0

معرفی ارز دیجیتال انیگما (Enigma)

ارز دیجیتال انیگما

ارز دیجیتال انیگما (Enigma) یک پلت فرم رمزنگاری شده است که سعی دارد با دسترسی به ذخیره سازی داده و حریم خصوصی در حالی که مقیاس پذیر است، مشکل حفظ حریم خصوصی در بلاکچین را حل کند. انیگما با معرفی قراردادهای مخفی قصد دارد قراردادهای هوشمند اتریوم را توسعه دهد.

ویژگی اصلی انیگما، توانایی آن در تقسیم معاملات به تکه‌هایی است که به طور جداگانه توسط گره‌ها تأیید می‌شوند. این ویژگی از جاسوسی در تراکنش‌ها پیشگیری می‌کند.

نحوه عملکرد ارز دیجیتال انیگما (Enigma)

شبکه انیگما با گرفتن داده‌ها، شکستن، رمزگذاری و توزیع آن‌ها در شبکه‌ای از گره‌های مخفی کار می‌کند و به داده ها کمک می‌کند تا مخفی بمانند. اگر از انیگما در هنگامی که در بالای یک بلاکچین عمومی مانند اتریوم قرار دارد استفاده شود، این محاسبات پنهان خارج از زنجیره اصلی اتریوم اتفاق می‌افتد، اما تأییدهای عمومی، اجماع و پرداخت‌ها در بلاکچین اصلی اتریوم اتفاق می‌افتد.

پروتکل انیگما در ابتدا شبکه حریم خصوصی خود را در بالای بلاکچین اتریوم ایجاد کرد. اما در فوریه 2020، این شرکت راه اندازی شبکه اصلی خود را اعلام کرد که به عنوان لایه اجماع جایگزین اتریوم می‌شود. با این حال، توسعه دهندگان انیگما می‌گویند که این پروژه هنوز می‌تواند با بلاک چین اتریوم کار کند.

بنیانگذاران ارز دیجیتال انیگما (Enigma) چه کسانی هستند؟

پروژه انیگما برای اولین بار در سال 2015 در مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) معرفی شد. بنیانگذاران انیگما “گای زیسکایند” و “کن کیساگان” مدیر عامل و مدیر ارشد تدارکات فعلی آن هستند.

چه چیزی ارز دیجیتال انیگما (Enigma) را منحصر به فرد کرده است؟

انیگما مبتنی بر قراردادهای محرمانه، گره‌های مخفی و حالت‌های مخفی هستند. قراردادهای محرمانه دقیقاً مانند قراردادهای هوشمند هستند، با این تفاوت که داده‌ها خصوصی نگه داشته می‌شوند. قراردادهای محرمانه با اتریوم سازگار هستند، بنابراین توسعه دهندگان قراردادهای محرمانه می‌توانند بهترین ویژگی‌های هر دو شبکه را با هم ترکیب کنند. استفاده از اتریوم برای ذخیره داده‌های عمومی مانند موجودی کاربران و استفاده از انیگما برای پردازش داده‌های شخصی مانند تراکنش‌های مخفی.

قراردادهای محرمانه از محاسبات ایمن استفاده می‌کنند، یعنی نوعی رمزنگاری که محاسبات را بدون فاش کردن اطلاعات انجام می‌دهد. این محاسبات از طریق فرآیندی به نام “اشتراک پنهانی”(secret sharing) انجام می‌شود که داده‌ها را تقسیم و رمزگذاری می‌کند و آن را بین گره‌های مختلف در شبکه پخش می‌کند.

معرفی توکن ENG

ENG یک توکن ERC-20 است که در طی عرضه اولیه سکه (ICO) پروژه انیگما در سال 2017 ایجاد شده است. ENG توکن بومی پروژه انیگما است و عملکرد اصلی آن ایجاد انگیزه برای گره‌های مخفی است. بیشتر توکن‌های ENG به عنوان پاداش یا هزینه عملکرد گره‌های مخفی عملیاتی در شبکه انیگما منتشر می‌شوند.

کیف پول‌های مناسب برای خرید ارز دیجیتال انیگما (Enigma)

قیمت ارز دیجیتال انیگما (Enigma)

قیمت انیگما در زمان نگارش این مقاله 0.194634 دلار آمریکا و حجم معاملات 24 ساعته آن 3،888،850 دلار است. انیگما در 24 ساعت گذشته 19.48% افزایش قیمت داشته است و در حال حاضر در رتبه‌ی 1453 در سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. عرضه آن 13،993،018 سکه ENG است و حداکثر منبع در دسترس نیست.

صرافی‌های مناسب برای خرید ارز دیجیتال انیگما (Enigma)

بهترین صرافی‌ها برای مبادلات انیگما عبارتند از:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *