0

بازی WWE 2K23

بازی WWE 2K23
بازدید 476

بازی WWE 2K23 یک بازی ویدئویی ورزشی کشتی حرفه ای است که توسط Visual Concepts توسعه یافت و توسط ۲K منتشر شد.

به گزارش خوبو، این بازی بیست و چهارمین قسمت کلی از سری بازی های ویدیویی مبتنی بر WWE، دهمین بازی تحت پرچم WWE 2K و جانشین WWE 2K22 است. بازی WWE 2K23 در 17 مارس 2023 برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ویندوز، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری X/S منتشر شد. WWE 2K23 دارای سه نسخه است: Standard و Deluxe و Icon. همه نسخه ها در PS4 ،PS5 ،Xbox One و ایکس باکس سری X و Steam در دسترس هستند.

داستان بازی WWE 2K23

داستان بازی WWE 2K23

حالت MyCareer که در WWE 2K22 به MyRise تغییر نام داد، یکی از اصلی‌ ترین بخش هایی است که مردم هر سال منتظر آن هستند. این حالت در WWE 2K18 احیا شد و بیشتر داستان محور شد و آن رویکرد هنوز هم ادامه دارد. WWE 2K20 سرانجام امکان شرکت زنان را فراهم کرد، اگرچه استقبال چندانی از آن نشد. 2K22 رویکرد متفاوتی در پیش گرفت و مجموعه‌ای از داستان‌ های کوچک‌ تر را ایجاد کرد که شامل داستان‌ های حرفه‌ای شما نیز می‌ شود.

MyRise WWE 2K23 ادغام این دو ایده است. این حالت به دو داستان تقسیم می‌ شود: «The Lock» و «The Legacy». آن ها انحصاری جنسیت هستند و دارای مجموعه ای از ماموریت های جانبی برای تکمیل داستان اصلی هستند.

حالت The Lock

The Lock مرد انتخابی شما Create-A-Superstar (CAS) را به عنوان چیز بزرگ بعدی مانند براک لزنر، درو مک اینتایر یا آستین تئوری وارد WWE می کند. در اصل به WWE Universe می گویید که شما یک قهرمان در آینده هستید. “The Legacy” شخصیت CAS زن شما، خواهرزاده یکی از افراد تالار مشاهیر WWE است، که بین احترام گذاشتن به میراث خاله اش و ایجاد یک میراث برای خودش مبارزه می کند.

هر دو داستان اصلی به خودی خود جالب هستند و حاوی داستان های جانبی اختیاری زیادی هستند که آن ها را حتی بهتر می کند. سوپر استارهای دبلیو دبلیو ای که در داستان اصلی با آن ها ارتباط برقرار می کنید، محدود هستند و داستان های جانبی به آن ها اجازه می دهد تا فهرستی را گسترش دهند. هر فردی که با او صحبت می کنید (کشتی گیر یا غیره) کاملاً صدا دار هستند و به غوطه وری بازی اضافه می کنند.

گیم پلی بازی WWE 2K23

گیم پلی بازی WWE 2K23

گیم پلی بازی WWE 2K23 تا حد زیادی بدون تغییر است. با این حال، بازی به چهار حالت اصلی خارج از MyRise تقسیم می شود. هر کدام با سبک منحصر به فرد خود به ارزش کلی بازی می افزاید. آن موارد عبارتند از MyFaction ،MyGM Universe و Showcase. همه این موارد در WWE 2K22 حضور داشتند و بیشتر آن ها مدتها قبل از آن جزء اصلی بودند. بنابراین بیایید ببینیم WWE 2K23 چه چیزی را به هر یک از این حالت ها اضافه می کند.

حالت MYFACTION

حالت MYFACTION

این حالت WWE 2K شبیه به Madden Ultimate Team است و همه آن حالت‌های ریز تراکنش‌ ها و باز کردن بسته‌ ها را دارد.

در بخش MyFaction، بازیکنان، دو تیم چهار نفره (یکی برای مردان و دیگری برای زنان) ایجاد می‌ کنند و از آن‌ ها برای رقابت در برج‌ های مختلف یا آنلاین با بازیکنان دیگر استفاده می‌ کنند. شما باید بسته های کارت تجارت مجازی را بخرید و باز کنید تا از آن کشتی گیران در تیم خود استفاده کنید. هر کشتی گیر فقط برای تعداد معینی مسابقه در دسترس است؛ قبل از اینکه مجبور شوید آن ها را جایگزین کنید یا از کارت قرارداد استفاده کنید. البته، تعداد زیادی موارد نادر و دارای رتبه‌ بندی برای کارت‌ها نیز وجود دارد. به این معنی که مثلا یک کارت Liv Morgan ممکن است کارت Liv Morgan دیگری را از بین ببرد زیرا یک کارت یک حاشیه آبی دارد و دیگری سبز است.

همانطور که گفته شد، هنوز یک نقص اصلی در MyFaction وجود دارد که کمیاب بودن و ارزش کارت را تقریباً بی معنی می کند. شما هنوز باید در هر مسابقه بازی کنید. برج‌ ها می‌ توانند سرگرم‌کننده باشند، اما شما بیشتر وقت را صرف نگرانی در مورد تکمیل اهداف می‌ کنید تا «MP» کافی به دست آورید و به مسابقه بعدی بروید.

MYGM: THE DON OF WWE 2K23

MYGM

MyGM در WWE 2K22 به عنوان احیای مدرن حالت GM معرفی شد که طرفداران در بازی‌ های قدیمی اسمک‌ دان در مقابل راو دوست داشتند. با توجه به اینکه حالت قدیمی در بازی هایی است که تقریباً 20 سال پیش توسط یک توسعه دهنده کاملاً متفاوت ساخته شده است، بدیهی است که این حالت تغییرات زیادی را به خود دیده است.

برای شروع، این حالت اکنون حداکثر از 4 بازیکن همزمان با استفاده از هر ترکیبی از انسان و هوش مصنوعی پشتیبانی می کند. همچنین برندهای بیشتری برای انتخاب وجود دارد. فهرست کامل عبارت است از: Raw ،SmackDown ،NXT NXT 2.0 و WCW. فهرست جنرال موتورزها نیز به این موارد اضافه می شود: استفانی مک ماهون، آدام پیرس، سونیا دویل، کرت آنگل، اریک بیشوف، میک فولی، خاویر وودز و تایلر بریز. دو مورد آخر به لطف محبوبیت سری محبوب Battle of the Brands در UpUpDownDown گنجانده شده اند.

MYGM: THE DON OF WWE 2K23

بزرگترین تغییر، معرفی فصل ها است. هر فصل 25 هفته دارد. با این حال، برخلاف قبل، این حالت پس از پایان فصل به پایان نمی رسد. درعوض، مستقیماً در Draft دیگری برای فصل بعدی قرار می گیرید. هدف نهایی جمع آوری جوایز تالار مشاهیر با تکمیل چالش هاست.

Universe Mode

Universe Mode

Universe Mode بهترین حالت برای ساخت یک بازی WWE2K در تمام چرخه سال است. شما به جای تریپل اچ و شاون مایکلز قرار می گیرید و مسئول رزرو Raw ،SmackDown ،NXT و همه رویدادهای زنده Premium آن ها از ابتدا هستید. در این بخش، فهرست ها، رقیبان، مسابقات، تیم ها و همه چیز را شما کنترل می کنید. حتی اگر می‌ خواهید جنگ‌ های دوشنبه شب بین WWE و WCW را دوباره زنده کنید، می‌ توانید نمایش‌ ها را تغییر دهید یا نمایش‌ های خود را بسازید.

Universe اغلب حالتی است که بیش از همه مورد بی مهری قرار می گیرد، زیرا به نظر می رسد محتوای آن را به عنوان یک snadbox، باز باقی می گذارد. با این حال، WWE 2K23 در واقع یک پیشرفت بزرگ اضافه کرد: Rivalry Actions. بازیکنان اکنون کنترل کاملی بر روی اقداماتی که در هر مرحله از رقابت انجام می‌شود را دارند و می‌ توانند داستانی را که می‌ خواهند بگویند را دقیق‌ تر تنظیم کنند.

حالت سوپراستار نیز در WWE 2K23 باقی می ماند. شما می توانید هر کسی را در فهرست WWE انتخاب کنید و حرفه آن ها را کنترل کنید. Rivalry Actions نیز در این حالت قابل استفاده است.

J-TOWN DOWN

J-TOWN DOWN

Showcase امسال به دوران حرفه ای جان سینا، ستاره کاور WWE 2K23 می پردازد. با این حال، حالت امسال با حالت های قبل متفاوت است. بازی WWE 2K23 بازی‌ های معروفی از دوران حرفه‌ای این سوپراستار را به نمایش می‌ گذارد، اگرچه اکنون همه چیز درباره برخی از بزرگترین باخت‌ ها در زندگی حرفه‌ای جان سینا است. یکی از عبارات کلیدی Never Give Up «هرگز تسلیم نشو» است و امسال واقعاً به آن متمایل شدند.
شما به عنوان حریفانی بازی می کنید که جان سینا را شکست داده اند، از آن مسابقات عبور می کنید و لحظاتی از آن ها را بازسازی می کنید، با تصاویر واقعی از آن مسابقات. آن ها در طول 20 سال زندگی حرفه ای جان سینا، از اولین بازی او در اسمکدان در سال 2002 در برابر کرت انگل تا رویداد اصلی سامر اسلم 2021 او در برابر رومن رینز را در بر می گیرند. بین هر مسابقه، جان مروری کوتاه به آن ها و حریفانش ارائه می‌ کند.

گرافیک بازی WWE 2K23

گرافیک بازی WWE 2K23

فرنچایز WWE 2K همیشه دارای گرافیک خوب اما نه عالی بوده است. به نظر می رسد 2K با ثبت دقیق فیگورهای کشتی گیران خاص مخالف باشد. با این حال، ورود های کشتی گیران هنوز هم برای تماشا باورنکردنی است. با این حال، کشتی گیران خاص بهتر از سایرین به نظر می رسند.

آن ها یک مشکل اساسی دارند. هر سطح رقابتی باید دقیقاً به همان اندازه باشد تا با انیمیشن های ورودی مطابقت داشته باشد. به این معنی که نمایش‌ های استادیوم مانند رویال رامبل، رسلمنیا، Clash in Castle و سامر اسلم به اندازه نمایش‌ های کوچک‌ تری مانند NXT هستند.

صدای بازی WWE 2K23

صدای بازی WWE 2K23

جلوه های صوتی و تفسیر مسابقات مانند قبل است. با این حال، یک مشکل صدا وجود دارد. هر بازی دارای یک جوک باکس است که به بازیکنان امکان می دهد آهنگ هایی را که در منو می شنوند کنترل کنند. آن ها می توانند بین تمام مسیرهای ورودی بازی، به همراه تعداد انگشت شماری آهنگ واقعی که هر بازی را تغییر می دهند، یکی را انتخاب کنند. تم های تگ تیم به دلایلی امسال در جوک باکس نیستند. بنابراین، هر کسی که بخواهد تم RK-Bro را در منو بشنود، خوش شانس نیست. همچنین، تم کودی رودز نیز در آن نیست. علاوه بر این، آن ها توانایی تنظیم آهنگ های موسیقی متن را به عنوان تم ورودی حذف کردند.

سخن پایانی

سخن پایانی

WWE 2K23 هر چیزی را که 2K22 را پر از نوید می کرد برداشت و آن را گسترش داد و آن ها را بهتر از قبل کرد. زمان و تلاش برای چیزهایی مانند MyGM و WarGames مشهود است و کیفیت MyRise را نمی توان دست کم گرفت. داستان‌ های جالب و داستان‌ هایی که به سمت 2K و WWE به شیوه‌ ای جذاب که قبلاً دیده نشده بود، هدایت می‌ شوند. اگرچه هنوز مشکلات و پیچیدگی هایی وجود دارد که مانع از آن می شود که بازی به اندازه پتانسیل آن عالی باشد، اما باز هم این بازی بسیار خوب است و می تواند شما و دوستانتان را ساعت ها سرگرم کند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *