0

بازی Bugsnax

بازی Bugsnax

بازی Bugsnax یک بازی ویدئویی ماجراجویی اول شخص است که توسط استدیو مستقل Young Horses توسعه یافت و منتشر شد.

به گزارش خوبو، این بازی در ژوئن 2020 در جریان رویداد پخش زنده پلی استیشن 5 سونی رونمایی شد. در نهایت بازی Bugsnax در نوامبر 2020 برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5 و همچنین macOS و ویندوز از طریق فروشگاه Epic Games منتشر شد. همچنین نسخه‌ های بازی برای Steam ،Nintendo Switch ،Xbox One و Xbox Series X/S در آوریل 2022 عرضه شد.

داستان بازی Bugsnax

داستان بازی Bugsnax

داستان Bugsnax در یک واقعیت جایگزین اتفاق می افتد که در آن Grumpuses زندگی می کنند. شما در نقش روزنامه نگاری بازی می کنید که از کاوشگر معروف لیزبرت دعوتنامه ویدیویی دریافت کرده اید تا از جزیره اسناکتوث بازدید کنید. در این جزیره موجودات عجیبی به نام Bugsnax زندگی می کنند. در اصل، آن ها تلفیقی از حشرات و غذاها هستند. پس از رسیدن به جزیره، با فیلبو، شهردار شهرک جزیره اسنکسبورگ ملاقات می‌ کنید. او از شما می‌ خواهد به او یک Bugsnak بدهید. اینجاست که متوجه می‌ شوید وقتی یک Bugsnak می‌ خورید، بخشی از بدن فرد از طریق فرآیندی به نام Snakification به نوعی غذا تبدیل می‌ شود.

فیلبو نه تنها به شما می گوید که لیزبرت ناپدید شده است، بلکه همه ساکنان اسنکسبورگ نیز شهر را ترک کرده اند. برای تکمیل داستان خود، باید همه Grumpuse ها را متقاعد کنید که به شهر بازگردند. با آن ها صحبت کنید و در نهایت، بفهمید چه اتفاقی برای لیزبرت رخ داد!

شخصیت های بازی Bugsnax

شخصیت های بازی Bugsnax

Bugsnax دارای گروه‌ های متنوعی از شخصیت‌ های دوست‌ داشتنی است، مانند Wampus بداخلاق، دیوا Wiggle یا مخترع پارانوئید. هر گرامپوس، داستان، خصلت‌ ها، مشکلات و روابط خاص خود را دارد و شما باید درخواست‌ های آن‌ ها را برآورده کنید تا به اسنکسبورگ بازگردانیدشان. پس از آن، می توانید با آن ها مصاحبه کنید تا در موردشان و جزیره بیشتر بدانید.

تعداد انگشت شماری از رویدادهای داستانی در طول بازی باعث ایجاد حس ترس و رمز و راز می شود و تا پایان بازی ایجاد می شود. پس از یک نقطه بدون بازگشت نزدیک به پایان، ماهیت وحشتناک بازی به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد و سپس می توان آن را به طور کامل یک تجربه ترسناک در نظر گرفت. شخصاً فکر نمی‌ کنم این داستانی باشد که شما را در شب بیدار نگه دارد، اما مطمئناً سرگرمتان می کند. به طور کلی، روایت داستان دلگرم کننده، احساسی و گاهی نیز وحشتناک است.

گیم پلی بازی Bugsnax

گیم پلی بازی Bugsnax

جاذبه توریستی اصلی جزیره اسناکتوث، شکار انواع مختلف باگزنکس است. این موجودات بامزه از «smoll»، «wiggly Strabby» تا بانگرهای احمق و هیولاهای عظیم متفاوت هستند. تنوع در طراحی موجودات زیاد است، اما نه به آن اندازه که می تواند متفاوت باشد.

شکار Bugsnax

شکار Bugsnax

در طول اکتشاف خود در جزیره اسناکتوث، انواع مختلفی از Bugsnax را ملاقات خواهید کرد و وسایل مفید زیادی برای شکار آن ها به دست خواهید آورد. شما با یک تله شروع می کنید. زمانی که یک Snak در محدوده وجود دارد می توانید برای شکارش تله را فعال کنید. با این حال، ممکن است لازم باشد ابتدا آن را در جایی با استفاده از منجنیق خود برای شلیک چند sauce فریب دهید. برخی از اسنکس ها از برخی sauce ها متنفرند، برخی ممکن است تهاجمی باشند و برخی شما را می سوزانند.

اگر نمی دانید چگونه یک موجود خاص را بگیرید، باید از دوربین خود برای اسکن آن و دریافت راهنمایی استفاده کنید. این توصیف‌ ها گاهی اوقات می‌ توانند تمام اطلاعاتی را که برای شکار Bugsnak نیاز دارید در اختیار شما قرار دهند و گاهی اوقات نیز بسیار مبهم هستند.

شکار Bugsnax

استفاده از ابزارهایتان برای شکار Bugsnax جدید می تواند رضایت بخش باشد، اما جادو در نهایت از بین می رود. فیزیک ممکن است ناسازگار باشد و Bugsnax تهاجمی می‌ تواند تلاش‌ های شما برای گرفتن دیگری را به هم بزند. شما می توانید برای شکار این متجاوزان وقت صرف کنید یا آن ها را نادیده بگیرید و مدام به هوا پرتاب شوید. اما وقتی بازی درست کار می کند، به خوبی شکار می کنید. شکار Bugsnax سرگرم کننده است، اما برخی از مکانیک ها مانع آن می شوند.

جستجوها و مناطق

جستجوها و مناطق

قبل از اینکه بتوانید وارد بخش نهایی شوید، باید کل جزیره اسناکتوث را کاوش کنید، همه 12 گرامپوس را پیدا کنید و با آن ها صحبت کنید. برای بازگرداندن ساکنان سابق اسنکسبورگ، ابتدا باید کارهایی را برای آن ها انجام دهید. اکثر این وظایف شامل گرفتن Snax خاص و دادن به Grumpus مورد نظر برای تغذیه است. در نتیجه، این ماموریت ها به طور باورنکردنی تکراری هستند. فقط برخی از ماموریت ها شامل شکار اسنکس نمی شوند، اما همچنان باید با آن ها تعامل داشته باشید تا تلاش را تکمیل کنید. به این ترتیب، هیچ تنوع واقعی در ماموریت ها وجود ندارد.

منطقه کوهستانی بازی

طراحی مناطق به این تنوع کمک نمی کند. در چند ساعت اول، از جنگل، ساحل، دره و کوه عبور خواهید کرد. این مناطق بسیار کوچک هستند و مناظر جالب زیادی برای دیدن وجود ندارد. اگر چیز جالبی می بینید، به احتمال زیاد فقط می توانید در طول یک تلاش جانبی با آن تعامل داشته باشید. اندازه مناطق نیز محدود است، بنابراین کاوش فقط چند دقیقه طول می کشد. ناامید کننده ترین جنبه جزایر اسناکتوث این است که 3 منطقه در اواخر بازی از تم محلی های قبلی استفاده مجدد می کنند. خود Bugsnax حتی از همان مضامین قبلی پیروی می کند. در نتیجه، جمع آوری Snax با وجود تنوع زیاد در طراحی، سریع تکراری و خسته کننده می شود.

محتوای جانبی

محتوای جانبی

ماموریت های جانبی آشکار در Bugsnax شکار تمام اسنک ها است. فقط تعداد انگشت شماری از موجودات باید دستگیر شوند تا ماموریت های اصلی انجام شود. در نتیجه، اگر میخواهید تمام اسنکس ها را شکار کنید، کارهای زیادی برای انجام وجود دارد. اگر نمی‌ توانید Bugsnax را بدون هدف مشخص بگیرید، خوش شانس هستید. پس از بازگرداندن یک گرامپوس به اسنکسبورگ و مصاحبه با آن ها، قفل تلاش جانبیشان را باز می کنید.

این موجودات زمینه بیشتری را پشت شخصیت خود قرار می دهند و کارهای بیشتری را به شما می دهند. علاوه بر این، برخی از آن ها به شما اجازه می دهند با یک Bugsnak افسانه ای که اسنکس های غول پیکر خاص و باستانی هستند مبارزه کنید. آن ها مانند باس فایت ها عمل می کنند تا خط های جستجوی مربوطه خود را به پایان برسانند. در نهایت، تکمیل مجموعه خاصی از ماموریت های جانبی به شما امکان می دهد از جزیره دندان شکسته (Broken Tooth)، یک منطقه کاملا جدید بازدید کنید.

گرافیک بازی Bugsnax

گرافیک بازی Bugsnax

یک جزیره عجیب و غریب با موجودات عجیب و غریب نیاز به تصاویری عالی برای تحسین ندارد. خوشبختانه جزیره اسناکتوث و Bugsnax که آن را خانه می نامند، طراحی خوبی دارد. بازی فوق العاده رنگارنگ است و محیط ها پر جنب و جوش هستند. کشف Bugsnax جدید همیشه یک سورپرایز است، آن ها یک تنوع رنگی از Snak قبلی هستند. زیرا همانطور که قبلا ذکر شد، تم ها در این بازی مجددا استفاده می شوند.

رنگ‌های شخصیت‌ هایی که در بازی می بینید خوب طراحی شدند، جزئیات خوبی دارند تا مانند غذای واقعی به نظر برسند. ثبت بافت و ظاهر دقیق توت فرنگی، نان دارچینی، ساندویچ، آناناس و سایر اشکال غذا مشهود است. هرچه به هر شخصیت بازی غذای بیشتری بدهید، باگزنکس بیشتر شبیه غذایی که خورده‌ است می‌شود. عجیب است، اما چیزی که در هیچ بازی دیگری پیدا نمی کنید.

 این موضوع در مورد طراحی محیطی بازی نیز صادق است. از جمله آسمان شب، گیاهان، صخره‌ ها، کنده‌ های درخت، ساختمان‌ ها، گل‌ ها و بسیاری دیگر از اشیاء و صحنه‌ های پس‌زمینه، همه آن‌ ها بسیار واقعی به نظر می‌ رسند.

حالت عکاسی در بازی bugsnax

همچنین بخش اسکن دوربین و عکسبرداری یک ویژگی سرگرم کننده به بازی اضافه می کند. مانند اینکه یک کاوشگر واقعی باشید که در جستجوی چیزهای جدید و در این مورد شکل های جدید برای خوردن غذا است. به‌ علاوه، می‌ توانید به هر تعداد که دوست دارید، از هر منظری که دوست دارید، عکس بگیرید. هر کنترل برای استفاده از دوربین بسیار آسان است و عکس ها واضح هستند و هر بار خوب به نظر می رسند. به علاوه توضیحات هر شخصیت پس از اسکن و عکس برداری مشخص می شود.

صدای بازی Bugsnax

صدای بازی Bugsnax

موسیقی متن بازی نیز دوست داشتنی است اما قابل توجه نیست. عالی به نظر می رسد، اما هیچ چیز به چشم نمی آید، به جز تم اصلی با صدای Kero Kero Bonito، که بسیار جالب است. صداپیشگان به جانبخشی شخصیت های اصلی بازی کمک می کنند. صداهای قابل تشخیصی از Persona 5 ،Arcane و Sonic The Hedgehog را در خود دارد و همه بازیگران در نقش های خود عالی عمل کردند.

جلوه های صوتی نیز بسیار زیبا هستند و همانطور که باید صدا دارند. علاوه بر این، صداها نیز کمی جالب هستند، مانند آبی که در آن راه می‌ روید، بوته‌ هایی که تکان می‌ خورند و بسیاری چیزهای دیگر مانند حشرات که در جزیره پرسه می‌ زنند.

سخن پایانی

بازی Bugsnax

تو چیزی هستی که می خوری. این شعار Bugsnax است و آن ها کلماتی برای زندگی کردن هستند. با این حال، رژیم غذایی آن می توانست متنوع تر باشد. در حالی که گرفتن این مخلوط حشرات و میان وعده سرگرم کننده است، اما به سرعت تکراری می شود. این واقعیت که بازی از بیوم ها و طرح های موجودات تکراری استفاده می کند، کمی از لذت بازی می کاهد. خوشبختانه، بازی دارای شخصیت‌ های جذاب و متنوعی است که تلاش اصلی خود را انجام می‌ دهند. بدون شک اقامت شما در جزیره اسناکتوث خاطره انگیز خواهد بود و نبرد شما با اسنکس و فیزیک آن ها چیزی خواهد بود که شما را برای ساعاتی سرگرم می کند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *