0

معرفی پروتکل پوش Push Protocol؛ سرویسی برای ارسال پوش نوتیفیکیشن

پروتکل پوش Push Protocol

پروتکل پوش Push Protocol که قبلاً سرویس اتریوم Push Notification Service یا EPNS نام داشت، پروتکی برای ارسال پوش نوتیفیکیشن در web3 است. پروتکل Push اعلان‌ها و پیام‌های زنجیره‌ای متقاطع را برای اپلیکیشن های غیرمتمرکز یا dapps، کیف پول و سرویس‌های مرتبط با آدرس‌های کیف پول به شیوه‌ای باز و بدون کارمزد فعال می‌کند. لایه ارتباطی باز به هر کیف پول کریپتو اجازه می‌دهد تا به شبکه دسترسی پیدا کند و ارتباط را به دیگران منتقل کند.

از زمان راه اندازی در ژانویه 2022، Push بیش از 17 میلیون نوتیفیکیشن غیرمتمرکز را برای بیش از 60000 مشترک و در حال افزایش است و تبدیل به لایه ارتباطی واقعی برای web3 شده است.

  • پروتکل پوش (Push Protocol) اولین پروتکل غیرمتمرکز برای ارسال نوتیفیکیشن و پیام در بستر Web3 است.
  • در پروتکل پوش داده‌ها تایید و ایندکس می‌شوند، اما نیازی نیست که به عنوان اثبات تایید وارد بلاک شوند.
  • سرویس‌های پوش هم اکنون روی شبکه‌های اتریوم، پالیگان، BNB Chain و اکثر زنجیره‌های سازگار با EVM فعال هستند.
  • توکن بومی پروتکل پوش با نماد PUSH شناخته می‌شود که برای پرداخت کارمزد، استیکینگ و شرکت در حاکمیت کاربرد دارد.

بنیانگذاران پروتکل فشار چه کسانی هستند؟

هارش راجات و ریشا جوشی Push Protocol را تأسیس کردند. هارش راجات بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری Push Protocol است. هارش از سال 2015 طرفدار تمرکززدایی بوده است. قبل از Push، او مدیر ارشد فناوری در شرکت های قبلی خود بود.

ریچا جوشی یک مشاور کهنه کار و بنیانگذار استارت آپ است. او قبل از تأسیس Push، مشاور ارشد شرکت Deloitte Consulting بود.

چه چیزی سرویس اتریوم Push Notification را منحصر به فرد می‌کند؟

برای web3، مکانیزم اطلاع رسانی که بتواند کاربران یا آدرس‌های کیف پول را از به روز رسانی‌های مهم، رویدادها، اقدامات و غیره مطلع کند، هنوز وجود ندارد. در نتیجه این کمبود، بسیاری از رویدادهای مهم یا اقدامات مورد نیاز کاربر به طور کامل نادیده گرفته می‌شوند: به عنوان مثال، انقضای دامنه‌های بلاکچین ENS به طور ناکارآمد در توییتر پخش می‌شود، با این امید که کاربر دامنه grace به طور بالقوه در مورد دامنه خود مطالعه کند. انقضا اگر یک پروتکل به خطر بیفتد، مردم باید به دنبال روش‌های دیگری باشند (به جز پروتکلی که اکنون در معرض خطر قرار گرفته است) که از طریق آن می‌توانند به کاربران اطلاع دهند. Push سعی می‌کند این مشکل را با سرویس پوش نوتیفیکیشن خود حل کند.

برای انجام کارآمد این کار، اعلان ذخیره می‌شود و مانند یک بار JSON رفتار می‌شود و زمانی که اعلان به آنها می‌رسد، طبق قوانین شرکت‌های مختلف تغییر می‌کند. محموله JSON می‌تواند با انواع بار متفاوت باشد و این انعطاف‌پذیری محتوا و همچنین داده‌ها، تفسیر ذخیره‌سازی و تحویل را تضمین می‌کند.

این بدان معنی است که Push می‌تواند به کاربران اجازه دهد مستقیماً کنترل کاملی بر خدماتی که در نهایت از آنها اعلان دریافت می‌کنند داشته باشند و قوانینی را بر روی سرویس‌ها اعمال کنند که شامل محافظت از هرزنامه برای کاربران و محدودیت‌هایی برای توانایی Push برای اضافه کردن کیف پول به عنوان مشترک است. این بدان معناست که اعلان‌ها به‌عنوان یک فید اجتماعی تلقی می‌شوند تا بخشی از اطلاعات.

چهار نوع کاربر وجود دارد: ارائه‌دهندگان خدمات که می‌خواهند اعلان‌ها را ارسال کنند، کاربرانی که می‌خواهند اعلان‌ها را در صورت مفید بودن دریافت کنند، کیف پول کاربران را قادر می‌سازد اعلان‌ها را از طریق راه‌حل‌های متمرکز یا غیرمتمرکز خود دریافت کنند و دارندگان توکن که می‌توانند قوانین را بین کاربران فوق تعریف کنید.

شبکه سرویس اطلاع رسانی فشار اتریوم چگونه ایمن است؟

شبکه خدمات اتریوم Push Notification از Eth-Crypto برای انجام فرآیند تأیید امن استفاده می‌کند. این یک فعال کننده عملکرد رمزنگاری جاوا اسکریپت برای اتریوم است.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *