0

بازی Everdream Valley

بازی Everdream Valley

بازی Everdream Valley یک بازی ماجراجویی کشاورزی با حضور عناصر جادو است که توسط Mooneaters توسعه یافت و توسط Untold Tales منتشر شد.

به گزارش خوبو، این بازی برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ویندوز، ایکس باکس و نینتندو سوییچ منتشر شد.

داستان بازی Everdream Valley

داستان بازی Everdream Valley

شاید بزرگترین تغییر داستانی نسبت به شبیه سازهای دیگر این است که خانواده شما زنده هستند. Everdream Valley از فرمول آشنا دور می‌شود که در آن یک شهرنشین مزرعه‌ ای فرسوده را از یکی از بستگانش به ارث می‌ برد و آن را به شکوه سابق خود باز می‌ گرداند. در عوض، شخصیت بازیکن، تابستان را در مزرعه پدربزرگ و مادربزرگ خود می گذراند. مزرعه روزهای بهتری را به خود دیده است. بازیکن این وظیفه را بر عهده می گیرد تا به پدربزرگ و مادربزرگ خود کمک کند تا همه چیز را تعمیر کنند و بهبود بخشند.

با این حال، همه چیز آنطور که به نظر می رسد نیست. زیرا یک راز در راه است! بازیکن شروع به دیدن رویاهای عجیبی در مورد حیواناتی می کند که در مزرعه ساکن هستند. به نظر می رسد که این رویاها تأثیر مستقیمی بر آنچه در مزرعه می افتد دارد. اکنون به کشاورز جوان ما بستگی دارد که بفهمد چرا این رویاها را می بیند و حیوانات می خواهند چه کاری انجام دهند. این داستان جالبی است که تا حدودی با دیالوگ‌ های ناهنجار و بیخودی در بازی خراب می‌ شود.

گیم پلی بازی Everdream Valley

گیم پلی بازی Everdream Valley

اگرچه ما لزوماً از نزدیک با جزئیات و تمام شبیه ساز های کشاورزی آشنا نیستیم، اما خود را حداقل تا حدودی از اصول این ژانر آگاه می‌ دانیم. به این ترتیب، می توان گفت Everdream Valley سعی می کند کاری متفاوت از رقبای خود انجام دهد. نه فقط با داستان، بلکه با گیم پلی آن. گیم‌ پلی اصلی Everdream Valley همچنان شامل مراقبت از محصولات و پرورش حیوانات مختلف است، با تمرکز بیشتر بر مراقبت از حیوانات تا رشد محصولات. با رویکردی متفاوت به گیم پلی آن، تنها این منطقی است که هدف بازی نیز متفاوت باشد.

این بازی یک رویکرد خط تلاش دارد و هدف اصلی شما کشف رمز و راز پشت رویاها است. با این حال، شما قطعا می توانید این کار را با سرعت خود انجام دهید. در عوض اگر ترجیح می دهید این کار را دیرتر انجام دهید، صرفاً روی کشاورزی تمرکز کنید. با این حال، پیشرفت در خط جستجوی اصلی به شما امکان می دهد قفل چیزهای جدیدی مانند ابزارهای بهتر، انواع مختلف محصولات و موارد مشابه را باز کنید. شما به این ها نیاز دارید تا بتوانید حتی بهتر در مزارع کار کنید. همچنین حیوانات را به طور موثرتر گله کنید و یا وسایل جدید بسازید.

حس آزادی

حس آزادی

یکی از مزایای بازی Everdream Valley حس آزادی فوق العاده ای است که این بازی را ارائه می دهد. زمین اطراف مزرعه نسبتاً بزرگ است و چیزهای زیادی برای کاوش وجود دارد. به شرطی که با گرگ ها یا غازهای خشمگین برخورد نکنید. آن ها به شما حمله می کنند و اگر نتوانید شکستشان دهید تا روز بعد بیهوش هستید. به هر حال بهتر است خیلی از مزرعه دور نشوید. زیرا اگر برای مدت طولانی غیبت کنید، حیوانات بیمار می شوند، که به نوبه خود سطح دوستی شما را با همدم سگ تان کاهش می دهد. در این زمان است که توهم آزادی به سرعت از بین می رود، حتی اگر بازی از تعیین مستقیم مرزها اجتناب کند.

مکانیک بازی Everdream Valley

مکانیک بازی Everdream Valley

بزرگ‌ ترین عنصری که Everdream Valley خود را از دیگر شبیه ساز ‌های کشاورزی متمایز می‌ کند، مکانیک جالبی است که شما را در رویاهایتان به شکل حیوانات مزرعه در می‌ آورد. در اینجا، با یک سری مینی بازی و همچنین دریافت سرنخ هایی از حیوانات دیگر در مورد رمز و راز علت این رویاها روبرو خواهید شد. اعمالی که در رویاهای خود انجام می دهید در واقع مستقیماً بر آنچه که در بیداری در مزرعه می بینید تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ممکن است به شما وظیفه داده شود که در خواب یک دسته از بچه اردکها را پیدا کنید و زمانی که از خواب بیدار می شوید، متوجه خواهید شد که ناگهان یک گله پر از اردک در حوضچه شما ساکن شده اند.

ایرادات گیم پلی

ایرادات گیم پلی

از نقطه نظر فنی، Everdream Valley ایرادات زیادی دارد. تاخیر ورودی و لگ های بازی در نینتندو سوئیچ موانعی هستند که لذت بازی را در این کنسول از شما می گیرند. زمان‌ های لود بازی اغلب زیاد است و گاهی اوقات به دلیل گیر برخی از حیوانات نیاز به راه اندازی مجدد دارید. رابط کاربری بازی و به‌طور کلی نقشه درون‌ بازی نیز برای پیمایش دردسرساز است و از وجود سفر سریع در بازی محرومید. همچنین باید گفت، اگرچه بازی تعداد زیادی آموزش را به شما می‌ دهد، اما بسیاری از آن ها فقط پس از اینکه مکانیک‌ های خاصی را خودتان کشف کرده باشید ظاهر می‌ شوند.

با این حال، اجازه ندهید این ایرادات شما را از امتحان بازی منصرف کند. علی‌رغم برخی ایرادات، گیم پلی بازی مطمئناً شبیه ساز کشاورزی را به گونه‌ای متفاوت از نسخه‌ های مشابه به نمایش می گذارد. از برخی جهات، Everdream Valley بیشتر شبیه ارتباط با حیوانات است تا داستان فصول. زیرا اگر بخواهید می‌ توانید با سرعت دلخواه خود با همه چیز مقابله کنید.

گرافیک بازی Everdream Valley

گرافیک بازی Everdream Valley

مدل‌ های سه‌بعدی درخشان و جذاب، متناسب با فضایی هستند که Everdream Valley قصد دارد القا کند. اگرچه ما نمی‌ توانیم این احساس را که بازی کاملاً از پتانسیل بصری کامل خود استفاده نمی‌ کند، از بین ببریم. همه چیز در این بازی ساده و قدیمی به نظر می رسد. این حلقه مخصوصاً در مورد برخی از مدل‌ های حیوانی صدق می‌ کند، مدل‌ هایی که تا حدی انتزاعی شده‌اند و واقعاً با سبک انسان یا محیط سازگاری ندارند. تعدادی گزینه برای سفارشی سازی ظاهر چیزهایی مانند مبلمان، لباس شخصیت و حتی مدل مو وجود دارد. از نظر عملکرد، نسخه سوییچ Everdream Valley قطعا ضعیف‌ تر از پلتفرم‌ های دیگر است، اما تصاویر بصری ساده و احساس قدیمی گرافیک در تمام پلتفرم ها وجود دارد.

صدای بازی Everdream Valley

موسیقی نقش بسیار مهمی در احساس آرامش بازی Everdream Valley دارد. اما عجیب است که موسیقی آرام بخش اغلب توسط صدای ناهنجار حیواناتی که اطراف زمین های مزرعه سرگردان هستند، از بین می رود. در اوایل، این مسئله چندان مشکل ساز نیست. اما هرچه مزرعه شما بیشتر رشد کند، ساکنان آن بیشتر می شوند و هر زمان که از کنارشان رد شوید، همه آن ها به صدا در می آیند، میو می کنند، پارس می کنند یا صداهای دیگر می دهند و اغلب ممکن است این صداها کمی زیاد باشد.

سخن پایانی

سخن پایانی

Everdream Valley با رویکرد غیرمعمول در این ژانر، خود را  از دیگر شبیه سازهای کشاورزی متمایز می کند. اگر بتوانید از عناصر کوچکتر بازی عبور کنید، تجربه آرام و بی دغدغه، این بازی را تبدیل به یک بازی خوب برای لذت می کند. خوشبختانه، به نظر می‌ رسد که Mooneaters بازخورد را جدی می‌ گیرد و توسعه‌ دهنده فعالانه در تلاش است تا Everdream Valley را به بازی بهتری تبدیل کند. پس می توان تصور کرد که با گذشت زمان بازی بهتری می شود. با توجه به اینکه این عنوانی است که توسط QubicGames منتشر شده است، بهترین حالت این است که منتظر تخفیف باشید زیرا QubicGames اغلب این کار را انجام می دهد.

قیمت نسبتاً مناسب، آن را در دسته ای مشابه با Stardew Valley قرار می دهد، یک شبیه ساز کشاورزی دیگر که در رویکرد سنتی خود بسیار برتر است. با این حال، تفاوت‌ های بین Everdream Valley و Stardew Valley آنقدر قابل توجه است که مقایسه مستقیم این دو غیرمنطقی به نظر می رسد، حتی اگر آن ها در یک ژانر قرار گیرند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *