0

دانلود آلبوم جویبار لحظه ها از سامر حبیبی و بهنام معصومی‌

آلبوم جویبار لحظه ها از سامر حبیبی و بهنام معصومی‌
بازدید 510

آلبوم جویبار لحظه ها اثری است بی کلام حاصل دونوازی سامر حبیبی نوازنده کمانچه و بهنام معصومی نوازنده تمبک که به صورت رسمی در آبان ۱۳۹۶ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی جویبار لحظه ها اثری از سامر حبیبی و بهنام معصومی‌ است. این آلبوم، شامل ۱۰ قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۷۶,۰۰۰ تومان است.

درباره‌ این اثر، به قلم سامر حبیبی می‌خوانیم:

“رسیدن به هنر بداهه‌نوازی مهم‌ترین و بالاترین درجه از درک موسیقی شرقی است. هنرمند بداهه‌نواز با تکیه بر دانش و تجربه و درک موسیقی سرزمین خود، در ذهن خلاقش موسیقی می‌سازد و می‌نوازد. این نوع بداهه‌پردازی نیاز به پشتوانه‌ شناخت موسیقی، تکنیک، آهنگسازی، درک ریتم و سرعت در هماهنگی ذهن و دست دارد. در کنار همه‌ این عوامل سال‌ها تمرین و آزمون و خطا و ویرایش در لحظه را نیز باید اضافه کرد.

در موسیقی آوازی فرصت بیشتری برای هماهنگی هست اما در قطعات ریتمیک، به ویژه قطعاتی با ریتم و ضرب‌آهنگ سریع، این فرصت به حداقل می‌رسد و کار را بسی دشوارتر می‌نماید. اثری که می‌شنوید حاصل اولین تجربه‌ هم‌نوازی بنده با دوست و هنرمند ارجمند آقای بهنام معصومی است و کاملاً بداهه و بدون هماهنگی قبلی اجرا شده است. به‌جز قطعه‌ آخر که رنگ دشتی، اثر استاد بیگجه‌خانی است، تمامی قطعات و آوازها در لحظه ساخته و اجرا شده‌اند.”

آهنگ های آلبوم جویبار لحظه ها

جویبار لحظه ها شامل ۱۰ قطعه موسیقی با نوازندگی کمانچه توسط سامر حبیبی و تمبک توسط بهنام معصومی‌ است. این آلبوم در سبک فولکلور ساخته شده است. این اثر توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱پیش‌درآمد همایون
۲درآمد همایون
۳پنج‌ضربی شوشتری
۴بیداد
۵ضربی بیداد (بر مبنای ملودی بختیاری)
۶اوج و ورود به شور
۷هفت‌ضربی شور
۸آواز دشتی
۹ضربی شور
۱۰رنگ دشتی (اثر استاد غلامحسین بیگجه خانی)

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *