0

دانلود آلبوم پنجه دشتی از محسن کرامتی، ارشد تهماسبی و داریوش زرگری

آلبوم پنجه دشتی از محسن کرامتی

آلبوم پنجه دشتی اثری است از محسن کرامتی با نوازندگی تار توسط ارشد تهماسبی و تمبک توسط داریوش زرگری که به صورت رسمی در سال ۱۳۷۷ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی پنجه دشتی از آثار منتشره توسط محسن کرامتی که با همراهی ارشد تهماسبی و داریوش زرگری منتشر شده است. این آلبوم شامل ۱۵ عدد قطعه موسیقی است که در سبک کلاسیک ایرانی منتشر شده است. قیمت این آلبوم، ۷۶,۰۰۰ تومان است.

اجرای پنج تصنیف از عارف قزوینی در آواز دشتی و پنج قطعه در همین مایه از ابوالحسن صبا توسط ارشد تهماسبی (تار)، محسن کرامتی (آواز) و داریوش زرگری (تمبک). عارف و صبا، دو نامدار موسیقی ایران، هریک پنج آهنگ در آواز دشتی ساخته اند که از برجسته ترین آثار موسیقی ایران اند.

تصنیف های عارف که در این مجموعه به نقل از روایت استاد فرامرز پایور اجرا شده‌اند عبارتند از: «گریه را»، «گریه کن»، «هنگام می»، «شانه بر زلف» و «تو مرو». از صبا آثار زیر اجرا شده‌اند: «کاروان»، «در قفس»، «به یاد گذشته»، «تمرین دشتی» و «زرد ملیجه». این قطعات در کوک های مختلف دشتی، دشتی سل، دشتی ر، دشتی لا، دشتی می و دشتی سی اجرا شده‌اند و در بین هر دو قطعه از عارف و صبا لحظاتی از تک نوازی تار را می‌شنویم.

آهنگ های آلبوم پنجه دشتی

پنجه دشتی نام اثری است که توسط محسن کرامتی، ارشد تهماسبی و داریوش زرگری منتشر شده است. این آلبوم شامل ۱۵ عدد قطعه موسیقی است که در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱تصنیف «گریه را»
۲تک‌نوازی تار
۳کاروان
۴تصنیف «گریه کن»
۵تک‌نوازی تار
۶در قفس
۷تصنیف «هنگام می»
۸تک‌نوازی تار
۹به یاد گذشته
۱۰تصنیف «شانه بر زلف»
۱۱تک‌نوازی تار
۱۲تمرین دشتی
۱۳تصنیف «تو مرو»
۱۴تک‌نوازی تار
۱۵زرد ملیجه

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *