0

معرفی ارز دیجیتال اومی Umee

اومی بلاکچین umee

اومی Umee یک بلاکچین لایه-یک است که بر روی بلاکچین کازماس Cosmos ساخته شده است که برای ایجاد یک هاب زنجیره‌ای متقابل جهانی DeFi طراحی شده است. این به عنوان یک لایه پایه برای DAppهای آینده عمل می‌کند.

به لطف قابلیت همکاری مکانیزم اجماع اثبات سهام Tendermint ، بلاکچین Umee را می‌توان با Cosmos ،Ethereum زنجیره‌های جانبی، زنجیره‌های لایه دو و پروتکل‌های لایه پایه جایگزین ادغام کرد. این برای رسیدگی به سه مشکل اصلی که امروز DeFi را تهدید می‌کند ایجاد شده است:

 • بازدهی جدا شده
 • خطرات سیستمیک متمرکز
 • سرمایه ایزوله

Umee قصد دارد با معرفی راه‌حل‌های پل زدنی که کارایی سرمایه را افزایش می‌دهد و ساختار انحصاری اکوسیستم‌های مختلف بلاکچین را در هم می‌شکند، وام‌دهی و استقراض زنجیره‌ای متقاطع، سرمایه‌گذاری و نرخ‌های DeFi متقابل زنجیره‌ای را فعال کند. در نهایت، Umee قرار است به مرکزی برای همه چیزهای DeFi تبدیل شود، که اکوسیستم‌های مختلف را زیر چتر DeFi به هم متصل می‌کند. این همچنین شامل داشتن ابزارهای نرخ بهره و دیگر ابزارهای اولیه مالی است که زیرساخت‌های مالی را برای صنعت کریپتو فراهم می‌کند.

اومی Umee در نقشه راه خود برای سال 2022 قصد دارد برنامه وام دهی و استقراض خود را در بلاکچین‌های مختلف مانند Solana ،Polygon ،Arbitrum و Optimism مستقر کند. علاوه بر این، پیشرفت‌های پروتکلی را در بالای لایه پایه خود مانند meTokens ،Staking Curves و DeFi Debt Protocols مشاهده می‌کند.

بنیانگذاران Umee چه کسانی هستند؟

Umee توسط برنت زو، یکی از همکاران سابق اکوسیستم اتریوم و مشاور استراتژیک سابق Tendermint تاسیس شد. در مجموع، Umee 16 کارمند را در Linkedin خود فهرست می‌کند که در شرکت‌های مختلف بلاک چین مانند Binance ،Yearn  و Sushi و همچنین شرکت‌های فناوری مانند Google ،Meta و Amazon تجربه دارند.

علاوه بر این، Umee با سرمایه گذاری Coinbase Ventures، Alameda Research و دیگران، 6.3 میلیون دلار را در دور اولیه به رهبری Polychain جمع آوری کرده است.

چه چیزی Umee را منحصر به فرد می‌کند؟

اگرچه بسیاری از پروتکل‌های DeFi ادعا می‌کنند که می‌خواهند DeFi را در سراسر زنجیره‌های بلوکی ادغام کنند، Umee به دلایل مختلف در موقعیت منحصر به فردی برای انجام این کار قرار دارد.

اولا، مکانیسم اجماع اثبات سهام Tendermint ترکیبی از سرعت و کارایی را فراهم می‌کند که Umee را قادر می‌سازد تا یک لایه پایه معتبر برای وام‌دهی و استقراض زنجیره‌ای متقابل ایجاد کند. Umee که براساس پروتکل قابلیت همکاری ارتباطات بین بلاکچین (IBC)، پروتکل پرچمدار Cosmos برای ارتباطات متقابل زنجیره‌ای ساخته شده است، نهایی شدن تراکنش سریع را بدون تایید چندین بلوک یا تاخیرهای زمانی بیش از حد ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، پل گرانشی آن بین کیهان و اتریوم پل می‌کند و امکان انتقال بین دو اکوسیستم با گزاره‌های ارزشی متضاد را فراهم می‌کند. توکن‌های ERC-20 را می‌توان بر روی زنجیره‌ای با نهایی‌سازی سریع تراکنش (Cosmos) استفاده کرد و سپس به شبکه‌ای که بر اعتبارسنجی‌های غیرمتمرکز (اتریوم) متمرکز است، پل زد.

یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی اکوسیستم Umee، تسهیلات بدهی جهانی آن است، یک پروتکل وام‌دهی لایه پایه که به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا ابزارهای بدهی سفارشی خود را مستقر کنند. به لطف طراحی ماژولار، استخرهای وام‌دهی آینده و پروتکل‌های DeFi می‌توانند رابط‌هایی را در بالای آن ایجاد کنند.

MeTokenهای Umee برای موقعیت‌های استیکینگ استفاده می‌شود. به عنوان مثال، یک معامله‌گر می‌تواند از طریق اکوسیستم Umee در یک بلاکچین یک موقعیت سهام داشته باشد و از این وثیقه استیک شده که توسط meToken نشان داده می‌شود برای باز کردن موقعیت دیگری در اکوسیستم دیگر استفاده کند. علاوه بر این، uTokenهای آن عملکرد مشابهی را برای دارایی‌های قرض داده شده از طریق تسهیلات بدهی جهانی پلتفرم انجام می‌دهند. معامله‌گران سود دارایی‌های قرض داده شده خود را دریافت می‌کنند و uTokenها هم دارایی و هم سود تعلقی را نشان می‌دهند.

چند سکه Umee (UMEE) در گردش است؟

UMEE توکن حاکمیتی بومی است و برای تایید اجماع در معماری PoS شبکه استفاده می‌شود. همچنین هزینه‌های شبکه را از مبادله توکن‌ها دریافت می‌کند و برای پرداخت هزینه گاز در Umee، مشابه ETH در اتریوم، استفاده می‌شود. این توکن طبق توزیع زیر دارای عرضه کلی 10 میلیارد است:

 • فروش عمومی (5%): به صورت خطی برای هشت تا ده ماه بسته به گزینه فروش انتخاب شده واگذار می شود.
 • جامعه (46%): یک سال به صورت خطی.
 • فروش خصوصی (14٪): صخره شش ماهه، 1٪ به صورت خطی برای شش ماه در حالی که 13٪ باقی مانده به صورت خطی برای هجده ماه اختصاص داده شده است.
 • تیم (15%): صخره شش ماهه، به مدت سی ماه به صورت خطی پوشیده شده است.
 • Umee Labs (10%): صخره دوازده ماهه، به صورت خطی به مدت هشتاد و چهار ماه.
 • اکوسیستم (9%): حاکمیت جامعه تصمیم خواهد گرفت که چگونه از این نشانه‌ها استفاده کند تا توسعه‌دهندگان را به بهترین شکل تشویق کند تا در بالای بلاکچین Umee بسازند. به مدت هشت سال به صورت خطی اختصاص یافته است.
 • مشاوران (1%): صخره شش ماهه، به مدت سی ماه به صورت خطی پوشیده شده است.

تورم رمزی به نرخ مشارکت سهام بستگی دارد. اگر نرخ سهام بیش از هدف باشد، تورم می تواند تا 7 درصد کاهش یابد یا اگر از نرخ سهام هدف کمتر باشد، به 14 درصد افزایش یابد. علاوه بر این، جامعه می‌تواند تصمیم بگیرد که از هزینه‌های پلتفرم برای بازخرید و سوختن UMEE برای ایجاد پویایی کاهش تورم و افزایش قیمت توکن استفاده کند.

شبکه Umee چگونه امن است؟

Umee بر روی بلاکچین Cosmos ساخته شده است، یک زنجیره لایه 1 که به دلیل قابلیت همکاری خود را به عنوان “Blockchain 3.0” توصیف می‌کند. مکانیسم اجماع اثبات سهام آن ، بلاک‌چین‌های مختلف در اکوسیستم کیهان را – Umee که یکی از آنهاست – به “وبی از زنجیره‌های بلوکی” متصل می‌کند.

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *