0

معرفی خبرگزاری مهر

mehrnews

معرفی خبرگزاری مهر | خبرگزاری مهر یکی از بهترین سایت‌های خبری ایران و وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی است.

به گزارش خوبو، سایت خبری مهر فعالیت خود را از تیر ماه 1382 به صورت رسمی آغاز کرد و تا به حال توانسته است مطالب خود را به هفت زبان فارسی، انگلیسی، کردی، عربی، اردو و ترکی منتشر نماید.

معرفی خبرگزاری مهر

خبرگزاری مهر با هجده خبرگزاری معتبر دنیا از جمله خبرگزاری‌ های شینهوا در کشور چین، کیودو در کشور ژاپن، پی تی آی در کشور هند، اینترفاکس در کشور روسیه و … قرارداد همکاری امضاء کرده‌ است.

این خبر گزاری نیمه دولتی در سال 1390 مجوز انتشارات رسانه مهر را با هدف منتشر کردن کتوب و آثار مکتوب از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت نموده است.

معرفی خبرگزاری مهر

تقسیم بندی اخبار خبرگزاری مهر

اداره کل اخبار داخلی

این اداره کل متشکل از «گروه‌های فرهنگ، هنر، سیاست، اقتصاد، جامعه، دین و اندیشه، حوزه و دانشگاه، دانش و فناوری، ورزش و عکس» است.

اداره کل اخبار خارجی

این اداره در دو بخش فارسی شامل: «گروه‌های خبری آسیای شرقی و اقیانوسیه، آسیای غربی، اوراسیا، خاورمیانه و آفریقای شمالی، آفریقای مرکزی و جنوبی، اروپا، آمریکای شمالی و آمریکای لاتین و ایران در جهان» و بخش زبان‌های خارجی، شامل «عربی، انگلیسی، استانبولی، اردو و کردی» فعال است.

اداره کل اخبار استان ها

خبرگزاری مهر با دارا بودن دفتر خبری در تمامی استان‌ها، اخبار استانی را در 5 گروه منطقه‌ای در سطح کشور دسته بندی نموده است که شامل مناطق «شمال، شرق، غرب، جنوب و مرکز» است.

اداره کل رسانه های نو

به منظور فعالیت مؤثر خبرگزاری مهر در فضای مجازی این اداره در بخش‌های «شبکه‌های اجتماعی، فیلم، اینفوگرافیک، رادیومهر و مجله مهر» به تولید محتوا می‌پردازد.

فعالیت‌ های بین المللی

خبرگزاری مهر 5 سال پس از تأسیس در سال 2007 به عنوان چهلمین عضو رسمی اتحادیه خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه «اوآنا» در سیزدهمین نشست عمومی این اتحادیه پذیرفته شد.

بعد از برگزاری بیست و نهمین نشست کمیته اجرایی اتحادیه خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه آذر ماه سال 1386 در جاکارتا اعضای این گروه ضمن بررسی مصوبات اجلاس سال گذشته تهران، درخواست عضویت خبرگزاری مهر را نیز مورد بررسی قرار دادند و موافقت خود را با پیوستن مهر به عنوان چهلمین عضو «اوآنا» اعلام کردند. خبرگزاری مهر توانست در همین مدت کوتاه نقشی فعال در آن سازمان و عرصه بین الملل ایفا کند.

این خبرگزاری مهر در سال 2009 میزبان سی و یکمین نشست کمیته اجرایی و بیست و پنجمین کمیته فنی اوآنا در تهران بود ه‌است.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *