0

بازی Tiny Tina’s Wonderlands

بازی Tiny Tina's Wonderlands

بازی Tiny Tina’s Wonderlands یک بازی ویدئویی اکشن و نقش آفرینی در سبک تیراندازی اول شخص است که توسط Gearbox Software توسعه یافت و توسط 2K منتشر شد.

به گزارش خوبو، این بازی به عنوان یک اسپین آف در سری Borderlands و دنباله‌ای برای Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep، در دنیای یک بازی نقش‌آفرینی tabletop با مضمون فانتزی جریان دارد. بازی Tiny Tina’s Wonderlands برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ویندوز، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری X/S در مارس 2022 منتشر شد.

داستان بازی Tiny Tina’s Wonderlands

داستان بازی Tiny Tina's Wonderlands

Tiny Tina’s Wonderlands داستانی قابل توجه پر از شخصیت‌های جالب، محیط‌ های باورنکردنی و نتیجه‌ گیری جالبی را روایت می‌ کند. این موارد به برخی از بهترین و احساسی‌ ترین لحظات بازی تبدیل می شود. Wonderlands بر اساس یک بازی به نام Bunkers & Badasses (B&B) است که نسخه Borderlands بازی Dungeons & Dragons می باشد.

B&B اولین بار به عنوان بخشی از Assault on Dragon Keep برای Borderlands 2 معرفی شد. Wonderlands نیز اساساً یک نسخه کاملاً تحقق یافته از آن بسته DLC است. در این بازی، بازیکنان در نقش Fatemaker با نابود کردن پروردگار اژدها (یک necromancer شیطانی که برای نابود کردن سرزمین عجایب و ساختن یک امپراتوری جدید بر فراز خاکستر آن دست از کار نمی‌کشد) به چالش کشیده می‌ شوند.

داستان بازی Tiny Tina's Wonderlands

ولنتاین و فرت، دو شخصیت جدید این مجموعه، به Fatemaker در تلاششان می‌ پیوندند. تینی تینا خودش نقش Bunker Master را بر عهده می‌ گیرد، شخصیتی خداگونه که همه چیز را در بازی طراحی و روایت می‌کند.

آنچه به عنوان یک داستان ساده از انتقام و نجات جهان آغاز می شود، به سرعت به داستانی عجیب و اغلب زیبا پر از غم و اندوه و از دست دادن هویت نابجا تبدیل می شود. Wonderlands ضرب‌ های روایی باورنکردنی را ارائه می‌ کند که مرزهای آنچه را که از فرنچایز Borderlands انتظار دارید، فراتر می‌ برد. در حالی که اکثر داستان به فرمول Borderlands پایبند است، اما در آخر بازی بیشتر به طور مستقیم به مسائل احساسی در قلب کمپین می پردازد. حتی یک اشاره مختصر به محتوای Assault on Dragon Keep و رویدادهای Borderlands 2 وجود دارد که شما را احساساتی می کند.

شخصیت ها

شخصیت انفجاری آقای Torgue

شخصیت‌ های جدید و قدیمی در این بازی وجود دارند و به روش‌ های جالبی اثر خود را می‌ گذارند. از شخصیت انفجاری آقای Torgue که به معنای واقعی کلمه اقیانوس را منفجر می‌ کند، تا شخصیتی با نام Bones Three-Wood که داستان پس‌زمینه‌اش را از طریق گشت در شهربازی با نوستالژی ایجاد می‌ کند. با این حال، شخصیت های برجسته دیگری مانند فرت، ولنتاین و ارباب اژدها نیز در بازی هستند. هر یک از این شخصیت‌ ها که به ترتیب توسط واندا سایکس، اندی سمبرگ و ویل آرنت صداپیشگی می‌ کنند، می‌ توانستند به‌راحتی چیزی بیش از حضور مهمانان مشهور باشند و هر چند ساعت یک بار برای صحنه‌ای دراماتیک ظاهر شوند.

اینکه هر شخصیت به خوبی با بازی تناسب دارند، هم نشان از تیم نویسندگی Gearbox و هم استعداد این شخصیت ها دارد. این کار، شخصیت ها را به عنوان یکی از بهترین‌ موارد در بازی تثبیت می‌ کند.

گیم پلی بازی Tiny Tina’s Wonderlands

گیم پلی بازی Tiny Tina's Wonderlands

پیشرفت‌ های اسلحه هایی‌ که در Borderlands 3 ساخته شدند در بازی Wonderlands وجود دارد. اما این بازی چند پیچ و تاب جدید به خود اضافه می‌ کند تا واقعاً گان‌ پلی را منحصربه‌فرد کند. یک نوع سلاح جدید به شکل کمان پولادی وجود دارد. این مورد نحوه شلیک اسلحه ها را تغییر می دهد و در عین حال مهارت های منحصر به فرد مربوط به تعداد پیچ و مهره ها را اضافه می کند. همچنین تغییرات جدیدی در سلاح های Borderlands با خشاب های قابل پرتاب وجود دارد. این تغییرات همراهانی فانتزی محور برای حمایت از بازیکن در طول نبرد ایجاد می کنند.

طلسم ها

طلسم ها

طلسم ها، نوع جدیدی از لوت ها هستند که جایگزین نارنجک‌ های سنتی می‌ شوند. آن ها به راحتی بهترین بخش از Wonderlands در مبارزات سری هستند. هر طلسم این ظرفیت را دارد که با آسیب‌ های باورنکردنی به دشمن برخورد کند. همچنین می توانند دشمنان را با انواع اثرات عنصری مختلف در زمان‌ های طولانی تحت تاثیر قرار دهند. آن ها برخی از قدرتمندترین ابزارهای بازی هستند و دیدن نحوه عملکرد هر یک همیشه سرگرم کننده خواهد بود.

شما می توانید به عنوان بخشی از ساخت شخصیت به طلسم‌ سازی متمایل شوید. تفاوت‌ های ظریف درخت‌ های مهارت به شما این امکان را خواهد ‌داد که روی تقویت قدرت این طلسم ها تمرکز کنید و زمان‌ های خنک شدن را کاهش دهید.

کلاس بازی

کلاس بازی

بازیکنان می‌ توانند کلاس شروع خود را با هر یک از کلاس‌ های موجود در بازی ترکیب کنند و به درخت مهارت، مهارت‌ های اکشن و امتیاز غیرفعال آن کلاس دسترسی پیدا کنند.

تعادلی که هر درخت مهارت می دهد قابل توجه است و زمانی که توانایی چند کلاسه را باز کنید، بهتر نیز می‌ شود. مثلا با ترکیب Spellshot خود با Graveborn که دارای جادوی تاریک است، می توانید تمام طلسم‌ ها را با جادوی تاریک تقویت کنید. در حالی که هر بار که طلسم کنید فوراً سلامتی را بازسازی می‌ کند. با بیش از دوجین ترکیب در کلاس های ممکن، انگیزه بی سابقه ای برای پخش مجدد کل بازی با ساختی کاملا متفاوت وجود دارد.

بخش Chaos Chamber

فرصت‌ های استفاده از تمام این مکانیک‌ های رزمی پس از اتمام بازی پایان نمی‌ یابد. زمانی که بازیکنان بازی را تمام کردند، قفل Chaos Chamber را باز می‌ کنند. حالتی که در پایان بازی متمرکز بر رویارویی‌ های رزمی هیجان‌انگیز است. در آن بازیکنان با امواج سخت‌ تر دشمنان با اصلاح‌ کننده‌های ویژه روبرو می‌ شوند. این مقداری محتوای اضافی قانع‌ کننده است که چالشی سطح بالا را ارائه می‌ کند و در عین حال به برخی از ابزارهای مورد تقاضای بازی پاداش می‌ دهد.

معرفی کلاس ها

کلاس Clawbringer
کلاس Clawbringer

این کلاس از Wyvern برای کمک به مبارزه بهره می برد. علاوه بر این، Clawbringer از یک چکش ثور مانند استفاده می کند. چکش پس از پرتاب شدن به کاربر باز می گردد، در حالی که به تمام دشمنان نزدیک آسیب می رساند. به طور کلی، زمان های خنک کننده Clawbringer در مقایسه با بقیه کلاس ها کمی طولانی تر است.

کلاس Brr-Zerker
کلاس Brr-Zerker

این کلاس دوست دارد وارد نزاع شود. برای کسانی که با League of Legends آشنا هستند، کلاس Brr-Zerker اساساً Garen است که از چرخش او برای آسیب استفاده می کند. به عبارت دیگر، کلاس Brr-Zerker سلاح سرد خود را به صورت دایره ای به دور بازیکن می چرخاند. ترفند اصلی این کلاس خشم است که به حملات آن آسیب اساسی می‌ افزاید.

کلاس Graveborn
کلاس Graveborn

با قربانی کردن سلامتی، Graveborns خروجی آسیب خود را افزایش می دهد. همچنین از همراهان استفاده می کند و به طرز شگفت انگیزی با کلاس های دیگری که از همراهان استفاده می کنند هم افزایی می کند. Graveborn یک کلاس فوق العاده است که تقریباً برای هر جفت کلاسی یک کلاس متوسطه عالی است.

کلاس Spellshot
کلاس Spellshot

از نظر استفاده از طلسم ها، Spellshot کلاسی است که باید انتخاب کنید. کلاس Spellshot می تواند از دو طلسم به جای یک طلسم استفاده کند. آن ها همچنین به Polymorph دسترسی دارند که دشمن را به Skeep تبدیل می کند. پس از تبدیل، اسپل شات می تواند طلسم های خود را بر روی دشمن فعال کند.

کلاس Spore Wardon
کلاس Spore Wardon

Spore Warden که عمدتاً بر روی برد متمرکز شده است، تیرهای انفجاری با تفنگ ساچمه ای پرتاب می کند. تیرها کمانه می کنند و آسیب بسیار قوی وارد می کنند. آن ها همچنین می توانند کولاک هایی ایجاد کنند که به دنبال دشمنان آسیب بزند و در طول زمان آسیب سرمازدگی را وارد می کنند. این کلاس را یک همراه قارچ همراهی می کند.

کلاس Stabbomancer
کلاس Stabbomancer

برای کسانی که با Borderlands 2 آشنا هستند، Stabbomancer کمی شبیه به Assassin است. او می‌ تواند نامرئی شود و دسته‌ای از آسیب‌ را در سراسر درخت مهارت خود فراهم می‌ کند. بازیکنانی که به دنبال به حداکثر رساندن DPS هستند، Stabbomancer قطعا کلاس خوبی برای جفت شدن با دیگران خواهد بود.

Overworld

بخش Overworld

لازم به ذکر است که Wonderlands روشی بدیع برای سفر به دور نقشه را معرفی می کند. این روش به طور کامل نیاز به وسایل نقلیه موتوری را از بین می برد. The Overworld تمام مناطق مختلف و قابل کاوش در بازی را به هم متصل می کند. در نهایت به بازیکنان این امکان را می دهد تا بدون از دست دادن زمان به هدف خود بروند. علاوه بر این، Overworld خود مملو از کلکسیون‌ ها و مسیرهای مخفی و ماموریت‌های جانبی است که آن را به یک منطقه سرگرم‌ کننده و جذاب تبدیل می‌ کند.

گرافیک بازی Tiny Tina’s Wonderlands

گرافیک بازی Tiny Tina's Wonderlands

از نظر بصری، Wonderlands ممکن است بهترین در سبک خودش باشد. زیبایی فانتزی این بازی از نظر طراحی محیطی به توسعه‌دهندگان کمک زیادی می‌ کند تا با آن کار کنند. بسیاری از بازیکنان بایومی که در این ماجراجویی از آن ها بازدید می‌ کنند، کاملاً جالب هستند، چه در ته اقیانوسی که اخیراً منفجر شده باشند یا در میان خرابه‌ های در حال فروپاشی قلعه‌ های قرون وسطایی.

بیش از چند باگ وجود دارد که اگرچه بازی را خراب نمی کند، اما ممکن است تأثیر منفی بر تجربه تان داشته باشند. مشکلی در مناطق خاصی وجود دارد که باعث کاهش نرخ فریم می شود. مشکلی که شاید انتظار نداشتید در یک بازی نسل فعلی با آن مواجه شوید.

صدای بازی Tiny Tina’s Wonderlands

صدای بازی Tiny Tina's Wonderlands

این بازی موسیقی فوق العاده ای در محیط های مختلف دارد که دنیای آن را تشکیل می دهند، به ویژه در مناطقی با مضمون دزدان دریایی. تیتراژ همچنین دارای آهنگ عالی “Critical Hit” از No More Kings است که تنها نمونه ای از انتخاب آهنگ درخشان است.

با این حال، چیزی که در مورد صدای بازی کمی عجیب است، این است که برخی از دشمنان به نظر می رسد که اصلاً سر و صدایی ایجاد نمی کنند. تشخیص اینکه آیا این فقط یک اشتباه است یا یک انتخاب عمدی دشوار است. اما بسیاری از دشمنان به وضوح ساکت هستند، از جمله حداقل یک نبرد با باس.

سخن پایانی

سخن پایانی

بازی Tiny Tina’s Wonderlands اگرچه هرگز به عمق احساسی Borderlands 2 نمی رسد، اما نشان می دهد که Gearbox می داند که داستانی دراماتیک تر و صمیمانه تر جایی است که این مجموعه در قوی ترین حالت خود قرار دارد. Tiny Tina’s Wonderlands با مکانیک‌های رزمی جدید، شخصیت‌ های جذاب و خوش ساخت و دنیای زیبای پر از دشمنان چالش‌برانگیز، یک اسپین‌ آف پیروزمند است که با اطمینان در کنار بهترین عناوینی که Gearbox تا به حال تولید کرده است، می‌ ایستد.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *