0

مجموعه کتاب جادوگران از لو گراسمن + دانلود و خرید

مجموعه کتاب جادوگران-فارسی

جادوگران کتابی بود که توسط لو گراسمن در سال 2009 منتشر شد. به دنبال موفقیت این کتاب، او دو دنباله بر این داستان نوشت. داستانی که مهمترین کار این نویسنده‌ی آمریکایی شناخته می‌شود و طرفداران زیادی چه در آمریکا و چه در ایران دارد. در ادامه شما را با نویسنده، کتاب، واکنش‌ها به کتاب‌ها و ترجمه‌های آن آشنا خواهیم کرد. با خوبو همراه باشید

نام مجموعهجادوگران | The Magicians
نام کتاب‌هاجادوگران (2009)
شاه جادوگران (2011)
سرزمین جادوگران (2014)
نویسندهلو گراسمن | Lev Grossman
گونه ادبیداستان، فانتزی، نوجوان
انتشارات در ایرانباژ
مترجماشکان کریمیان
تعداد صفحه1,250‬
سال انتشار2009 تا 2014
خرید آنلاین
دانلود نسخه آنلاین

بیوگرافی

لو گراسمن در ژوئن 1969 در شهر کونکورد ایالت ماساچوست آمریکا متولد شد. او برادری دوقلو به اسم آستین دارد که او هم رمان‌نویس و البته طراحی بازی ویدئویی شده است. همینطور آنها در خانواده‌ای ادبی متولد شده‌اند. پدر خانه آلن گراسمن شاعر و مادرشان جودیث گراسمن رمان‌نویس است. پدر یهودی و مادر مسیحی و معتقد کلیسای آنگلیکن است. با این حال، بچه‌ها با اعتقاد چندانی متولد نشدند. حتی وقتی به مراسم‌های رونمایی از کتاب توسط گروه‌های یهودی دعوت میشد، از دعوت آنها تشکر کرد اما گفت که یهودی بزرگ نشده است.

لو گراسمن-نویسنده
لو گراسمن-نویسنده

لو در دبیرستان Lexington ماساچوست درس خواند و بعد به دانشگاه هاروارد وارد شد. سال 1991 او با مدرک ادبیات از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. همینطور وارد دوره‌ی دکترای ادبیات دانشگاه ییل شد اما درس را پیش از ارائه‌ی پایان‌نامه رها کرد. او طی سال‌های پس از آن، مشغول نوشتن مقاله برای روزنامه‌ها و مجلات شد. نوشته‌های او در تایم، نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و چندین روزنامه و مجله‌ی مهم دیگر منتشر شدند. به جز نوشتن از ادبیات، او از دنیای بازی، کمیک و چیزهایی شبیه به این نیز می‌نوشت. او همینطور سال 2015 در دانشگه آکسفورد در خصوص تالکین سخنرانی کرد.

طی سال‌های ابتدایی قرن بیست و یکم، گراسمن با بیل گیتس، استیو جیمز، سلمان رشدی، نیل گیمن، جی کی ررولینگ و جانی کش مصاحبه کرد. او همینطور یکی از بهترین اولین را در خصوص مجموعه‌ی گرگ و میش نوشت. گراسمن سال 2016 کار در تایم را رها کرد تا به طور تمام‌وقت نویسنده باشد. او همینک در بروکلین، به همراه دومین همسر خود سوفی جی زندگی می‌کند. آنها سال 2010 ازدواج کرده‌اند. گراسمن سه فرزند از دو ازدواج خود دارد.

بررسی آثار

 • ریسمان (1997): اولین رمانِ گراسمن در 28 سالگی او منتشر شد و موفق نبود. با این حال وقتی او شهرت پیدا کرد، طرفداران او سراغ این کتاب هم آمدند و خواندن آن را راهی برای شناخت گراسمن معرفی کردند. هالیس کسلر قهرمان داستان یک فارغ‌التحصیل عبوس و شکست‌خورده است که در بوستون زندگی می‌کند و بیکار است. اتفاق خاصی در کتاب نمی‌افتد و بیشتر به صحبت‌ها و فکرهای هالیس می‌گذرد.
 • کدکس (2004): جوانی کارمند بانک به اسم ادروارد از سوی صاحب‌کار فرستاده می‌شود تا کتاب‌های یک مشتری عجیب پر از کتاب‌های نادر را بررسی کند که چیزهای عجیبی این بین متوجه می‌شود.
 • جادوگران (2009)
 • شاه جادوگران (2011)
 • سرزمین جادوگران (2014)
 • جادوگران: داستان آلیس (2019)
 • کمیک بوک جادوگران
  • به شماره‌های یک تا 4 تقسیم می‌شود وبین 2019 تا 2020 منتشر شد.
 • تیر نقره‌ای (2021): قرار است به صورت یک مجموعه با این اسم باشد. داستان با یک نامه شروع می‌شود که دختری به اسم کیت، نامه‌ای به دایی هرگزندیده‌ی خود می‌نویسد و برای تولدش درخواست کادو می‌کند. کیت و برادرش تام زندگی جالبی ندارند و از این بابت ناامید هستند. کیت دوست ماجراجویی‌ای داشته باشد که به آن صورت جان آدم‌ها را نجات دهد.

نقد و بررسی مجموعه کتاب جادوگران

مجموعه کتاب جادوگران با چاپ کتابی تحت همین عنوان در سال 2009 منتشر شد. کتاب جادوگران، در فضای فانتزی نوشته شده و بخصوص در بین نوجوان‌های آمریکایی محبوب شد. داستان‌ها، در پی زندگی جوانی به اسم کوئنتین کلدواتر هستند که دبیرستانی و علاقه‌مند ریاضی است. او سرانجام سراغ علاقه‌ی خود که جادوگری است می‌رود و رویاهایش را دنبال می‌کند.

از دیگر شخصیت‌های کتاب می‌توان به آلیس کوین (یک جادوگر مادرزاد که به دوستِ نزدیک کوئنتین تبدیل می‌شود)، الیوت (جادوگری با استعداد که بزرگتر از آلیس و کوئنتین است اما به دوست آنها تبدیل می‌شود)، جاش (دانش‌آموز شوخ گروه جادوگری)، جنت (یکی دیگر از شخصیت‌های مهم کلاس که روحیه‌ای متزلل اما قدرتمند دارد) و جولیا (خود جادوگری را یاد گرفته است) اشاره کرد.

گراسمن نوشته‌های خود را تحت تاثیر چند نویسنده‌ی بزرگ معرفی کرده است. تی. اچ وایت مهمترین مرشد گراسمن در نویسندگی است. او همینطور علاقه‌ی زیادی به اثر جاویدان سی. اس. لوئیس یعنی ماجراهای نارنیا دارد. او همینطور علاقه زیادی به مجموعه‌ی هری پاتر داشت. او قصد داشت داستانش ارتباطی به جنگلی بین دنیاها که در دنیای نارنیا بود داشته باشد با این حال وکلای انتشاراتِ او مخالفت کردند و به جای آن مجبور شد اسم Neitherlands روی جنگل مدنظر خود بگذارد. داستان کتاب جایی به او اعلام شد که خوابی دید؛ خوابی در زمینه اینکه هیولایی به یک کلاس جادوگری حمله کرده است.

جادوگران (2009)

کتاب جادوگران در آگوست سال 2009 به انتشار رسید. لو گراسمن نویسنده‌ی کتاب اگرچه پیش از آن دو رمان منتشر کرده بود، به دلیل نوشتن مقالات در روزنامه‌ها و مجلات شناخته می‌شد. با این حال، این کتاب توانست مخاطب خود را پیدا کند و برای نویسنده شهرت و ثروتی به ارمغان بیاورد که کار در روزنامه‌ را کنار بگذارد و به طور دائم روی نوشتن تمرکز کند.

سه گانه جادوگران-کتاب
سه گانه جادوگران-کتاب

کوئنتین، شخصیت اصلی کتاب، آدمی باهوش است که در خانواده‌ای نستا فقیر زندگی می‌کند. کوئنتین دو دوست دارد که جولیا و جیمز هستند و با هم به دبیرستان می‌روند. او علاقه‌ی زیادی به ریاضی دارد اما همینطور رمانی فانتزی و کودکانه را دوست دارد. این رمان در سرزمینی جادویی به اسم فیلوری (که شباهت‌های زیادی به نارنیا دارد) اتفاق می‌افتد. هرچه زندگی روزمره بیشتر او را ناامید می‌کند، او بیشتر به این کتاب جذب می‌شود. در حالی که قرار به مصاحبه با دانشگاه پرینستون داشت، متوجه وجود یک مدرسه جادوگری در نیویورک می‌شود. او در مصاحبه‌ی دانشگاه برکبیلز (Brakebills) قبول می‌شود و با نوزده نفر دیگر درس را شروع می‌کند. او به سرزمین رویاهایش قدم می‌گذارد اما متوجه می‌شود که فیلوری آن بهشت برین نیست و خطرات بسیاری در آن وجود دارد.

شاه جادوگران (2011)

شاه جادوگران دنباله‌ای بود که لو گراسمن بر کتاب اول خود نوشت. کتاب دوم سال 2011 منتشر شد. در این کتاب هم داستان کوئنتین کلدواتر دنبال می‌شد. به جز شخصیت‌های مهم کتاب قبلی، در این کتاب با آسمودیوس آشنا می‌شویم که به یکی از شخصیت‌های مهم تبدیل می‌شود. او هفده ساله، با گذشته‌ای رازآلود و ذهنی قدرتمند در زمینه‌‌ی فیزیک نظری است.

دو داستان در این کتاب دنبال می‌شود. بخش اول در مورد جولیا است. جولیا که دوستِ کوئنتین در دبیرستان بود، همانطور که در کتاب قبل متوجه شدیم قرار مصاحبه با دانشگاه جادوگری داشت که برخلاف کوئنتین رد شد و اجازه‌ی ورود نگرفت. جولیا به بروکلین برمی‌گردد در حالی که دیگر به آن بخش حافظه‌اش که مربوط به قدم گذاشتن به دنیای جادو بود، دسترسی ندارد. او سرانجام جایی را پیدا می‌کند که برخی جادوها را آموزش می‌دهند. با آموزش بیشتر، او به مدرسه‌ای به اسم مورز در فرانسه منتقل می‌شود تا آموزش‌های خود را تکمیل کند.

در فیلوری، کوئنتین به همراه دوستانش به عنوان شاه و ملکه حکمرانی می‌کنند و زندگی خوب است. اوضاع خسته‌کننده می‌شود و آنها به جزایر اطراف می‌روند تا با مالیات‌های اخذشده برگردند. آنجا کلیدی طلایی پیدا می‌کنند و به طور تصادفی به زمین برمیگردند. در تلاش برای پیدا کردن راه ورود مجدد به فیلوری، به ونیز می‌روند تا با با یک داد و ستد، توان سفر بین جهان‌ها را پیدا کنند.

سرزمین جادوگران (2014)

سرزمین جادوگران یک رمان فانتزی بزرگسال است که توسط لو گراسمن در سال 2014 منتشر شد. کتاب، دنباله‌ای بر دو کتاب قبلی بود و به نوعی مجموعه‌ی جادوگران با آن به اتمام رسید. در این کتاب هم داستان کوئنتین کلدواتر دنبال می‌شود. او دوباره ماجراجویی می‌کند و باید دست به کارهای بزرگی بزند. برخلاف بسیاری از سری‌ها، حتی کتاب آخر مجموعه هم کیفیتی به اندازه کتاب اول دارد و نظرات مثبتی کسب کرده است. نیویورک تایمز آن را تخیلی غنی و شگفت‌انگیز نامید و در ادامه سرزمین جادوگران، بهترین کتاب مجموعه معرفی شد.

کوئنتین از سرزمین جادویی فیلوری طرد شده است. او به دانشگاه برکبیلز برمی‌گردد تا استاد باشد. او در آنجا مشغول مطالعه‌ی یک سری طلسم باستانی می‌شود که آنها را در نیدرلندز پیدا کرده است. این جنگل، فضایی بین جهان‌های واقعی و جادویی است. او این بین همینطور جان یک دانشجو به اسم پلام را بعد از اینکه یک شوخی با جادوها اشتباه پیش رفت، نجات می‌دهد. دانشگاه، کوئنتین را به خاطر اینکه طبق پروتکل‌ها عمل نکرده اخراج می‌کند. کوئنتین و پلام که بی‌پول شده‌اند به یک گروه جادوگر دزد که توسط یک پرنده‌ی سخنگو می‌پیوندند.

جادوگران: داستان آلیس (2019)

جادوگران: داستان آلیس کتابی جدید در دنیای جادوگران است. البته این کتاب را جز مجموعه سه کتابه به حساب نمی‌آورند، با این حال در همان فضا نقل می‌شود. این کتاب در جولای 2019 منتشر شد و سراغ شخصیت محبوب طرفداران کتاب، یعنی آلیس کوئین می‌رود. البته کتاب به صورت کمیک است.

آلیس از کودکی می‌دانست که جادو وجود دارد. در سال‌های برکبیلز، او بهترین دانشجوی کلاس بود. همینطور در این سال‌ها رابطه‌ای عاشقانه با کوئنتین ساخت و شاهد این بود که موجودات اهریمنی به سرزمین آنها حمله کردند. در واقع این کتاب را می‌توان بیشتر بازگویی کتاب اول مجموعه با زبان آلیس است.

بخشی از متن کتاب

کوئنتین یکی از شعبده هایش را انجام داد. کسی متوجهش نشد. سه نفری در آن سرما با هم روی پیاده روی ناهموار کنار خیابان راه می رفتند؛ جیمز، جولیا و کوئنتین. جیمز و جولیا دست هم را گرفته بودند. حالا دیگر اینطور شده بود. پیاده رو زیاد عریض نبود، برای همین کوئنتین مثل بچه های اخمو پشت سر آن دو راه می رفت. ترجیح می داد فقط او باشد و جولیا یا فقط خودش؛ اما نمی شد هم خدا را داشته باشد هم خرما را. حداقل از اوضاع فعلی که همین را می شد برداشت کرد.

کوئنتین لاغر بود و قدبلند اما از روی عادت قوز می‌کرد، جوری که انگار سعی داشت در برابر باد ناشناخته‌ای که از آسمان می‌وزید، دوام بیاورد؛ بادی که قرار بود پیش از همه قدبلندها را هدف قرار دهد.

جادوگران

تاریکی در مقایسه با جایی که «جولیا» عازم آن شده بود، یعنی عالم یأس، تور مسافرتی بود. در عالم یأس، هیچ چیز رنگ نداشت. ای کاش یأس از تاریکی ساخته شده بود، از تاریکی نرم و مخملی، تاریکی‌ای که «جولیا» بتواند در آن گلوله شود و بخوابد، اما به مراتب از این حرف‌ها بدتر بود. تفاوتش مثل تفاوت صفر و مجموعه‌ی تهی بود، مجموعه‌ای که چیزی در آن نیست، حتی صفر. این تنها ظاهر قضیه بود، عمق فاجعه دیگر بماند.

آن بعد از ظهر پاییزی گمشده به سیاهچاله‌ای تبدیل شده بود که گذشته‌ی او را تمام و کمال به داخل خودش می‌مکید. آدم هم از شعاع «شوارتزشیلد» که می‌گذشت، دیگر واقعا سخت می‌توانست خودش را بیرون بکشد.

شاه جادوگر

اقتباس

سال 2011 اولین بار ایده‌ی خرید حق ساخت کتاب‌ها مطرح شد. کمپانی فاکس برای این کار قدم پیش گذاشت. پس از رفت و آمدهای بسیار، قسمت پاایلوت در اواخر سال 2014 در نیواورلئان فیلم‌برداری شد. شبکه‌ی Syfy سفارش سیزده اپیزود برای فصل اول را داد. روند ساخت سریال در آگوست 2015 در ونکوور آغاز شد. سرانجام در ژانویه 2016 پخشِ فصل اول آغاز شد. در فوریه همان سال، سریال برای فصل دوم تمدید شد. این فصل در ژانویه 2017 پخش شد. به همین شکل سریال تا فصل پنجم پخش شد که آخرین اپیزود آن در آوریل 2015 پخش شد.

سریال امتیازهای نسبتا خوبی دریافت کرد. IMDB به آن امتیاز 7.6، روتن‌تومیتوز 91% و متاکریتیک 65% داد. برای مثال این از سریال سیزده دلیل برای اینکه، نمرات به مراتب بهتری است. جادوگران برای مثال اپیزودی دارد که نمره‌ی عالی 9.4 از 10 از IMDB دریافت کرده است.

سریال جادوگران
سریال جادوگران

جایگاه کتاب

باتوجه به شهرتی که گراسمن از کار در روزنامه‌ها و مجلات داشت، رمان جدیدش نظرهای زیادی را به خود جلب کرد. همینطور نقدهای مثبتی در روزنامه‌ها در خصوص کتاب جادوگران و کتاب‌های بعدی نوشته شد که به فروش و شهرت آنها افزود. کتاب جوایز متعددی برنده شد. همینطور نیویورک تایمز آن را هری پاتری برای بزرگسال‌ها معرفی کرد که توانسته نمادهایی مربوط به دنیای بزرگسالی را وارد فضای ادبیات فانتزی کند.

سراغ گودریدز هم رفتیم. گودریدز به نوعی شبکه اجتماعی علاقه‌مندان به کتاب است. در صفحه گراسمن، کتاب جادوگران محبوب‌ترین کتاب این نویسنده است. این کتاب 251 هزار امتیاز دارد. دو کتاب دیگر مجموعه هم 94 و 72 هزار امتیاز کسب کرده‌اند. به لحاظ میانگین امتیازات، کتاب اول کمتررین امتیاز را دراد و 3.5 است. کتاب سوم که گفته شد به نظر منتقدین بهترین کتاب مجمموعه است، 4.1 از 5 امتیاز دارد. در ادمه یک نظر مثبت و یک نظر منفی را می‌آوریم.

نظر مثبت

5 از 5 به کتاب نمره داده است:

کتاب عجیب غریب و جالبی بود. به پیشنهاد آقای شهرابی در کانال تلگرامشون این کتابو شروع به خوندن کردم. توقع یک هری پاتر بزرگسال رو داشتم. اما واقعا متفاوت بود. توی هری پاتر با کلی موجودات و مکان های جادویی طرفیم در حالی که جادوگران بیشتر کاراکتر محور بود و روی شخصیت کوئنتین مانور می‌داد. نه موجودات عجیب غریب و جادویی و نه اتفاقات جادویی. این روند ادامه داشت تا یک سوم پایانی کتاب که شخصیت ها وارد فیلوری شدن. یک دنیای فانتزی کلاسیک

چیزی که برام خیلی جذاب بود توی این مجموعه ماهیت جادو بود. خبری از گفتن چندتا ورد و حرکت ساده چوبدستی مثل هری پاتر نبود که باعث می شد خواننده بگه وای چقدر جادو کردن خوب و راحته. توی جادوگران فلسفه و هویت جادو مطرح شد و سختی استفاده از اون. در کنار پرشانی و سردرگمی کوئنتین. اتفاق زیادی توی مدرسه جادوگری بریک بیلز نمی‌افته. (البته اگر از ورود دیو به کلاس درس کوئنتین بگذریم) و همه چیز از بعد از فارغ التحصیلی شخصیت‌ها اتفاق می‌افته

استفاده از یک کتاب فانتزی کلاسیک برای خلق دنیای این داستان جالب و شاید برای نویسنده و اونوریا نوستالژیک بوده. یه دنیای نارنیا طور با کلی شخصیت در جنبه‌های خیر و شر.

و اما کوئنین که جزو شخصیت های اصلی غیرمحبوبم توی این مجموعه بود ولی از پس همه چیز خوب بر اومد. پیشنهاد می‌شود پیشنهاد می‌شود و پیشنهاد می‌شود. اما در کنارش به صبر و بردباری نیاز دارید. در نهایت به یه داستان جذاب، دارک و عجیب غریب می‌رسید.

کامنت فارسی از عبدالله زارعی

نظر منفی

یک ستاره از 5 ستاره:

جلد اول جادوگران یک ناامیدی همه‌جانبه‌ و تمام‌وکمال بود، تاحدی که می‌تونم بگم وارد لیست بدترین کتاب‌هایی قرار می‌گیره که خوندم. ولی نکته‌ی خیلی غمگین ماجرا اينجاست که شخصیت‌های داستان، فلسفه‌ی حاکم بر جهان‌‌ِ داستان و جهان‌‌سازیش استحقاق خیلی بیشتری داشت.

می‌دونید الهام گرفتن به‌خودی‌خود واقعاً چیز بدی نیست. گاهی اوقات داستان‌ها بی‌قصدودلیل شبیه به همدیگه می‌شن و در ادامه راهشون رو از هم جدا می‌کنن (مثل شباهت اولیه چرخ زمان و ارباب حلقه‌ها) ولی اینکه بخش اول کتاب خیلی شبیه به هری‌پاتر باشه و بخش دوم شبیه نارنیا و تازه اون وسط یه تیکه هم از ارباب حلقه‌ها برداری و بچسبونی بهش اصلاً کار جالبی نیست!

ساختار کتاب به‌‌شدت بی‌قاعده‌ و آشفته‌ست. بعد از اینکه کوئنتین وارد مدرسه جادوگری بریک‌بریلز می‌شه کتاب عملاً وارد یه مرگ تدریجی می‌شه. تو بخش اول کتاب به جز یکی دو فصلی که دیو واردش می‌شه هیچ اتفاق خاصی در نزدیک به سیصد صفحه از داستان‌ نمی‌افته، به‌جز مسائل کم‌اهمیتی که بودونبودشون هیچ تأثیری تو روند داستان ندارند. آموزش‌ کوئنتین و باقی جادوگرها به‌قدری بد پرداخت‌شده و گنگه که احساس می‌کنم خود نویسنده هم نمی‌دونسته می‌خواد چی‌کار کنه و این خیلی بده.

معمولاً ترجمه‌های نشر باژ رو خیلی می‌پسندم ولی ترجمه جادوگران جداً یکی از بدترین‌هاست. از ترجمه‌ کلمه «homosexuals» باعنوان همجنس‌باز گرفته تا ناهمخوانی وحشتناک متنِ روایت با دیالوگ‌ها. یکی دوبار هم متن ترجمه رو با متن اصلی تطابق دادم و متوجه شدم مترجم نتونسته متن رو بفهمه و بعضی کلمه‌ها رو حذف کرده.

کامنت فارسی از فرهنگ نظری‌دوست

بهترین ترجمه کتاب های مجموعه جادوگران

نشر باژ که پیشتر گفته شد منتشرکننده‌ی کتاب‌های مجموعه‌ی صد هم هست، با خرید حق کپی‌رایت، اقدام به انتشار کتاب‌های مجموعه‌ی جادوگران کرده است.

 • کتاب جادوگران 
  • بخش اول: 661 صفحه
  • بخش دوم: 314 صفحه
 • کتاب شاه جادوگر
  • بخش اول: 276 صفحه
  • بخش دوم: 314 صفحه

تاکنون چهار کتاب از این مجموعه چاپ شده که در واقع ترجمه‌ی دو کتاب اول است. کتاب سوم یعنی سرزمین جادوگران هنوز ترجمه نشده اما گویا در دست ترجمه است. اشکان کریمیان این کتاب‌ها را ترجمه کرده است. کریمیان طی سال‌های اخیر چندین کتاب فانتزی برای نشر باژ و نشرهای دیگر ترجمه کرده و تجربه خوبی در این زمینه دارد. با این حال، ترجمه‌ی کتاب چندان رضایت‌بخش نیست. لحن در ترجمه تغییر کرده و بنا بر بررسی‌ها، یک سری جمله‌ها غلط ترجمه شده یا به طور کل ترجمه نشده است. در خصوص کتاب‌های فانتزی بخصوص همیشه توصیه‌ی ما این است که در صورت امکان، به صورت زبان اصلی کتاب را تهیه کنید. نشر جنگل کتاب‌ را به صورت زبان اصلی به فروش می‌رساند.

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *