0

۱۲ تا از بهترین ICOهای ارزدیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2024

عرضه اولیه توکن ico در سال ۲۰۲۴

عرضه اولیه سکه یا ICO، روشی محبوب برای پروژه‌های رمزنگاری برای ایجاد تبلیغات و افزایش سرمایه است. مانند تامین مالی جمعی، ICOها به جامعه این امکان را می‌دهند که تأثیر ملموسی بر رشد پروژه داشته باشد – در حالی که زمینه را برای سرمایه گذاران فراهم می‌کند تا بازده قابل توجهی را در آینده کسب کنند.

ICOها پتانسیل ایجاد این بازده‌های قابل توجه را دارند. اتریوم (ETH) در حال حاضر از زمان عرضه اولیه سکه (ICO) خود در سال 2014، رشد 6300 برابری را داشته است. در همین حال، کاردانو (ADA)، رشد 125 برابری را از ICO خود در سپتامبر 2017 ارائه می‌دهد. 

اخیراً، OpenCampus (EDI) با 1400٪ قیمت اولیه ICO خود معامله می‌شود در حالی که SUI (SUI) با 660٪ قیمت اولیه ICO معامله می‌شود. این نشان می‌دهد که بسته به اینکه کدام ICO انتخاب شده است، بازده می‌تواند قابل توجه باشد – روی دیگر عرضه اولیه این است که برخی از ICOها چیزی بیش از کلاهبرداری نبوده‌اند.

به‌عنوان پروژه‌های کاملاً جدید، ارزهای دیجیتال ICO اغلب بازار ثابتی برای بازگشت به بازار ندارند، در حالی که کاربرد آنها اثبات نشده است، حتی اگر پتانسیل راه‌حلی که ارائه می‌دهند بالا باشد. درک این نکته برای سرمایه گذاران مهم است که حتی بهترین ICOها تضمینی برای بازده یا موفقیت فوری برای سرمایه گذار ندارند.

بهترین ICOهای رمزنگاری

در زیر تعدادی از بهترین عرضه اولیه‌های ارز دیجیتال یا ICO در دسترس سرمایه گذاران آمده است که از طریق تحقیق و تجزیه و تحلیل عمیق به دست آمده‌اند. ما در بخش بعدی هر یک از این ICOها را مورد بحث قرار خواهیم داد و اطلاعات مورد نیاز برای اتخاذ یک تصمیم سرمایه گذاری آگاهانه را ارائه خواهیم کرد.

 1. بیت کوین ماینتریکس (BTCMTX) – پلتفرم جدید که اعتبارات استخراج ابری را ارائه می‌دهد. کاربران می‌توانند BTCMTX را به اشتراک بگذارند و بیش از 73٪ APY کسب کنند. بیت کوین ماینتریکس به دنبال جذب 32 میلیون دلار از ICO خود است.
 2. Sponge V2 (SPONGE) – نسخه ارتقا یافته توکن Sponge که یک مدل Stake-to-Bridge و یک بازی P2E را ارائه می‌کند، با تمرکز بر تعامل و سودمندی طولانی‌مدت در حالی که از یک جامعه قوی برای رشد ارگانیک استفاده می‌کند. Sponge سود سهامداری 289٪ را ارائه می‌دهد.
 3. Meme Kombat (MK) – میم کوین هیجان انگیز که دنیای میم‌ها را با هیجان عرصه‌های نبرد ترکیب می‌کند. با دسترسی به مکانیزم استیکینگ در چندین میدان نبرد.
 4. 5th Scape – یک ICO ارز دیجیتال جدید از پروژه‌ای که ترکیبی از فناوری واقعیت مجازی و بلاکچین است. این توکن برای دسترسی به محتوای انحصاری و دریافت تخفیف و همچنین به عنوان وسیله‌ای برای مبادله در اکوسیستم Scape استفاده می‌شود.
 5. eTukTuk (TUK) – ارز دیجیتال eTukTuk، با هدف راه‌اندازی ایستگاه‌های شارژ EV برای رانندگان TukTuk در کشورهای در حال توسعه.
 6. Scotty the AI ​​(SCOTTY) – ارز دیجیتالی است که هوش مصنوعی را برای امنیت بهتر یکپارچه می‌کند. توکن SCOTTY با تمرکز بر پاداش‌ها و مشارکت در جامعه را دارد.
 7. بیت‌کوین سبز (GBTC)  – یک توکن پیش‌فروش که به کاربرانی که توکن‌های GBTC دلاری خود را به اشتراک می‌گذارند و آینده بیت‌کوین را پیش‌بینی می‌کنند، پاداش می‌دهد و در طول پیش‌فروش، پاداش‌های زیادی برای استیکینگ دریافت می‌کند.
 8. MindAI (TMC) – صرافی ارز دیجیتال جدید مبتنی‌بر هوش مصنوعی که جفت‌های معاملاتی را با رمزارزهای پیشرو و کارمزد کمتری نسبت به برخی از رقبای خود ارائه می‌دهد.
 9. Doge Uprising (DUP) – ارز دیجیتال کاملاً جدید با داستانی که از سال 2045 شروع می‌شود.
 10. Heroes of Mavia (MAVIA) – بازی کریپتو در حوزه متاورس است که در آن کاربران پایگاه خود را می‌سازند و در آن بازیکنان ارتش‌های خود را ایجاد می‌کنند و پایگاه‌های دشمن را فتح می کنند.
 11. Kryptview (KVT) – تحقیق جدید برای کسب درآمد که به تجزیه و تحلیل عمیق پروژه های رمزنگاری اختصاص داده شده است تا یک نمای کلی واضح به جای پتانسیل قیمت ارائه دهد.
 12. Scary Pepe (SCARYPP) – میم کوینی است که 99 درصد از عرضه 1 میلیارد توکن خود را به صورت پیش فروش اختصاص می‌دهد. SCARYPP مالیات خرید یا فروش ندارد و در پیش فروش 0.00028 دلار قیمت دارد.

تاریخچه ICOها

ICOها به‌عنوان روشی برای توسعه‌دهندگان رمزارز ظاهر شدند تا سرمایه‌های پروژه‌های ارزهای دیجیتال را تضمین کنند. این شامل ایجاد توکن‌های مبتنی‌بر بلاکچین و فروش مستقیم آنها به سرمایه گذاران با نرخ تخفیف است. در حالی که IPOها (عرضه‌های عمومی اولیه) شامل فروش سهام برای افزایش سرمایه برای شرکت های بالغ می شود، ICO ها همین کار را در زمینه Web3 انجام می دهند.  

ICOها به عنوان مکانیزم تامین مالی برای پروژه‌های مراحل اولیه، اغلب در حوزه استارتاپ‌های فناوری عمل می‌کنند. سرمایه گذاران ICO توکن‌ها را بدون به دست آوردن هیچ‌گونه سهام مالکیتی در شرکت خریداری می‌کنند. فرض این است که سرمایه گذاران به ارزش پروژه اعتقاد دارند و با خرید توکن‌ها با قیمت پایین‌تر و فروش آنها برای سود پس از موفقیت پروژه، سود بالقوه را پیش بینی می کنند.

همانطور که قبلا ذکر شد، اولین داستان موفقیت بزرگ در دنیای ICOها اتریوم بود. در سال 2014، موفق شد مبلغ قابل توجهی از 16 میلیون دلار جمع آوری کند (این مقدار با استانداردهای فعلی ناچیز است، آیاس 4 میلیارد دلار جمع آوری کرده است). امروزه، اتریوم نه تنها به عنوان یکی از ارزشمندترین ارزهای رمزنگاری شده است، بلکه به عنوان پایه‌ای برای کل اکوسیستم برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) که با فناوری آن شکوفا شده اند، عمل می کند. این همچنین خانه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است، یک میدان فوق‌العاده بزرگ که با ارزش کل قفل شده (TVL) 44 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

ICO ،STO ،IEO ،IDO تفاوت چیست؟

در حالی که روش‌های سنتی مانند وام‌های بانکی و سرمایه‌گذاری‌های ریسک‌پذیر مدت‌هاست که گزینه‌های مورد توجه بوده است، ظهور ارزهای دیجیتال جایگزین جدیدی را در قالب فروش توکن معرفی کرده است. شرکت‌ها به‌طور فزاینده‌ای به فروش توکن به‌عنوان وسیله‌ای برای جمع‌آوری سرمایه از طریق ایجاد ارزهای دیجیتال و ارائه آنها به مردم در ازای ارزهای رمزنگاری یا فیات اصلی روی می‌آورند. 

همه پیشنهادات توکن سرمایه گذاری در نوعی ارز دیجیتال است که معمولاً براساس شبکه اتریوم است. این توکن‌های ERC-20 شناخته می‌شوند. اما نوع اولیه جذب سرمایه توکن، ICO اکنون به زیر شاخه‌ها و انواع مختلفی تبدیل شده است. 4 نوع اصلی عبارتند از:

 • ICOها – قابل مقایسه با یک IPO اما با توکن‌های دیجیتال. 
 • IEOها – مشابه ICO هستند اما در یک مبادله متمرکز برای نقدینگی و مشروعیت بیشتر انجام می‌شوند. 
 • STOها – یک نوع تنظیم شده از ICO است که با چارچوب های قانونی موجود مطابقت کامل دارد.
 • IDOs – مکانیزم ارائه توکن غیرمتمرکز و غیرقابل تنظیم با حفاظت کمتر و ریسک بیشتر.

هر چارچوبی بسته به آنچه که طبقات سرمایه گذاران به دنبال آن هستند، مزایا و معایب خود را دارد. 

با این حال، به یاد داشته باشید که خطوط تا حدودی محو شده اند و اصطلاحات را می‌توان در زمینه‌های مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال، بایننس یک صرافی متمرکز است که یک لانچ پد غیرمتمرکز (BSCpad) را برای سرمایه گذاری ارائه می‌دهد. این یک IDO در زنجیره هوشمند بایننس (BSC) است. همچنین شنیدن اینکه یک ICO در بایننس راه اندازی می‌شود بسیار رایج است، اگرچه این از نظر فنی یک IEO است.

چگونه بهترین رمزارزهای جدید ICO را پیدا کنیم؟

یافتن بهترین ICO های رمزنگاری می تواند چالش برانگیز باشد – به خصوص با توجه به اینکه بازار ارز دیجیتال چقدر اشباع شده است. وب‌سایت‌هایی مانند CoinMarketCap ،Twitter ،Reddit/CryptoCurrency ،CoinList و CoinGecko برای کمک به شما در یافتن پروژه‌های جدید عالی هستند – اما بسیار مهم است که قبل از تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در همه پروژه‌ها، تحقیقات کامل و دقیقی را در همه پروژه‌ها انجام دهید.

شاخص‌های قوی که شما در دستان خوبی هستید عبارتند از یک تیم توسعه‌دهنده و عمومی (اگرچه پروژه‌های میم اغلب دارای توسعه‌دهندگان ناشناس هستند)، یک نقشه راه واضح و کاغذ سفید، و دنبال‌کننده قوی رسانه‌های اجتماعی – اگرچه تعامل پست‌ها را بررسی کنید و مراقب ربات‌ها و حساب‌های اسپم باشید که اعداد را افزایش می‌دهند.

استراتژی‌های زیر می‌توانند به جدا کردن ICO‌های با پتانسیل بالا از آن‌هایی که احتمالاً از بین می‌روند کمک کند:

 • وایت پیپر و نقشه راه پروژه را مرور کنید
 • از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید
 • از تقویم ICO استفاده کنید
 • به نقدینگی نگاه کنید
 • در Web3 شرکت کنید

خطرات سرمایه گذاری ICO

 • عدم نظارت سازمان‌های نظارتی
 • انتظارات غیر واقعی (که منجر به زیان‌های شدید می‌شود)

بهترین ICOهای ارزهای دیجیتال

به طور خلاصه، این مقاله نگاهی عمیق به بهترین ICOهای رمزنگاری برای راه‌اندازی در سال 2024 انداخته است و آنچه را که ارائه می‌کنند و دلیل ایجاد چنین شتاب بالایی را پوشش می‌دهد. به لطف موارد استفاده نوآورانه‌ای که توسط این پروژه‌ها نمایش داده می‌شود، سرمایه گذاران مشتاق هستند تا ببینند در هفته‌ها و ماه‌های آینده چقدر می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند. 

سرمایه گذاران بهتر است به یاد داشته باشند که ریسک باید به اندازه پاداش بالقوه باشد. این می‌تواند به جلوگیری از بسیاری از پروژه‌های ICO که به نظر می‌رسد دوام طولانی مدت ندارند، کمک کند. بازده تضمین نمی‌شود، به خصوص زمانی که صحبت از بازارهای بی‌ثبات ارزهای دیجیتال باشد.

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *