0

بازیکنان رکورددار گلزنی در دیدارهای متوالی لیگ قهرمانان اروپا

گلزنی در دیدارهای متوالی لیگ قهرمانان اروپا / کریستیانو رونالدو

گلزنی در دیدارهای متوالی کار ساده‌ای نیست، اما کریستیانو رونالدو، رود فن نیستلروی و روبرت لواندوفسکی این کار را به خوبی یاد گرفته‌اند.

به گزارش خوبو، تاکنون فقط چهار بازیکن موفق شده‌اند، در حداقل 7 بازی متوالی لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کنند، که نام کریستیانو رونالدو و روبرت لواندوفسکی دو بار در این لیست دیده می‌شود.

گلزنی کریستیانو رونالدو در 11 دیدار متوالی

کریستیانو رونالدو رکورددار گلزنی در دیدارهای متوالی لیگ قهرمانان اروپا است. او از ۳ ژوئن ۲۰۱۷ تا ۱۱ آوریل ۲۰۱۸، در ۱۱ دیدار متوالی مقابل یوونتوس، آپوئل (رفت و برگشت)، دورتموند (رفت و برگشت)، تاتنهام (رفت و برگشت)، پاری سن ژرمن (رفت و برگشت) و یوونتوس (رفت و برگشت) گلزنی کرده است. رونالدو جمعاً ۱۷ گل در این بازی ها وارد دروازه حریفان کرده است.

گلزنی رود فن نیستلروی در 9 دیدار متوالی

رود فن نیستلروی رکورددار سابق این موضوع در رده دوم قرار دارد. این مهاجم هلندی از ۱۸ سپتامبر ۲۰۰۲ تا ۲۳ آوریل ۲۰۰۳، موفق شده در ۹ دیدار متوالی لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کند. او مقابل مکابی حیفا، بایرلورکوزن (رفت و برگشت)، بازل، دپورتیوو لاکرونیا، یوونتوس (رفت و برگشت) و رئال مادرید (رفت و برگشت) گلزنی کرد. او جمعاً ۱۲ بار در این بازی‌ها دروازه حریفان را گشود. نکته جالب توجه اینکه نیستلروی در ۱۰ دیدار متوالی گلزنی کرد، اما با توجه به اینکه یک دیدار مقابل زالاگرسگ در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان اروپا بود، در این آمار محسوب نمی‌شود.

گلزنی روبرت لواندوفسکی در 9 دیدار متوالی

روبرت لواندوفسکی در فصل ۲۰۱۹/۲۰ به رکورد کریستیانو رونالدو حمله کرد، اما موفق به شکستن آن نشد. این مهاجم لهستانی از ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۹ تا ۱۹ آگوست ۲۰۲۰ در ۹ دیدار متوالی لیگ قهرمانان اروپا موفق به گلزنی شده است. او مقابل ستاره سرخ بلگراد (رفت و برگشت)، تاتنهام، المپیاکوس (رفت و برگشت)، چلسی (رفت و برگشت)، بارسلونا و المپیک لیون گلزنی کرده است. لواندوفسکی جمعاً ۱۵ بار در این بازی‌ها دروازه حریفان را گشوده است.

روبرت لواندوفسکی برای دومین بار موفق به ثبت این رکورد شد. او از تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۲۰ تا ۲۳ نوامبر ۲۰۲۱ در ۹ دیدار متوالی لیگ قهرمانان اروپا موفق به گلزنی شده است. او مقابل ردبول سالزبورگ (رفت و برگشت)، لاتزیو (رفت و برگشت)، بارسلونا، دینامو کیف (رفت و برگشت) و بنفیکا (رفت و برگشت) گلزنی کرده است. لواندوفسکی جمعاً ۱۴ بار در این بازی‌ها دروازه حریفان را گشوده است.

گل برگردان زیبای روبرت لواندوفسکی مقابل دینامو کیف و رسیدن به رکورد گلزنی در 9 دیدار متوالی لیگ قهرمانان اروپا
گل برگردان زیبای روبرت لواندوفسکی مقابل دینامو کیف و رسیدن به رکورد گلزنی در ۹ دیدار متوالی لیگ قهرمانان اروپا

گلزنی کریستیانو رونالدو در 8 بازی پیاپی

کریستیانو رونالدو باز هم نامش در این لیست به چشم می خورد. این مهاجم پرتغالی از تاریخ ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۳ تا ۲ آوریل ۲۰۱۴ در ۸ دیدار متوالی لیگ قهرمانان اروپا موفق به گلزنی شد. او مقابل گالاتاسارای، کپنهاگن (رفت و برگشت)، یوونتوس (رفت و برگشت)، شالکه (رفت و برگشت) و بروسیا دورتموند گلزنی کرد. رونالدو جمعاً ۱۴ بار در این بازی ها دروازه حریفان را گشود.

گلزنی ادینسون کاوانی در 7 بازی پیاپی

ادینسون کاوانی نفر پنجم این لیست است. این مهاجم اروگوئه ای از ۲۳ نوامبر ۲۰۱۶ تا ۱۸ اکتبر ۲۰۱۷ در ۷ دیدار متوالی لیگ قهرمانان اروپا موفق به گلزنی شد. او مقابل آرسنال، لودوگورتس، بارسلونا (رفت و برگشت)، سلتیک، بایرن مونیخ و اندرلخت گلزنی کرد. کاوانی جمعاً ۸ بار دروازه حریفان را در این دیدارها باز کرد.

رکوردداران گلزنی در دیدارهای متوالی لیگ قهرمانان اروپا

نام بازیکنباشگاهتعداد بازی های متوالی که موفق به گلزنی شد
کریستیانو رونالدورئال مادرید11 (از 3 ژوئن 2017 تا 11 آوریل 2018)
رود فن نیستلرویمنچستریونایتد9 (از 18 سپتامبر 2002 تا 23 آوریل 2003)
روبرت لواندوفسکیبایرن مونیخ9 (از 18 سپتامبر 2019 تا 19 آگوست 2020)
روبرت لواندوفسکیبایرن مونیخ9 (از 3 نوامبر 2020 تا 23 نوامبر 2021)
کریستیانو رونالدورئال مادرید8 (از 17 سپتامبر 2013 تا 2 آوریل 2014)
ادینسون کاوانیپاری سن ژرمن7 (از 23 نوامبر 2016 تا 18 اکتبر 2017)

با احتساب جام باشگاه های اروپا، لوییس آراگونس نیز سابقه گلزنی در هشت دیدار متوالی مسابقات را در کارنامه دارد.

رکوردداران گلزنی در دیدارهای متوالی خارج از خانه لیگ قهرمانان اروپا

کریستیانو رونالدو و محمد صلاح با گلزنی در هفت دیدار متوالی خارج از خانه در لیگ قهرمانان اروپا، رکورددار هستند.

کریستیانو رونالدو از ۵ مارس ۲۰۱۳ تا ۲۶ فوریه ۲۰۱۴ در ۷ دیدار متوالی خارج از خانه لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کرد. او در زمین تیم‌های منچستریونایتد، گالاتاسارای، بروسیا دورتموند، گالاتاسارای، یوونتوس، کپنهاگن و شالکه مجموعاً ۱۱ بار با پیراهن رئال مادرید گلزنی کرد.

محمد صلاح مهاجم مصری لیورپول در سال ۲۰۲۱ این رکورد را تکرار کرد. او از تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۲۰ تا ۷ دسامبر ۲۰۲۱ موفق به گلزنی در ۷ دیدار متوالی خارج از خانه لیگ قهرمانان اروپا شد. او در زمین تیم‌های آتالانتا، میتیولن، لایپزیش، رئال مادرید، پورتو، اتلتیکو مادرید و آث میلان مجموعاً ۹ گل به ثمر رساند.

نام بازیکنباشگاهتعداد بازی های متوالی که موفق به گلزنی شد
کریستیانو رونالدورئال مادرید7 (از 5 مارس 2013 تا 26 فوریه 2014)
محمد صلاحلیورپول7 (از 3 نوامبر 2020 تا 7 دسامبر 2021)

بازیکنانی که در 4 دیدار ابتدایی خانگی خود در لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کرده اند

فقط چهار بازیکن موفق شده‌اند در هر چهار حضور ابتدایی خانگی‌شان در لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کنند.

نام بازیکنباشگاهفصل
الساندرو دل پیرویوونتوس1995/96
فردریک کوناتهسویا2007/08
اسکارچلسی2012/13
لئونارد تروسارآرسنال2023/24

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *