0

دانلود آلبوم هفت گاه معلق از فرخزاد لایق

آلبوم هفت گاه معلق از فرخزاد لایق

آلبوم هفت گاه معلق اثری از فرخزاد لایق است که به صورت رسمی در شهریور ۱۳۹۱ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی هفت گاه معلق از آثار منتشر شده توسط فرخزاد لایق آهنگساز مطرح کشورمان است. این آلبوم شامل ۸ عدد قطعه موسیقی در سبک کلاسیکال را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۴۰,۰۰۰ تومان است.

هفت گاه معلق مجموعه‌ای است برای کوارتت زهی که به‌صورت غیرهمزمان ضبط شده است. ویولن اول، ویولن دوم و ویولن آلتو توسط ارسلان کامکار نواخته شده و خطوط ویلنسل را فرخزاد لایق (آهنگساز) اجرا کرده است. فرخزاد لایق در خصوص این آلبوم می‎گوید:

“هفت گاه معلق روایتی فروتن از تعلیق وجود باژگون ماست و نیزاین دومین گام “معلق” من است دربر گشودن “حجم” در ساحت موسیقی دستگاهی ایران. در سِفر عُسرت (با حضور شهرام ناظری)، ساز بندی کلاسیک ایرانی ابزار این گشایش بود و در اینجا -با رهیافتی وارونه- یک کوارتت زهی کلاسیک غربی.

بستر این هر دو حرکت، ردیف دستگاهی ایران بوده است با نگاهی که اما امروزین است و به رهایی موسیقی کلاسیک ایران از “خط” تغزل به “حجم” گونه گون و عیار انسانی می‌اندیشد که فراتر از “غم فراق” و “شوق وصال”، به خشم و رنج و حیرت و فریاد سر بر می‌کشد تا بیرون از حصار سحّار تغزل، پای به ساحت گشاده وجودی بگذارد که گوشت و روح و خون دارد، و دغدغه ازلی بیکرانش، جز وصف مکرر معشوق، رنج و اضطراب و رهایی جاودانه است.”

آلبوم هفت گاه معلق از فرخزاد لایق

آهنگ های آلبوم هفت گاه معلق

هفت گاه معلق نام اثری از فرخزاد لایق است. این آلبوم شامل ۸ عدد قطعه موسیقی در سبک کلاسیکال است. این آلبوم توسط نشر موسیقی هرمس منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱گاه اول
۲گاه دوم
۳گاه سوم
۴گاه چهارم
۵گاه پنجم
۶گاه ششم
۷گاه هفتم
۸بشارت به روزگار وهن (قطعه ای برای کوارتت زهی)
  • ویولنسل: فرخزاد لایق
  • ویولن اول و دوم و ویولن آلتو: ارسلان کامکار
آلبوم هفت گاه معلق از فرخزاد لایق
فرخزاد لایق و ارسلان کامکار
فرخزاد لایق
ارسلان کامکار

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *