0

صرافی غیرمتمرکز کوییک سواپ (QuickSwap) چیست؟

صرافی غیر متمرکز کوییک سواپ

کوییک سواپ (QuickSwap) یک صرافی غیر متمرکز لایه دو دکس (DEX) و بازار ساز خودکار AMM است. همچنین یک فورک یا کلون از بازار ساز خودکار یونی سواپ محسوب می شود. در صرافی یونی سواپ و مجیک دراگون رابط کاربری عملاً یکسان است. با این حال، تفاوت در این است که یونی سواپ در شبکه اتریوم اجرا می‌شود، در حالی که کوییک سواپ بر روی پلتفرم پالی گان یا ماتیک لایه دو، اجرا می‌شود.

بازار ارزهای دیجیتال بسیار پر ریسک است. توصیه ما خرید با تحقیق در مورد ارزهای مختلف است.

به دلیل ازدحام زیاد در شبکه اتریوم، کوییک سواپ تسویه حساب سریع‌تری نسبت به یونی سواپ ارائه می‌دهد. این صرافی همچنین هزینه‌های بسیار کمتری نسبت به اتریوم دارد. از آنجا که یونی سواپ به استاندارد صنعت بازار ساز خودکار و استخراج نقدینگی یونی سواپ تبدیل شده و به شدت مورد ممیزی قرار گرفته است. جای تعجب نیست که بسیاری از پروژه‌ها از کد منبع باز برای ایجاد یک صرافی غیرمتمرکز یا دکس استفاده کرده‌اند.

معرفی توکن کوییک (QUICK Token)

توکن کوییک (QUICK Token)، توکن بومی ERC-20 است که زیربنای پلتفرم کوییک سواپ است. توکن کوییک که در فوریه 2021 راه اندازی شد، در اولین روز معاملات خود بیش از نود درصد افزایش یافت. در زمان نوشتن مقاله، توکن کوییک با قیمتی در حدود 719.13 دلار معامله می‌شود. طبق گفته کوین مارکت کپ (coinmarketcap)، حجم سرمایه بازار کوییک سواپ در حدود 235,228,190 دلار است. نکته جالب این است که حداکثر یک میلیون توکن کوییک وجود دارد.

مدل توزیع توکن کوییک منصفانه است و قصد دارد یک اکوسیستم پایدار و مقاوم ایجاد کند. آن‌ها جامعه خود را در درجه اول قرار می‌دهند. بودجه شخصی، خصوصی یا دولتی برای توکن کوییک وجود ندارد. علاوه بر این، نود درصد از توزیع تمام توکن‌های کوییک به معدن نقدینگی طی چهار سال آینده اختصاص یافته است.

با تأمین نقدینگی به جفت‌های تجاری در کوییک سواپ، کاربران 0.3 درصد از هزینه‌های معاملاتی را کسب می‌کنند. همچنین، ارائه دهندگان نقدینگی توکن کوییک بومی را برای مشارکت خود کسب می‌کنند. پروتکل کوییک سواپ توسط انجمن دارندگان توکن کوییک اداره می‌شود. این در نهایت به دارندگان توکن کوییک اجازه می‌دهد تا در مورد پیشنهادهای تغییر پروتکل رأی دهند. هدف این است که به توکن کوییک اجازه دهند تا کوییک سواپ را کاملاً غیر متمرکز کند.

کیف پول‌های مناسب برای نگهداری ارز دیجیتال کوییک سواپ (QuickSwap)

توکن کوییک (QUICK Token) براساس استاندارد ERC20 و بر روی پلتفرم اتریوم ساخته شده است. بنابراین می‌توانید آن را در کیف پول‌های مطرح به شرح زیر نگهداری کنید:

قیمت کوییک سواپ (QuickSwap)

قیمت QuickSwap در زمان نگارش این مقاله 719.13 دلار آمریکا با حجم معاملات 24 ساعته 16,806,417 دلار آمریکا است. QuickSwap در 24 ساعت گذشته 0.71 درصد افزایش یافته است و در حال حاضر در رتبه 255 در سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. مقدار عرضه در گردش 327،100 سکه QUICK و حداکثر عرضه 1،000،000 سکه QUICK است.

صرافی‌های مناسب برای خرید ارز دیجیتال کوییک سواپ (QuickSwap)

در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن کوییک‌ سواپ (QuickSwap) معامله می‌شود، صرافی QuickSwap با سهم %42.28 از حجم معاملات روزانه است. سایر صرافی‌ها عبارتند از:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *