0

بازی Planet Coaster

بازی Planet Coaster

بازی Planet Coaster یک بازی ویدئویی شبیه سازی ساخت و ساز و مدیریت است که توسط Frontier Developments توسعه یافت و منتشر شد.

به گزارش خوبو، این بازی برای برای ایکس باکس سری X و S، ویندوز، مک، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5 و ایکس باکس وان منتشر شد و با استقبال بسیار خوبی از سوی بازیکنان مواجه شد.

داستان بازی Planet Coaster

داستان بازی Planet Coaster

لذت Planet Coaster این است که شما به عنوان بازیکن، داستان خود را بسازید و پارک رویاهای خود را بنا کنید. این پارک می تواند منحصر به فرد، نفس گیر و هیجان انگیز باشد. به عنوان مدیر پارک، شما طرح اولیه را در دست دارید. سطح مهارت شما هر چه باشد، می‌ توانید ایده‌ های خود را در هر حالت بازی که در آن بازی می‌ کنید، اجرا کنید. در کل سه حالت بازی وجود دارد: challenge ،career و sandbox.

گیم پلی بازی Planet Coaster

گیم پلی بازی Planet Coaster

بازی Planet Coaster دارای چندین حالت بازی است: challenge ،career و sandbox. اگر آنقدرها خلاق نیستید و به راهنمایی یا هدف بیشتری در گیم پلی نیاز دارید، وجود این ها عالی است. مهم نیست که چه حالتی را برای بازی انتخاب می کنید، Planet Coaster همچنان یک شبیه ساز ساخت و ساز و مدیریت/استراتژی در هسته خود دارد. بنابراین گیم پلی کلی در هر حالتی که در حال ساخت و مدیریت پارک است یکسان می ماند.

حالت “career”

حالت "career"

در حالت “career”، شغلی را در مدیریت پارک با موضوعی خاص آغاز می کنید. انواع سناریوها به شما معرفی می شود و هرچه که بیشتر در بازی پیش می روید متنوع و چالش برانگیزتر می شوند. به عنوان مثال “Festive Funlands”، که در آن به بازیکنان وام کوچکی از قبل برای ساخت یک festive park در یک مکان برفی اعطا می شود. چالش اینجا این است که پارک را بسازید و سود کافی برای پرداخت وام به دست آورید.

هر سناریو سه هدف برای تکمیل دارد. در پایان، بر اساس سختی هدف، به بازیکن یک ستاره برنزی، نقره ای و یا طلایی تعلق می گیرد. این ستاره ها به سطح حرفه ای بازیکن کمک می کند و باعث می شود تا به اوج صعود کنید.

حالت ” challenge”

حالت " challenge "

حالت ” challenge ” نیز وجود دارد. این برای بازیکنانی است که دوست دارند یک امپراتوری شهربازی را از ابتدا بسازند. حالت «چالش» سه درجه سختی دارد: آسان، متوسط و سخت. بازیکن با حداقل مقدار پول، وسایل مختلف، ترن هوایی و امکانات گوناگون، نرخ های متفاوت از دست دادن شادی مهمان و غیره، بسته به درجه سختی، شروع می کند. اگر پارک خودکفا نیست، بازیکنان می‌ توانند برای بهبود شرایط وام بگیرند و برای افزایش ارزش پارک تلاش کنند.

حالت ‘sandbox’

حالت 'sandbox'

در نهایت حالت ‘sandbox’ را دارید. در اینجا، همه چیز در مورد ساخت پارکتان به هر شکلی است که دوست دارید. خوشبختانه، لزوماً مجبور نیستید همه چیز را از ابتدا بسازید. زیرا می توانید از نقشه های از پیش موجود برای قرار دادن سریع بیش از 700 شی از پیش ساخته شده، از جمله زیر لیوانی، امکانات و مناظر استفاده کنید. شما می توانید از ابتدا با ساخت و ساز دقیق قطعه به قطعه پیش بروید، یا می توانید زمین را با ابزارهای تغییر دهنده زمین به طور کامل تغییر دهید.

همچنین می توانید از طریق کارگاه آنلاین Frontier از سازه های دیگر سازندگان دانلود کنید. مورد دوم در واقع توصیه می شود زیرا ساخت مسیرها یا ریل ها گاهی اوقات به دلیل پیچیدگی شبکه ممکن است کار سختی باشد. در نهایت، مهم نیست که چه اتفاقی می‌افتد، این انتخاب شماست که چه چیزی را قرار دهید، کجا قرار دهید و در نهایت پارک چگونه به نظر برسد. این یک حالت رایگان کامل است که در قالب ” sandbox ” قادر به بازی آن هستید.

کنترلر

کنترلر

تمام این کارها فقط در مورد جایگذاری ساختمان ها و وسایل نیست، بلکه مدیریت همه آن است. شما باید مراقب تعمیر و نگهداری کافی، کارکنان، بودجه، نیازهای بازدیدکنندگان و غیره باشید. همه این ها روی صفحه نمایش شما نمایش داده می شود و رابط را کمی آشفته می کند. گزینه‌ ها، دکمه‌ ها و تب‌ های زیادی وجود دارد که در نگاه اول می‌تو انند بسیار طاقت‌فرسا باشند و از آنجایی که کنترلرهای PS4 و ایکس باکس شما محدود هستند، بسیاری از کنترل‌ ها باید با هم ترکیب شوند. قطعا توصیه می شود که آموزش را انجام دهید تا شما را در گیم پلی راحت کند.

با این حال، دلسرد نشوید. زیرا Planet Coaster چیزی دارد که بسیاری از بازی‌ های دیگر روی کنسول‌ ها ندارند و آن گزینه بازی با ماوس و کیبورد است. بله درست است. اگر به دلیل کنترلر از طرفداران زیادی از بازی های شبیه سازی روی کنسول ها نیستید، اکنون می توانید به راحتی آن را کنار بگذارید و از پشتیبانی ماوس/صفحه کلید لذت ببرید. اگر مشتاق بازی با همان کنترلر همیشگی هستید، نگران نباشید، زیرا آموزش شما را راه می اندازد. اما قرار دادن آیتم ها در زاویه مناسب گاهی اوقات کمی خسته کننده است.

گرافیک بازی Planet Coaster

گرافیک بازی Planet Coaster

چه چیزی سرگرم کننده تر از ساخت پارک تفریحی رویاهای شماست؟ این واقعیت که شما می توانید همه چیز را با جزئیات ببینید، از جاذبه ها گرفته تا مناظر و بازدیدکنندگان کوچکی که از همه چیز لذت می برند، لذت بحش است. همه این ها زمانی امکان پذیر است که بتوانید بزرگنمایی کاملاً نزدیکی کنید در حالی که همه چیز هنوز با جزئیات و کیفیت نسبتاً بالایی مشاهده شود. همچنین خوب است که زاویه دوربین ثابتی نداشته باشید تا بتوانید دید خود را تا جایی که می خواهید حرکت دهید. این یک راه عالی برای ورود به محیط رنگارنگ و پر جنب و جوشی است که ایجاد کرده اید. خوشبختانه گرافیک بازی تمام این موارد را برای شما فراهم می کند.

صدای بازی Planet Coaster

صدای بازی Planet Coaster

چیزی که بیش از همه در مورد صدا در Planet Coaster برجسته است، صداگذاری های شگفت انگیزی است که شما را از طریق آموزش راهنمایی می کند. این شخصیت ها بسیار واقعی به نظر می رسند و یادگیری را بسیار سرگرم کننده تر می کنند. آموزش‌ ها می‌ توانستند بسیار خسته‌کننده و طولانی باشند و باعث ‌شوند از توضیحات مهمی که آرزو می‌ کردید بعداً در بازی نمی‌ بودید صرفنظر می کردید. نه در این بازی اما. این صداها به طور شگفت انگیزی بسیار سرگرم کننده هستند و آموزش را بسیار قابل تحمل تر، شاید حتی لذت بخش تر می کنند.

علاوه بر شخصیت‌ های خوش صدا، بازی با صداهای محیطی ابتدایی اما واقعی از جاذبه‌ ها و جمعیت داخل پارک همراه است. این باعث می شود طوری فکر کنید که انگار واقعاً در پارک هستید. این صداها و میزان قدرت آن ها به راحتی در منوی تنظیمات قابل تنظیم هستند.

سخن پایانی

سخن پایانی

همه ما در مورد بازی های شبیه سازی روی کنسول ها این شک را در ذهن خود داریم: مطمئناً حرکت با یک کنترلر کار سختی خواهد بود. خب تا حدودی حق با شماست. شبکه سازی مسیرها می تواند یک کابوس باشد و قرار دادن ساختمان ها یا جاذبه ها در زاویه مناسب همیشه آنقدرها هم عالی نیست. در این بازی، توسعه دهندگان آن را با پشتیبانی از ماوس و صفحه کلید جبران می کنند. Planet Coaster یک بازی شگفت‌ انگیز است، به خصوص اگر در اولین سری Rollercoaster Tycoon باشید. این بازی برای یک تجربه آرام در حالت “sandbox” عالی است و در سایر حالت های بازی به اندازه کافی یک چالش خوب است. به طور کلی، Planet Coaster یک بازی کاملا لذت بخش است.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *