0

معرفی و دانلود رایگان فیلم ویروس:۳۲ / Virus-32

ویروس:32

کارگردان اروگوئه‌ای که با فیلمهای «خانۀ خاموش (۲۰۱۰)»، «خدای محلی (۲۰۱۴) و «نباید بخوابی (۲۰۱۸)» برای خود اسمی در ژانر وحشت ایجاد کرد، اکنون با فیلم جدید «ویروس:۳۲» در سال ۲۰۲۲ به سینما بازگشته است. با مجله آنلاین خوبو همراه باشید.

خلاصه داستان

در «مونته‌ویدئو» ـ پایتخت اروگوئه ـ ویروسی پخش می‌شود و باعث می‌شود کسانی که آلوده شده‌اند به نوعی زامبی تبدیل شوند و کسانی را که هنوز آلوده نشده‌اند را می‌کشند. آیریس و دخترش در میان این قتل‌عام گرفتار شده‌اند، به یک روزنۀ امید دست پیدا می‌کنند. تنها امید آن‌ها برای نجات زمانی است که متوجه می‌شوند پس از هر حمله از سوی زامبی‌ها، آنها به مدت ۳۲ ثانیه غیر‌فعال می‌شوند.

فیلم «ویروس:۳۲» محصول سال ۲۰۲۲ است
فیلم «ویروس:۳۲» محصول سال ۲۰۲۲ است

درباره فیلم

کل ماجرای «ویروس:۳۲» دربارۀ همه‌گیری زامبی است و قهرمانان آن سعی می‌کنند از آن جان سالم به در ببرند. با این حال، چیزی که آن را جالب می کند این است که داستان فیلم در شهر «مونته‌ویدئو» می‌گذرد. در واقع این یک فیلم پرفروش هالیوودی نیست بلکه محصول مشترک اروگوئه و آرژانتین است و همین فضای اروگوئه خود باعث ایجاد حس تازگی در این قبیل از فیلم‌ها می‌شود.

این فیلم محصول مشترک اروگوئه و آرژانتین است.
این فیلم محصول مشترک اروگوئه و آرژانتین است.

سبک خاص کارگردانی

کار کارگردان این فیلم، گوستاوو هرناندز، قابل توجه است زیرا یکبار دیگر توانایی خود را در استفاده از تکنیک «برداشت بلند» نشان می‌دهد. اولین فیلم سینمایی هرناندز، خانۀ خاموش، پیش از این در جشنواره فیلم کن با استفاده از این تکنیک و گسترش همان پلان در سراسر فیلم برجسته شده بود.

استفاده از این تکنیک در صحنه آغازین «ویروس:۳۲» منجر به یک شروع خوب می‌شود و از طرفی ما را در جریان داستان قرار می‌دهد و از قبل، نشانه‌هایی از آنچه با ویروس می‌آید را معرفی کرده و شخصیتهای اصلی را به درستی به مخاطب عرضه می‌کند.

ظاهر متفاوت زامبی‌ها

ظاهر افراد آلوده به ویروس، فوق‌العاده است و آنها واقعاً باعث می‌شوند که ویروس را باور کنیم. آنها عجیب و غریب هستند، زیرا نه قربانیان خود را می‌خورند و نه آهسته یا دست و پا چلفتی هستند، همانطور که ما در تولیدات آمریکای شمالی به دیدن آنها عادت کرده‌ایم.

تنها هدف آنها کشتن کسانی است که سالم هستند و این کار را با مهارت زیادی انجام می‌دهند و این ایده باعث ایجاد تنش بیشتر در طول داستان مخصوصا زمانی که آیریس باید از دست آنها فرار کند می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های خاص این زامبی‌ها این است که پس از حمله به اشخاص، به مدت ۳۲ ثانیه از فعالیت خودداری می‌کنند و تقریباً بی‌حرکت می‌مانند.

ضعف‌های فیلم

اگرچه ایدۀ توقف زامبی‌ها برای چند لحظه، جالب است اما عیب آن این است که قهرمان داستان خیلی سریع آن را متوجه می‌شود. انتظار می‌رود که او این موضوع را در رویارویی خود با آنها کشف کند، اما او فقط با تماشای دوربینهای امنیتی این کار را به راحتی و زودتر از موعد انجام می‌دهد.

به همین ترتیب، عامل جذاب دیگری در داستان مانند تاریخچۀ خانوادگی آیریس و تاتا، به نظر می‌رسد که از دست می‌رود زیرا لحظات دراماتیکی که برای قهرمان داستان، غم‌انگیز و عمیقاً دردناک است، با عجله و به سرعت در فیلم ظاهر می‌شوند و سریع به مرحله بعدی می‌روند. در هر صورت، پائولا سیلوا در نقش آیریس یک قهرمان فوق‌العاده است و همدلی با او به راحتی امکان‌پذیر است.

جدول اطلاعات

عنوانویروس:۳۲ / Virus-32
نویسنده و کارگردانGustavo Hernández
ایده‌پردازJuma Fodde
کشورآرژانتین
اروگوئه
زباناسپانیایی
سال۲۰۲۲
مدت۹۰ دقیقه
امتیازIMDb ۵.۵/۱۰
Rotten Tomatoes ۹۵/۱۰۰

دانلود رایگان فیلم ویروس:32 / Virus-32

دانلود فیلم با کیفیت‌های مختلف:

منابع

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *