0

ارز دیجیتال سانتریفوژ Centrifuge چیست؟

بازدید 38

ارز دیجیتال سانتریفوژ Centrifuge یک پروتکل متن‌باز برای مالیات و مدیریت دارایی‌هاست که براساس تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال ساخته شده است. این پروتکل این امکان را فراهم می‌کند تا دارایی‌های واقعی مثل تسهیلات و اعتبارات، با استفاده از توکن‌های دیجیتال تصدیق شده و معامله شوند.

Centrifuge به عنوان یک پلتفرم افتتاحیه (DeFi) و دارایی‌های اجتماعی (SDF) عمل می‌کند و برای ایجاد تصاویر دیجیتالی از دارایی‌های واقعی و تبادل آنها در شبکه بلاکچین از فناوری بلاکچین بهره می‌برد. این پروتکل به کاربران امکان می‌دهد تا دارایی‌های واقعی را معتبرسازی و تعیین کنند و سپس از آنها به عنوان توکن‌های دیجیتال در شبکه بلاکچین استفاده کنند.

Centrifuge به طور خاص برای اتصال شرکت‌ها و کارآفرینان کوچک به بازارهای مالی جهانی و دسترسی به منابع مالی ایجاد شده است. این پروتکل به کاربران اجازه می‌دهد تا از توانایی معامله و جذب منابع مالی در شبکه‌های مختلف بلاکچین بهره‌برند. با استفاده از Centrifuge، شرکت‌ها می‌توانند به دارایی‌ها و اعتبارات جهانی دسترسی پیدا کرده و به انعطاف‌پذیری و شفافیت بیشتر در معاملات مالی خود دست یابند.

معرفی تیم بنیانگذار سانتریفیوژ

سانتریفیوژ در سال 2017 توسط لوکاس فوگلسانگ و مارتین کوئنسل راه اندازی شد.

لوکاس ووگلسانگ مهندس موسس سانتریفیوژ است و سمت مدیرعاملی شرکت را بر عهده دارد. Vogelsang در سال 2010 استارتاپ تجارت الکترونیک DeinDeal را تأسیس کرد. پس از فروش موفقیت آمیز DeinDeal به Ringier، او شروع به کار بر روی استارتاپ دیگری به نام KaufDA کرد. بعداً، فوگلسانگ به سیلیکون ولی نقل مکان کرد تا به عنوان مدیر فنی به Taulia بپیوندد. در اکتبر 2017، او سانتریفیوژ را تأسیس کرد.

مارتین کوئنسل یکی از بنیانگذاران سانتریفیوژ و مدیر عامل فعلی آن است. قبل از سانتریفیوژ، او یکی از بنیانگذاران Taulia بود. کوئنسل کار خود را در SAP به عنوان توسعه دهنده و معمار نرم افزار آغاز کرد.

چه چیزی سانتریفیوژ (CFG) را منحصر به فرد می‌کند؟

پروتکل سانتریفیوژ دارایی های دنیای واقعی را با تبدیل آنها به توکن های غیرقابل تعویض (NFT) توکن می کند. پس از آن، آنها از طریق Tinlake تأمین مالی می شوند. Tinlake اولین DApp است که بر روی زنجیره سانتریفیوژ ساخته شده است. برای دسترسی به نقدینگی در اتریوم ایجاد شده است، در حالی که CFG پل مخصوص به خود را به اتریوم دارد.

از ویژگی های سانتریفیوژ می توان به ادغام با سایر پروتکل های DeFi اشاره کرد. این ویژگی به کاربران سانتریفیوژ اجازه می دهد تا نقدینگی را بدون کاهش سرعت دریافت کنند و با افزودن وثیقه نامرتبط از پروتکل های DeFi در برابر رویدادهای بی ثبات کننده محافظت می کند. در نتیجه، ریسک‌های انباشته کاهش می‌یابد و وام‌های غارتگرانه و بانک‌ها با قراردادهای هوشمند جایگزین می‌شوند .

از ژوئن 2021، سانتریفیوژ دارای بالاترین ارزش کل قفل شده (TVL) در اکوسیستم پولکادوت است. علاوه بر این، این پروژه ادعا می کند که جزو اولین پروژه هایی است که پاراچین را در پولکادوت راه اندازی کرده است. زمانی که تیم زنجیره سانتریفیوژ را طراحی کرد، سرعت عملیات و هزینه های پایین در اولویت قرار گرفتند.

چگونه شبکه سانتریفیوژ ایمن است؟

کاربران هزینه‌های تراکنش را در توکن‌های CFG می‌پردازند و تجمیع‌کننده‌های تراکنش در Polkadot سهمی از کارمزد پردازش و ذخیره داده‌ها را دریافت می‌کنند. این اقدامات و همچنین مکانیسم NPoS (اثبات نامزدی اثبات سهام) و پاداش‌های CFG، کاربران را تشویق می‌کند تا منصفانه عمل کنند و جمع‌آوری‌های داده‌ای را انتخاب کنند که مقاومت در برابر سانسور را ایجاد می‌کنند.

به طور کلی، بیشتر امنیت از زنجیره رله پولکادوت تامین می شود. استفاده از مکانیسم های حفاظتی Polkadot امنیت بالایی را با هزینه کم برای سانتریفیوژ فراهم می کند.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *