0

معرفی ارز دیجیتال کاوا Kava؛ پلتفرم اعطای وام ارزهای دیجیتال

کاوا پلتفرم وام دهی در ارزهای دیجیتال

پروژه کاوا یکی از پروژه های محبوب در صنعت دیفای Defi است که اخیرا از استقبال خوبی برخوردار شده است. کاوا اولین پروژه ای است که به دنبال ایجاد امکان وام دهی در حوزه دیفای با وثیقه گذاری استیبل کوین ها است. پروژه کاوا براساس هسته تندرمینت Tendermint و بر اساس پروژه کازماس Cosmos طراحی شده است.

پروژه کاوا، دیفای ارزهای دیجیتال نامیده میشود چراکه امکان وام دهی با استیبل کوین ها را در صنعت غیرمتمرکز دیفای Defi ایجاد کرده است. این پروژه از لحاظ تئوری بر اساس پروژه میکر Maker است با این تفاوت که میکر براساس پلتفرم اتریوم و استاندارد ERC20 طراحی شده است اما کاوا به دلیل نوع طراحی خود که قرار است با تمام کوین ها کار کند، قادر است با همه پلتفرم ها کار کند و امکان وام دهی را داشته باشد.

پروژه کاوا مورد حمایت پروژه هایی همچون ریپل، کازماس و صندوق آرینگتون کپیتال (Arrington Capital) است. کاوا برای سرمایه گذای از استیبل کوین USDX و توکن KAVA برای استیکینگ و امکان رای دهی استفاده میکند.

کاوا برای ادغام شبکه های مختلف از اینتر لجر Interledger استفاده می‌کند. بدین صورت به کاربران جدید امکان دسترسی به این گروه از شبکه‌های متنوع را می‌دهد. بوسیله کاوا کاربران با یک کیف پول می‌توانند پرداخت‌ها را به صورت بین زنجیره‌ای ارسال کنند و به راحتی دارایی‌ها را در داخل کیف پول خود سواپ swap کنند.

کاوا چگونه کار میکند؟

سوئیچ Switch برنامه‌ی مبادله ارز دیجیتال کاوا نام دارد. سوئیچ امکان تعویض تقریباً فوری ارزهای دیجیتال، حتی ارزهای مبتنی بر بلاک چین‌های مختلف به غیر از دیفای را فراهم می‌کند. کاوا در حال توسعه یک استیبل کوین براساس ریپل را دارد که بوسیله آن برای تامین پوزیشن‌های اعطای وام در ازای وثیقه CDP ارائه شده در ازای کاوا را دارد.

کاوا براساس الگوریتم اثبات سهام PoS که یکی از الگوریتم های اجماع است کار میکند. به منظور بهبود خدمات حوزه دیفای، کاوا شبکه‌ی اصلی خود را نیز راه اندازی کرده‌ است. انتظار می‌رود این پلتفرم ، بسیاری از ارزهای مبتنی بر کازماس را پوشش دهد. کاوا از نزدیک با کازماس مرتبط است زیرا درست مانند کازماس از موتور اجماع تندرمیت استفاده می‌کند.

کاوا براساس اگوریتم اثبات سهام PoS شکل گرفته است. این الگوریتم امکان استیک ارز کاوا را میدهد و میتوانید با استفاده از استیک این ارز از سود حاصل استفاده کنید.

دارندگان توکن های کاوا میتوانند بر روی تغییرات این پلتفرم رای دهند و در پیشروی این پلتفرم شریک باشند.

راهکار دیفای برای دارایی های خاص

اوا قصد دارد قابلیت‌های دیفای را از طریق اهرم و پوشش ریسک (hedging) غیر متمرکز گسترش دهد. برای تحقق بخشیدن به این چشم انداز، کاوا از استیبل کوین USDX به عنوان روش ذخیره‌ی ارزشی که با دارایی‌های مختلف قابل پشتیبانی است، استفاده می‌کند.

پلتفرم CDP

پلتفرم CDP آن است که در سه ماهه‌ی اول سال 2020 از طریق تست نت کاوا راه‌اندازی شده‌است. پلتفرم CDP کاملاً مشابه میکر Maker عمل می‌کند. با این تفاوت که کاوا به کاربران امکان می‌دهد تا نه تنها اتریوم، بلکه ارزهای دیجیتال مختلف را وثیقه گذاری کنند. به طور خلاصه، در این پلت فرم کاربران می‌توانند انواع مختلف دارایی‌های ارز دیجیتال را به عنوان وثیقه در پلت فرم قرار دهند و در ازای آن USDX دریافت کنند.

تیم توسعه دهنده‌ی کاوا

تیم کاوا از سال 2017 بر روی این پلت فرم کار می‌کند. در طول زمان تغییراتی در تیم این پروژه به وجود آمده‌است اما برخی از اعضای اصلی همچنان به عنوان رهبر این پروژه باقی مانده‌اند. برایان کر (Brian Kerr) مدیر عامل شرکت کاوا و یکی از بنیان‌گذاران آن است. او فارغ التحصیل رشته‌ی مدیریت بازرگانی از دانشگاه سانفرانسیسکو است. برایان علاوه بر سمتی که در کاوا دارد، مشاور DMarket.io و اسنوبال Snowball است. DMarket.io یک بازار غیرمتمرکز دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر بلاک چین و اسنوبال، اولین پلت فرم اتوماسیون سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال هوشمند در جهان است.

روآرید اودونل (Ruaridh O’Donnell) دومین نفر تیم کاوا به عنوام مدیر فناوری این شرکت است که از بنیانگذاران این پروژه به حساب می آید.

استیک ارز دیجیتال کاوا در کیف پول تراست

کیف پول تراست از این ارز دیجیتال پشتیبانی میکند. میتوانید با خرید این ارز دیجیتال از صرافی ارزجو و انتقال آن به کیف پول تراست، آن را استیک کنید. برای استیک این ارز باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • روی گزینه More کلیک کنید
  • روی گزینه استیک Stake کلیک کنید
  • ولیدیتور را انتخاب کنید
  • مقداری که میخواهید استیک کنید را وارد کنید
  • در انتها Next و Confirm را بزنید تا استیک انجام گردد

با استیک این ارز دیجیتال میتوانید از حدود 15 – 18 درصد از سود شناور سالیانه برخوردار شوید.

قیمت کاوا Kava

ارز دیجیتال کاوا در زنجیره خود 121,964,537 توکن دارد، از این تعداد 58,524,186 KAVA توسط کاربران استخراج شده است. حجم بازار این پلتفرم $382,829,226 است و با محبوبیتی که حوزه دیفای در بین کاربران کسب کرده است، میتوان برای آینده این ارز دیجیتال آینده فوق العاده ای را در نظر گرفت. قیمت کاوا در یکسال گذشته از 0.4194 دلار تا 8.2 دلار نوسان داشته است. اطلاعات کامل این ارز دیجیتال را میتوانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

کیف پول های کاوا Kava

به دلیل اینکه این پلتفرم با تمامی پروژه ها امکان همکاری دارد، تقریبا تمام کیف پول ها آن را حمایت میکند. در ادامه لیستی از این کیف پول ها را مشاهده میکنید:

نحوه خرید کاوا Kava

میتوانید توکن کاوا را از صرافی ایرانی ارزجو خریداری کنید. همچنین میتوانید از بهترین سایت های خارجی برای خرید کاوا اقدام کنید که لیست آن را در پایین مشاهده کنید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *