0

ظرف آب و غذای خرگوش

ظرف آب و غذای خرگوش یکی از مهم ترین وسایل نگهداری این حیوان خانگی است. ظرف آب و غذای مناسب باعث پخش نشدن آب و غذا در محیط قفس می‌شود.

به گزارش خوبو، اطمینان از اینکه خرگوش شما همیشه به آب و غذا دسترسی دارد بسیار مهم است. کمبود آب در قفس می‌تواند منجر به کم آبی بدن حیوان شود. همچنین غذای آلوده نیز می‌تواند باعث بروز یک بیماری جدی در خرگوش شما شود، بیماری‌ای که می‌توان به راحتی با دادن آب تازه و غذای تمیز از آن جلوگیری کرد.

انواع ظروف آب و غذای خرگوش

همه ظروف آب و غذای خرگوش یکسان نیستند. پنج نکته مهم که باید هنگام تصمیم گیری در زمان انتخاب ظرف آب و غذا برای خرگوش خود در نظر بگیرید در زیر ذکر شده است.

مواد تشکیل دهنده ظروف آب و غذای خرگوش

در نظر گرفتن مواد تشکیل دهنده ظرف آب و غذای خرگوش بسیار مهم است. به عنوان مثال، کاسه‌های پلاستیکی را می توان به راحتی جوید و این امر باعث می‌شود ظرف آب و غذا نشت پیدا کند. همچنین، پلاستیک سبک است و به راحتی قابل واژگونی است. با این حال، اگر پلاستیک را ترجیح می‌دهید، باید به دنبال یکی از طرح های لبه استیل باشید که از جویدن جلوگیری می‌کند.

بعضی از ظروف آب و غذای خرگوش نیز از فولاد ضد زنگ، سرامیک یا سفال ساخته شده‌اند. این مواد از جویدن جلوگیری می‌کنند و به طور معمول آنقدر سنگین هستند که خرگوش نتواند آن‌ها را واژگون کند.

ظروف آب و غذای سفالی و سرامیکی

کاسه های آب و غذای سفالی و سرامیکی گزینه خوبی است اگر بتوانید آنها را درون قفس قرار دهید. مزایای انتخاب یک کاسه سفالی و سرامیکی عبارتند از غیر قابل جویدن، سنگین و ارزان بودن.

ظروف آب و غذای فلزی

این کاسه ها بهداشتی، با دوام و نشکن هستند. بعضی از مدل های آن در کف قفس قرار می‌گیرند و بعضی دیگر از مدل‌های آن به دیواره قفس آویزان می شوند. اما این کاسه ها در مقایسه با کاسه های پلاستیکی و سرامیکی گرانقیمت‌تر هستند.

ابعاد ظروف آب و غذای خرگوش

ظروف آب و غذا باید به قدری ذخیره داشته باشند که در طول روز نیاز خرگوش را تامین کنند. از آنجا که اندازه‌ها و طرح‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد، باید اطمینان حاصل کنید که ابعاد این ظرف طوری انتخاب شود که هم در قفس قرار بگیرد و هم نیاز روزانه را تأمین کند.

تعیین سطح قرارگیری ظروف آب و غذای خرگوش

اگر ظرفی را که انتخاب کرده‌اید که روی قفس نمی‌چسبد، حتماً آن را در سطح قرار دهید. ظرفی که در هر مکان دیگری به غیر از این مکان قرار داده شده است، وضعیت بالقوه ناامنی را نشان می‌دهد که در آن کاسه می‌تواند به طور تصادفی بیفتد و خرد شود.

تمیز کردن ظروف آب و غذای خرگوش

باید به دنبال ظرفی باشید که تمیز کردن آن آسان باشد. بعضی از ظروف آب و غذا به دو قسمت تقسیم می‌شوند و به شما این امکان را می دهند که ظرف را جدا کنید، آن را بشویید و بدون نیاز به باز کردن کل سیستم، آن را تعویض کنید.

در ادامه به طور مجزا به معرفی ظروف آب و غذای خرگوش می‌پردازیم.

ظرف غذا

ظروف غذایی خرگوش لوازم جانبی بسیار مفیدی برای محوطه قفس خرگوش شما هستند. آن ها از پراکنده شدن غذاهای خرگوش در سطح زمین جلوگیری می‌کنند. اگر غذا را به جای ظروف، در قفس آن ها پراکنده کنید، برداشتن آن قبل از خراب شدن کمی سخت است و مقدار زیادی از آن هدر می‌رود.

یکی دیگر از مزایای ظرف غذا این است که تمیز کردن را کمی راحت‌تر می‌کند. بهتر است هر چند وقت یک بار این کار را انجام دهید، زیرا احتمال ماندن غذای مانده در قفس را کاهش می دهد. این امر به نوبه خود احتمال جذب میهمانان ناخواسته مانند سوسک و پشه را کاهش می‌دهد.

بهترین ظرف های غذای خرگوش آن هایی هستند که کمی وزن دارند، به طوری که خرگوش شما دائماً آن ها را واژگون نمی‌کند. ممکن است همتایان پلاستیکی آنها کمی ارزان‌تر باشند، اما گزینه های سنگین تر ممکن است در وقت و تلاش شما صرفه‌جویی کنند.

در اینجا به معرفی چند مدل ظرف غذای خرگوش می پردازیم.

ظروف پلاستیکی

کاسه آسا پلاستیک مدل Calix

کاسه آسا پلاستیک مدل Calix

این کاسه از جنس پلاستیک است و یک جفت دستگیره نیز برای سهولت در حمل دارد. اندازه این کاسه مناسب ظرف غذای خرگوش است.

کاسه ممتاز پلاستیک مدل الماس

کاسه ممتاز پلاستیک مدل الماس

کاسه آشپزخانه ممتاز پلاستیک با طرح الماس از مرغوب ترین نوع مواد پلاستیک از نوع PP به شیوه ی نوین ساخته شده است.

کاسه بیتا

کاسه بیتا

این کاسه از جنس پلاستیک مرغوب است و در حدود 8 سانتی متر ارتفاع دارد. می‌توان از این کاسه به عنوان ظرف غذای خرگوش های بزرگتر استفاده کرد.

ظروف سرامیکی و سفالی

کاسه سرامیکی طرح هندسی

کاسه سرامیکی طرح هندسی

کاسه سرامیکی طرح هندسی در کوره پخته شده و داراری لعاب است. این کاسه در کنار زیبایی خود مقاومت مناسبی به واسطه ضخامت دیواره خود دارد.

کاسه سرامیکی طرح فیروزه مدل CN

کاسه سرامیکی طرح فیروزه مدل CN

کاسه سرامیکی فیروزه‌ای دارای طرح های برجسته بیرونی با لعاب آبی فیروزه‌ای است که در دمای 1050 درجه در کوره پخته شده است. لعاب آن قابل شستشو می باشد و از بین نمی‌رود.

کاسه سفالی کد KA101

کاسه سفالی کد KA101

این کاسه از جنس سفال (گل رس) است و این امر سبب استحکام بالا و کیفیت مناسب آن می‌گردد. این کاسه سفالی همچنین لعاب کاری بسیار با کیفیتی دارد و تماما توسط دست هنرمندان شهر همدان ساخته شده است.

کاسه سفالی کد 2

کاسه سفالی کد 2

این کاسه از خاک رس با کیفیت بالا تولید شده است و دارای لعاب است. دهانه گشاد این کاسه باعث راحتی خرگوش در خوردن آب و غذا می‌شود.

ظروف فلزی

ظرف غذای حیوانات خانگی مدل Anti-Slip Steel Bowl-S قطر 19.5 سانتی متری

ظرف غذای حیوانات خانگی مدل Anti-Slip Steel Bowl-S قطر 19.5سانتی متری

این ظرف ساخته شده از فولاد ضد زنگ با دوام عالی و ضد شوک است. همچنین فاقد مواد مضر است و پلاستیک ضد لرزش در زیر آن باغث می‌شود تا کاسه زیاد جابه‌جا نشود.

ظرف آب و غذای حیوانات مدل فلزی

ظرف آب و غذای حیوانات مدل فلزی

این ظرف فلزی با رنگ بسیار زیبا و جنس عالی مناسب برای آب و غذای حیوانات خانگی مختلف است.

ظرف غذای حیوانات خانگی مدل DS-018-L

ظرف غذای حیوانات خانگی مدل DS-018-L

این ظرف فلزی با ابعاد 21*21*6 سانتی‌متر و وزنی در حدود 192 گرم مناسب اسفاده در قفس خرگوش شما است.

ظرف آب

بطری‌های آب قطعه حیاتی تجهیزات هر صاحب حیوان خانگی است. آب خالص و تمیز باید همیشه در دسترس خرگوش های شما باشد. اگرچه خرگوش‌ها می‌توانند از رژیم های غذایی خود به میزان قابل توجهی آب دریافت کنند، اما شما از میزان نیاز به آب یک خرگوش خانگی به طور دقیق باخبر نیستید.

بهترین بطری های آب خرگوش، بطری‌هایی هستند که به صورت ایستاده اند و از طریق نیروی جاذبه آب در دسترس خرگوش قرار می‌گیرد. آن دسته از صاحبانی که کاسه های آب را انتخاب می‌کنند، متوجه می‌شوند که تمیز کردن آن‌ها کاری سخت است که نیاز به تکرار مجدد دارد زیرا انوع کرک، یونجه، مواد غذایی و مواد زائد در آن گیر می‌کنند و خرگوش‌های پرتحرک اغلب هنگام دویدن در محفظه آن‌ها را واژگون می‌کنند. به همین دلایل است که ظرف آب خرگوش ایستاده و نصب شده در گوشه قفس بهترین انتخاب است.

ظرف آب باید حداقل هفته ای یک بار تمیز و بررسی شود که آیا به درستی کار می‌کند یا خیر و خوشبختانه انجام این کار بسیار ساده است.

همانند ظرف غذا در اینجا نیز به معرفی چند مدل ظرف آب خرگوش می‌پردازیم.

ظرف آب جوندگان کد 803

ظرف آب جوندگان کد 803

این ظرف آب از جنس پلاستیک است و قابلیت اتصال به قفس را دارد. ابعاد این ظرف مناسب خرگوش است.

ظرف آب جوندگان فرپلاست مدل ۲۳۰

ظرف آب جوندگان فرپلاست مدل ۲۳۰

ظرف آب جوندگان فرپلاست مخصوص انواع جوندگان مختلف از قبیل خرگوش، خوکچه هندی، همستر، سنجاب و سایر جوندگان با ظرفیت ۱۵۰ میلی لیتر است. این محصول آب تازه را به سهولت و بدون هدر رفت آب (که مهمترین مسئله در خرید ظرف آب جونده می باشد) در اختیار حیوان قرار می‌دهد.

ظرف آب جوندگان مدل FPI4663

ظرف آب جوندگان مدل FPI4663

این محصول توسط کمپانی فرپلاست ایتالیا طراحی و در کشور اسلواکی تولید شده است. جنس ظرف از پلاستیک شفاف و قابل اتصال به کلیه قفس‌هایی است که ساختار آن ها شبکه‌ای از میله‌ها است. جنس نازل این ظرف آب از استیل ضد زنگ است که با دریچه توپی، این محصول را به خوبی آب‌بندی می‌کند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *