0

معرفی پروتکل هاپ Hop Protocol (HOP)

what-is-HOP-protocol

شبکه اتریوم در حال حاضر راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری متعددی دارد که هر کدام توکن‌های حاکمیتی خاص خود را دارند. این راه حل‌های متنوع همچنین انتقال توکن‌ها از لایه 1 به لایه 2 را کمی مشکل ساز کرده است. این جایی است که پروتکل Hop وارد می‌شود. این پروتکل مکانیزمی برای تبادل توکن‌ها بین راه حل‌های مقیاس پذیری اتریوم فراهم می‌کند.

پروتکل هاپ مکانیزمی برای انتقال سریع و بدون اعتماد توکن‌ها روی شبکه لایه 1 مشترک است. این یک پل توکن دو طرفه برای شبکه لایه 2 اتریوم به مشتریان ارائه می‌دهد. هدف این راه حل، تسهیل حرکت سریع یک توکن بین لایه 2 و نشانه حاکمیت راه حل مقیاس‌پذیر است. پروتکل هاپ همچنین با هدف ایجاد یک سازمان مستقل غیرمتمرکز جامعه محور (DAO) است که به دنبال افزایش مقیاس پذیری لایه 2 است.

پروتکل هاپ چگونه کار می‌کند؟

پروتکل هاپ با استفاده از اهرم باندرز، که با ارائه نقدینگی، کارمزدی به دست می‌آورد، به طور موثر عمل می‌کند. از لحاظ فنی، کاربر هر مقدار توکن را به Bonders در زنجیره منبع ارسال می‌کند، جایی که دارایی از آنجا ارسال می‌شود. پس از این فرآیند، Bonder دارایی را برای همتای کاربر در زنجیره مقصد ارسال می‌کند.

پروتکل Hop با اطمینان از اینکه Bonders توکن‌ها را ارسال کرده است، نقش مهمی در تراکنش ایفا می‌کند. هیچ کاربری خوشحال نخواهد شد اگر توکن خود را برای Bonders ارسال کند، اما نمی‌تواند به بلاکچین مقصد برسد. علاوه بر این، سیستم از نوع خاصی از توکن به نام hTokens استفاده می‌کند. این توکن‌ها همچنین به عنوان تکنیکی عمل می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که تمام تراکنش‌ها به طور دقیق ثبت می‌شوند.

hTokenها می توانند چندین زنجیره مانند پروتکل‌های اتریوم تا L2 و بالعکس را طی کنند. مهم است که تاکید کنیم که انتقال نشانه‌ها از یک مکان به مکان دیگر می‌تواند بیشتر از حد انتظار طول بکشد، که ممکن است برای کاربران ناخوشایند باشد. بنابراین، Bonders نقدینگی را از قبل برای مشتریان فراهم می‌کند تا بتوانند همزمان توکن‌های خود را در انتظار تکمیل انتقال hToken توسط شبکه داشته باشند. علاوه بر این، می‌توانید hTokens را به‌عنوان یک توکن سایه‌ای در نظر بگیرید که از توکن اصلی پیروی می‌کند.

چه چیزی پروتکل هاپ را منحصر به فرد می‌کند؟

در زیر برخی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد پروتکل Hop آمده است که کاربران را قادر می‌سازد تا توکن‌های ERC-20 را به طور کلی پل بزنند.

 • Hop Protocol یک پل توکن عمومی رول آپ به جمع کردن مقیاس پذیر ارائه می‌دهد. این کار از طریق بازارسازان خودکار (AMMs) انجام می‌شود تا هر توکن پل و توکن متعارف مربوطه را بین هر رول آپ مبادله کنند تا نقدینگی به صورت پویا قیمت گذاری شود و انگیزه ایجاد تعادل نقدینگی مجدد در کل شبکه باشد.
 • هاپ از همان سطح محافظتی که یک رول آپ زیربنایی دارد استفاده می‌کند. به این معنی که کاربران هرگز نمی‌توانند دارایی‌هایشان را از دست بدهند یا به سرقت بروند. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که بدترین حالت، آفلاین شدن Bonders است. با این حال، کاربران فقط تاخیری معادل زمان خروج رول آپ را تجربه خواهند کرد.
 • هاپ یک استراتژی دوجانبه برای تولید توکن‌های بین شبکه‌ای دارد و با استفاده از AMM، می‌تواند تراکنش‌ها را در ابتدا و کارآمد انجام دهد.
 • اتصال در افق است زیرا از مجموعه گسترده‌ای از زنجیره‌های مقصد پشتیبانی می‌کند. در نتیجه، اتصال عالی را فراهم می‌کند. با این حال، این به شبکه اصلی اتریوم و لایه 2 محدود می‌شود.
 • از نظر وضعیت، هاپ محدودیت‌هایی در ظرفیت خود برای انتقال دارایی‌های خاص دارد، زیرا اکنون تنها از پنج نوع مختلف دارایی پشتیبانی می‌کند.

hTokens چیست؟

hTokenها توکن‌های پل متقابل شبکه‌ای هستند که کاربران می‌توانند به صورت دسته‌ای به رول آپ منتقل کنند و سپس در لایه 2 برای دارایی زیربنایی ادعا می‌شوند. آنها همچنین به عنوان دارایی‌های واسطه در پروتکل Hop عمل می‌کنند. این پلی است که حتی امکان مبادله غیرقابل اعتماد را نیز فراهم می‌کند. علاوه بر این، کاربران نهایی به طور مستقیم با hTokens تعامل ندارند. در عوض، آنها با توکن متعارف جمع بندی مناسب تعامل دارند.

هر سکه پل هاپ نشان دهنده سپرده لایه 2 در قرارداد لایه 2 Hope Bridge است. اگر 4 اتریوم را در لایه 2 Hope Bridge Contract سرمایه گذاری کنید، می‌توانید 4 Hop ETH را از لایه 2 Hop Bridge Contract استخراج کنید. کاربران می‌توانند توکن‌های Hop Bridge را برای دارایی‌های زیربنایی خود در لایه 2 بازخرید کنند، که سپس باعث می‌شود توکن Hop Bridge در لایه 2 بازخرید شود. بنابراین، یک توکن پل هاپ که از یک رول آپ به رول آپ دیگر منتقل می شود، سوزانده می شود و روی رول آپ مقصد قرار می گیرد.

برای درک کامل پروتکل هاپ، لازم است که نحوه عملکرد راه حل‌های لایه 2 را درک کنید. این راه حل‌ها در بالای شبکه اصلی بلاکچین یا لایه 1 وجود دارند و از فناوری های مختلفی برای افزایش توان عملیاتی تراکنش و کاهش هزینه‌های تراکنش استفاده می‌کنند.

امنیت زنجیره لایه 1 را حفظ می‌کند و در عین حال پردازش تراکنش‌های اضافی را امکان پذیر می‌کند. هنگامی که از پروتکل هاپ برای انتقال توکن‌ها استفاده می‌کنید، توکن‌های جدیدی به نام hToken تولید می‌شوند. این توکن‌ها موقعیت شما را نشان می‌دهند (hETH، hDAI، و غیره) و ممکن است با هزینه‌ای ارزان بین زنجیره‌ها منتقل شوند. سپس این hToken ها در زنجیره مناسب به توکن مبادله می‌شوند و به فرستنده تحویل می‌شوند. این تکنیک مبادله توکن‌ها از انتقال مستقیم توکن‌ها اجتناب می‌کند و برای کاهش هزینه‌ها به توکن‌های پراکسی بستگی دارد. این پروتکل همچنین ادغام توکن و استیک چندین راه حل لایه 2 را امکان پذیر می‌کند و کاربران را قادر می‌سازد بدون انتقال توکن‌ها به شبکه اصلی پاداش دریافت کنند.

توکنومیک HOP

توکن HOP نشانه حاکمیت بلاکچین است. این به کاربران این قدرت را می‌دهد که براساس هر توکنی که دارند رای دهند. آنها ممکن است از این آرا برای ارزیابی ایده‌هایی مانند اینکه کدام توکن‌ها می‌توانند معامله شوند، اضافه کردن لایه 2 و مدیریت پول خزانه استفاده کنند. قیمت فعلی Hop Exchange 0.10 دلار است.

حداکثر عرضه 1 میلیارد سکه HOP است و توزیع توکن‌ها به شرح زیر است:

 • 60.5 درصد در خزانه است
 • 22.45 درصد از بودجه به تیم
 • 8 درصد برای ایردراپ
 • 6.25 درصد برای سهامداران
 • 2.8 درصد برای تیم بعدی

نحوه خرید توکن‌های HOP

HOP در یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) مانند SushiSwap یا Uniswap در دسترس است. HOP را جستجو کنید و برای دارایی‌هایی که دارید معامله کنید. اطمینان حاصل کنید که مقدار کمی از ETH برای پرداخت هزینه‌های گاز قابل دسترسی است. بدیهی است که برای شروع تجارت در کیف پول خود به مقداری دارایی نیاز خواهید داشت.

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *