایز طبیعی پرندگان کمک می‌کنند و پرندگان را تشویق می‌کنند تا از ذهن خود به شیوه‌ای مولد استفاده کنند. از نردبان و تاب تا آینه و اسباب بازی های دیگر، انتخاب‌های زیادی وجود دارد.

با عضویت در کانال تلگرامی زیر می‌توانید محصولات مرتبط با پت را از ترکیه سفارش داده و در ایران تحویل بگیرید.

نحوه انتخاب اسباب بازی های مناسب

حتی پرندگان اهلی نیز غرایز طبیعی خود را از زمان پرسه زدن در حیات وحش حفظ می‌کنند. بنابراین ارائه اسباب بازی هایی که به این نیازها پاسخ می دهند بسیار مهم است تا همه حواس آن‌ها شبیه‌سازی شود و به پیشرفت آن ها کمک کند. مطمئناً پرنده شما از بازی با اسباب بازی های خود لذت خواهد برد. اما آن‌ها همچنین باید فعالیت بدنی، تحریک ذهنی و فرایندهای طبیعی مانند جستجوی غذا برایشان شبیه‌سازی شود.

تنوع

در حالت ایده‌آل، باید یک اسباب بازی تهیه کنید که به هر یک از این نیازها پاسخ دهد. اما مراقب باشید که قفس را بیش از حد پر نکنید. بسته به اندازه قفس، سه یا چهار اسباب بازی کافی است. مهمترین چیز این است که آن‌ها را به طور منظم عوض کنید تا از فرسوده نشدن لوازم یا خسته نشدن پرندگان از آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

استحکام

مطمئن شوید که اسباب بازی های محکمی را انتخاب می‌کنید که می‌تواند در برابر پنجه و منقار مقاوم باشد. زیرا با گذشت زمان پنجه و منقار باعث شکستن آن‌ها می‌شود.

مواد سازنده و طرح

به سراغ موادی مانند چوب، حصیر یا چرم بروید. فقط مطمئن شوید که مواد به اندازه کافی قوی هستند تا خیلی زود فرسوده نشوند.

طرح، شکل و وزن اسباب بازی ها باید متناسب با نوع پرنده ای باشد که از آن ها استفاده می کند. شما همچنین باید به سن پرندگان خود و میزان هوش آن‌ها فکر کنید.

انواع اسباب بازی

اسباب بازی های ورزشی

اسباب بازی های ورزشی برای پرندگان

انواع مختلفی از اسباب بازی ها برای ورزش پرندگان شما طراحی شده‌اند. این اسباب‌بازی‌ها به پرندگان شما این فرصت را می‌دهند تا از کوهنوردی، آویزان شدن، حمل اشیاء داخل قفس یا پرواز از یک وسیله به وسیله دیگر بهره ببرد.

طناب، تاب و نردبان همه اسباب بازی های آویز عالی هستند. این وسایل ورزش را میسر می کنند در حالی که چابکی، تعادل و مهارت را نیز بهبود می بخشند.

اسباب بازی های غیر آویز، که برای بازی با پا و منقار طراحی شده‌اند، به توسعه مهارت و قدرت کمک می‌کند. در حالی که این اسباب بازی ها برای پرندگان بسیار مناسب است، به خاطر داشته باشید که هر چیزی که در قفس قرار می‌گیرد به سرعت توسط مواد غذایی و فضولات کثیف می‌شود، بنابراین شما باید مرتباً آن‌ها را تمیز یا جایگزین کنید.

اسباب بازی های دیگر پرندگان شامل ایستگاه‌های بازی است که تعدادی فعالیت را در یک وسیله ارائه می‌دهد. مهم نیست کدام اسباب بازی را انتخاب می‌کنید، مهمترین چیز این است که انواع اشکال، بافت‌ها و رنگ‌ها را انتخاب کنید.

اسباب بازی مهارتی

اسباب بازی مهارتی برای پرندگان

توسعه مهارت های پرندگان تعامل شما را با آن‌ها بهبود می‌بخشد. لوازم زیر برای این کار عالی است:

  • آینه
  • پازل
  • بازی‌های مشاهده‌ای

از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین معماها؛ اسباب بازی های شما باید با نوع پرندگانی که دارید و همچنین پتانسیل انفرادی آن‌ها مطابقت داشته باشد. ایده این است که تا حد امکان ذهن پرندگان خود را تحریک کنید. همچنین می‌تواند یک ایده عالی برای ساخت اسباب بازی توسط خود شما باشد. به عنوان مثال، می‌توانید پازل چوبی خود را بسازید یا طناب را گره بزنید تا باز شود.

اسباب بازی های غذایی

اسباب بازی های غذایی

در طبیعت، جستجوی غذا می‌تواند ساعت ها وقت پرنده را بگیرد. با در نظر گرفتن این نکته، می‌توانید از بین اسباب بازی های مختلف تعاملی انتخاب کنید تا به پرنده خود لذت جستجوی غذای خود را برگرداند. این همچنین یک راه عالی است تا به آن‌ها اجازه دهید طعم‌های جدید را کشف کرده و منوی خود را مخلوط کنند.

می‌توانید اسباب بازی های خریداری شده از مغازه را با برخی از اسباب بازی های دیگر ترکیب کنید. به عنوان مثال، مخروط‌های کاج را می‌توان با دانه پر کرد و جعبه‌ها را می‌توان برای جستجوی خوراکی ها خرد کرد (به شرطی که حاوی چسب یا منگنه نباشند). به طور خلاصه، وقتی پای اسباب بازی های پرنده به میان می‌آید، هیچ پایانی وجود ندارد!

اسباب بازی های دیگر

اسباب بازی های دیگر

همچنین این امکان وجود دارد که اسباب بازی های قدیمی یا دیگر اشیاء روزمره را به اسباب بازی های پرنده تبدیل کنید. لازم به ذکر است که باید مطمئن شوید که آن ها حاوی چیزی نیستند که می تواند برای پرندگان شما خطرناک باشد. به یاد داشته باشید حتی اشیایی که نمی توانند به یک بزرگسال یا کودک آسیب برسانند می توانند برای یک پرنده خطرناک باشند.

اگر از اسباب بازی های موسیقی یا اسباب بازی های نرم استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که محکم اند و در برابر منقار پرندگان مقاوم هستند. در این صورت، از خانه های عروسکی گرفته تا یک قاشق چوبی معمولی، راه های زیادی برای تشویق و سرگرمی پرنده شما وجود دارد!

معرفی اسباب بازی پرندگان

با توجه به توضیحات فوق در اینجا به معرفی اسباب بازی پرندگان موجود در بازار می‌پردازیم.

اسباب بازی پرندگان کد PL03

اسباب بازی پرندگان کد PL03

این اسباب بازی به شکل توپ و با قطر 5 سانتی متر ساخته شده و مناسب بازی کردن پرنده شما است.

اسباب بازی مدل 2510

اسباب بازی پرندگان مدل 2510

این اسباب بازی به شکل نردبان و از جنس چوب ساخته شده است و می‌تواند نیاز به بالا رفتن پرنده شما را مرتفع سازد.

اسباب بازی مدل تاب کد 10002

اسباب بازی پرنده مدل تاب کد 10002

آویز مناسب برای پرنگان زینتی است. همچنین طرح و اندازه مختلفی دارد که باتوجه با نوع پرنده می‌توانید انتخاب مناسبی داشته باشید. دارای چوب‌های مرغوب و رنگ استفاده شده خوراکی است. طراحی و فرم چوب‌ها با مشورت دکتر دامپزشک صورت گرفته تا آسیبی به پرنده نرسد.

اسباب بازی پرندگان کد AL118

اسباب بازی پرندگان کد AL118

این اسباب بازی ها تولید شده از کنف و چوب مرغوب و رنگ صد درصد خوراکی است.

اسباب بازی پرندگان مدل CH30

اسباب بازی پرندگان مدل CH30

پلکان طنابدار برای سرگرمی و بازی طوطی سانان و پرندگان زینتی از چوب طبیعی درختان گردو، بید، بادام، سنجد ساخته شده است. لازم به ذکر است برای حفظ سلامتی پرنده خانگیتان از چوب های طبیعی استفاده نمایید. استفاده از طناب کنفی و غیر پلاستیکی علاوه بر این که می‌تواند موجب سرگرمی و بازی پرندگان شود در صورت جویده شدن برای پرنده مضر نخواهد بود.

اسباب بازی پرندگان کدAL109

اسباب بازی پرندگان کدAL109

این اسباب بازی ها، تولید شده از کنف و چوب مرغوب و رنگ ۱۰۰ درصد خوراکی است. هدف از تهیه اسباب بازی برای پرندگان ارضای حس جویدن و خرد کردن در طوطی است.

اسباب بازی توکا مدل 131

اسباب بازی پرندگان توکا مدل 131

این اسباب بازی با استفاده از چوب کاملا استاندارد ساخته شده است و تمام نکات مهم در حوزه تولید اسباب بازی در این وسیله رعایت شده است.

اسباب بازی  کد p112

اسباب بازی پرندگان  کد p112

این اسباب بازی از جنس پلاستیک ساخته شده است و می‌تواند پرنده شما را سرگرم کند.

اسباب بازی پرندگان مدل زنگوله کد PS-03

این اسباب بازی از جنس فلز است و به صورت زنگوله طراحی شده است.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *