1

معرفی ارز دیجیتال پیوایکس (PIVX)

ارز دیجیتال پیوایکس Protected Instant Verified Transaction (PIVX)، که در 30 ژانویه 2016 راه اندازی شد، یک پروژه منبع باز غیرمتمرکز، دارای مجوز MIT، با راه اندازی منصفانه بلاکچین/رمزارز است که توسط یک سازمان مستقل غیرمتمرکز جامعه محور (DAO) مدیریت، توسعه یافته، اداره و سرپرستی می‌شود.

این برنامه با استفاده از پروتکل‌های رمزنگاری پیشرفته طراحی، مهندسی و آزمایش شده است تا در درجه اول، حفاظت از داده‌های مالی کاربر را ارائه دهد. هدف PIVX حفاظت از داده‌های مالی است. در حالی که PIVX اساساً مبتنی‌بر پایگاه کد بیت کوین است، پیشرفت‌ها و ادغام‌های سفارشی قابل توجهی را تجربه کرده است.

PIVX از پروتکل اجماع اثبات سهام (PoS) با ارز رمزنگاری شده بومی خود که به عنوان “PIV” نامیده می‌شود، استفاده می‌کند. PIVX از بسیاری جهات به پیشروی الگوریتم اجماع اثبات سهام ادامه داده است. PoS پیشرفته PIVX با Time Protocol v2 و همچنین عملکرد Cold Staking غنی شده است که امنیت بالاتری را برای صاحبان سکه تضمین می‌کند و امکان ایمن‌سازی شبکه و دریافت جوایز استیکینگ را در زمانی که سکه‌ها به صورت آفلاین بر روی کیف پول سخت افزاری ذخیره می‌شوند را تضمین می‌کند.

حفاظت از داده‌های مالی کاربر PIVX از طریق پیاده‌سازی بسیار سفارشی‌سازی‌شده و منبع باز پروتکل ناشناس ماندن آکادمیک بررسی‌شده، استدلال موجز غیرتعاملی دانش (zk-SNARKs) با دانش صفر، ایمن می‌شود. تمامی فعالیت‌های تراکنشی کاربر توسط این پروتکل محافظت می‌شود که SHIELD نام دارد.

PIVX همچنین به طور کامل با الزامات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم (AML/CFT) که توسط گروه ویژه اقدام مالی (FATF) اداره می‌شود، مطابقت دارد. این نهادهای نظارتی مقررات و قوانین مربوط به استفاده، انتقال و قانونی بودن دارایی‌های دیجیتال و داده‌های مرتبط مورد نیاز برای استفاده از آنها را حفظ می‌کنند.

PIVX ویژگی‌های دیگری از جمله لایه دوم عملکرد را از طریق شبکه Masternode یکپارچه می‌کند که مکانیزم حاکمیت غیرمتمرکز رای‌گیری را فراهم می‌کند و در حال حاضر در حال توسعه ویژگی‌های جدید برای این لایه است، مانند فهرست‌های مسترنود قطعی، حد نصاب‌های مسترنود طولانی مدت (LLMQs) و موارد دیگر، و همچنین افزودن پروتکل ناشناس zk-SNARKs Sapling به staking و masternodes – همه اینها به شدت سفارشی شده است تمام عرضه PIVX به عنوان یک نتیجه مستقیم از نرخ انتشار بلوک ثابت/ایستا به اضافه هرگونه پرداخت ماهانه تخصیص بودجه رخ می‌دهد.

PIVX همچنین دارای یک عرضه سکه کالیبره شده پویا است که با سوزاندن 100٪ کارمزد تراکنش در شبکه محدود شده است. PIVX یک بلاکچین مستقل، کاربردی و آگنوستیک پرداخت است. PIVX از ارز دیجیتال بومی خود (PIV) به عنوان وسیله‌ای برای حفظ حقوق، فعال کردن حریم خصوصی، تبادل ارز دیجیتالی فوری و همچنین پاداش برای کسانی که به ایمن‌سازی، ساخت، غیرمتمرکز کردن و اداره پروتکل شبکه PIVX کمک می‌کنند، استفاده می‌کند.

PIV خریداری شده و/یا به دست می‌آید تا توسط افرادی که می‌خواهند در شبکه شرکت کنند، نگهداری یا قرار داده شود (سرد یا گرم) یا در مسترنودها قفل شود. سیاست پولی PIVX به گونه‌ای طراحی شده است که یک سرویس زیرساخت پایدار را قادر می‌سازد که بتواند از زیرساخت‌های گره مقیاس‌پذیر، غیرمتمرکز و انعطاف‌پذیر پشتیبانی کند و امکان انجام معاملات فوری و خصوصی را در سطح جهانی، بدون تسهیل کمی نجومی (QE) و کاهش ارزش کوین بومی ناشی از آن، فراهم کند. همانطور که در دیگر تلاش‌های ارزهای دیجیتال تجربه شده است.

PIVX به عنوان یک DAO از شبکه غیرمتمرکز مسترنودها استفاده می‌کند که امکان اجرای برنامه‌ها و خدمات مختلف، مدیریت خزانه‌داری و مدیریت جامعه را می‌دهد. PIVX دارای یک مکانیزم حاکمیت داخلی است که به صاحبان مسترنود اجازه می‌دهد تا به هر پیشنهاد ارسالی موافق یا مخالفت کنند.

چه چیزی PIVX را منحصر به فرد می‌کند؟

PIVX یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) است که خود تامین مالی و جامعه محور است. PIVX این توانایی را دارد که برای توسعه و سایر فعالیت‌های پشتیبانی شبکه PIVX از طریق پرداخت‌های خزانه ماهانه، که براساس پیشنهادات با موفقیت رأی‌دهی شده است، به طور دائمی سرمایه‌گذاری خود را تأمین کند. PIVX 100٪ از تمام هزینه‌های تراکنش را می‌سوزاند. PIVX پیشگام در اثبات حفظ حریم خصوصی/حفاظت از داده‌های کاربر است. برای استیکینگ فقط به 1 PIV نیاز دارد. PIVX از یک لایه دو در شبکه خود استفاده می‌کند و مسترنودها را برای کمک به مشارکت در حاکمیت به کار می‌گیرد. اجرای مسترنود به 10000 PIV نیاز دارد.

بنیانگذاران PIVX

PIVX در 25 نوامبر 2015 در bitcointalk.org اعلام شد. در 30 ژانویه 2016 در ساعت 04:10:07 UTC اولین بلوک شبکه PIVX ایجاد شد. در حالی که ایده‌آل‌سازی اولیه PIVX توسط سه فرد (Coin-Server، s3v3nh4cks و Stakebox) آغاز شد، توسعه و جهت‌گیری پروژه توسط جامعه مدیریت و هدایت شد. همانطور که گفته شد، هیچ یک از بنیانگذاران اولیه از اواخر سال 2018 فعال نبوده اند.

این توسعه از سال 2018 توسط سه توسعه‌دهنده اصلی بلاکچین (Fuzzbawls، Furzy و Random.Zebra) با بیش از 20 سال توسعه ترکیبی بلاکچین انجام شده است. تلاش‌های ترکیبی آنها به طور مداوم PIVX را در 10 پروژه برتر بلاکچین که به طور فعال توسعه یافته‌اند، طبق messari و cryptomiso قرار داده است. بقیه اکوسیستم PIVX از بازاریابی، توسعه وب، توسعه کسب و کار و رسانه های اجتماعی به طور فعال توسط سایر اعضای جامعه که بسیاری از آنها از زمان شروع PIVX درگیر بوده‌اند، نظارت شده است.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. asgarh1359 گفت:

    رمزینکس خیلی خوبه