0

بریتیش مو کوتاه

بریتیش مو کوتاه

بریتیش مو کوتاه یکی از محبوب ترین نژاد های گربه است. این حیوان خانگی یک همراه باوقار، باهوش و مهربان است و دوست دارد در نزدیکی شما باشد.

به گزارش خوبو، بریتیش مو کوتاه تمایل دارد با همه خوب کنار بیاید. آن‌ها آرام هستند و حیوانات خانگی دیگر را تحمل می‌کنند. حتی از اینکه برای یک نوازش خوب از آن ها استفاده شود خوشحال می‌شوند.

برای تبلیغات در این صفحه و دریافت قیمت و جزییات با شماره 09122252370 در واتس اپ یا تلگرام تماس بگیرید.

تاریخچه بریتیش مو کوتاه

تاریخچه بریتیش مو کوتاه

عقیده بر این است که بریتیش مو کوتاه نژادی باستانی است و نوادگان مستقیم گربه هایی هستند که توسط رومیان مهاجم به انگلستان آورده شده‌اند. آن ها برای کنترل حیوانات موذی مورد استفاده قرار گرفتند و به سرعت در سراسر کشور به عنوان گربه های خیابانی و مزرعه پخش شدند. شخصیت آرام و با اعتماد به نفس آن ها، مردم را بر آن داشت تا از آن‌ها در خانه‎هایشان نگهداری کنند. در طول سال‌‌ها آن‌‌ها چهره‌‌های گرد با موهای کوتاه و ضخیم از همه رنگ‌ها را ایجاد کردند.

در اواخر دهه 1800، یک پرورش دهنده گربه به نام هریسون ویر شروع به توسعه رسمی بریتیش مو کوتاه کرد و در اولین نمایشگاه سازمان یافته که در کریستال پالاس لندن در سال 1871 برگزار شد، یک بریتیش مو کوتاه متعلق به او برنده جایزه بهترین نمایش شد و در نهایت در دهه 1970، این گربه در سراسر جهان به رسمیت شناخته شد.

ویژگی های فیزیکی بریتیش مو کوتاه

وزن

وزن نرها 5 تا 9 کیلوگرم و وزن ماده ها 3.5 تا 6.5 کیلوگرم است.

بدن

متوسط ​​تا بزرگ، خوش بافت و قدرتمند. پشت تراز و صاف و قفسه سینه عریض.

سر

سر بریتیش مو کوتاه

گرد و حجیم. صورت گرد با ساختار استخوانی زیرین گرد به خوبی روی گردن ضخیم کوتاه قرار گرفته است. بینی متوسط و پهن است. چانه سفت است و در راستای بینی و لب بالایی به خوبی توسعه یافته است.

گوش ها

اندازه متوسط، در پایه پهن، در نوک گرد. دور از هم قرار دارند و در قسمت گرد سر قرار می‌گیرند.

چشم ها

بزرگ، گرد، به خوبی باز شده، از هم جدا و هم سطح است. همچنین رنگ چشم بستگی به رنگ موها دارد.

پاها و پنجه ها

پاهای کوتاه تا متوسط، استخوانی خوب و قوی. این پاها متناسب با بدن است. پاهای جلو صاف است و پنجه‌های گرد و محکمی نیز دارد.

دم

طول آن متوسط ​​به تناسب بدن است. همچنین ضخیم تر در ابتدا و کمی مخروطی با نوک گرد.

مو

کوتاه، بسیار متراکم، خوش اندام و در لمس محکم.

رنگ

رنگ بریتیش مو کوتاه

مو تقریباً در هر رنگ یا طرحی که بخواهید می‌آید، از جمله یاسی، شکلاتی، سیاه، سفید، و بسیاری دیگر. شناخته‌شده‌ترین رنگ آبی (خاکستری) است. این گربه ها گاهی اوقات به عنوان بریتیش بلو شناخته می‌شوند.

خلق و خوی بریتیش مو کوتاه

این گربه‌‌های خندان از توجه لذت می‌برند، معمولاً ساکت هستند، اما گاهی اوقات قبل از تبدیل شدن به دوست مهربان و باوقار شما، فعالیت‌های دیوانه‌ واری دارند. آن‌ها با بچه‌ها و سگ‌های گربه پسند کنار می‌آیند.

بریتیش های مو کوتاه آرام هستند. آن‌ها می‌‌خواهند با صاحب خود باشند. نه لزوماً در دامانشان، بلکه در کنار آن‌ها یا در یک اتاق با آن‌ها. وقتی شما در خانه نیستید، آن‌ها راضی هستند تا زمانی که شما برگردید خود را سرگرم کنند.

این گربه خیلی فعال نیست. شما او را بالای یخچال نخواهید یافت، بلکه به طور مداوم روی زمین است. او باهوش است و از داشتن اسباب بازی هایی برای بازی کردن لذت می برد، به خصوص اگر آن ها تعاملی باشند.

او ممکن است آرام باشد، اما باهوش است. مغز او را به چالش بکشید و با آموزش ترفندها و تهیه اسباب‌بازی‌‌های پازلی که وقتی یاد گرفت چگونه آن ها را دستکاری کند، مغز او را به چالش بکشید و او را به زندگی علاقه مند کنید.

همیشه یک بچه گربه را از پرورش‌دهنده‌ای انتخاب کنید که آن‌ها را در خانه پرورش می‌دهد و از سنین پایین نگهداری می‌کند. حداقل یکی از والدین و در حالت ایده آل هر دو را ملاقات کنید تا مطمئن شوید که خلق و خوی خوبی دارند.

سلامت بریتیش مو کوتاه

سلامت بریتیش مو کوتاه

همه گربه‌ها پتانسیل ابتلا به مشکلات سلامت ژنتیکی را دارند، همانطور که همه افراد این پتانسیل را دارند که بیماری‌ها را به ارث ببرند. هر پرورش‌دهنده‌ای که ادعا می کند نژاد او هیچ مشکل سلامتی یا ژنتیکی ندارد یا دروغ می‌گوید یا در مورد نژاد آگاهی ندارد.

بریتیش مو کوتاه به طور کلی سالم است. اما مستعد ابتلا به کاردیومیوپاتی هیپرتوفیک (HCM) و هموفیلی B، یک اختلال خونریزی دهنده ارثی است. یک آزمایش DNA ایجاد شده است که به پرورش‌دهندگان اجازه می‌دهد ناقلان هموفیلی B یا گربه های مبتلا را شناسایی کنند.

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک (HCM) شایع‌ترین شکل بیماری قلبی در گربه‌ها است. این بیماری باعث ضخیم شدن (هیپرتروفی) عضله قلب می‌شود. هیچ کس نمی تواند تضمین کند که گربه هایش هرگز به HCM مبتلا نمی‌شوند.

به یاد داشته باشید که بعد از اینکه یک بچه گربه جدید را به خانه خود بردید، این قدرت را دارید که از او در برابر یکی از رایج ترین مشکلات سلامتی محافظت کنید: چاقی. نگه داشتن بریتیش مو کوتاه در وزن مناسب یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای محافظت از سلامت کلی او است. از توانایی های پیشگیرانه خود نهایت استفاده را ببرید تا از داشتن یک گربه سالم‌تر برای زندگیلذت ببرید.

مراقبت از بریتش مو کوتاه

مو

شانه زدن برییتیش مو کوتاه

شانه زدن یا برس زدن هفتگی برای از بین بردن موهای مرده و پخش چربی پوست خوب است و در بهار و پاییز زمانی که موی گربه بیشتر می‌ریزد و برای رشد جدید آماده می‌شود، باید او را بیشتر شانه بزنید. موهای او را روزانه شانه کنید تا از گره خوردگی جلوگیری کنید یا آن را از بین ببرید.

گوش

هر هفته گوش ها را برای قرمزی یا بوی بدی که می تواند نشان دهنده عفونت باشد، بررسی کنید. اگر گوش‌ ها کثیف به نظر می‌رسند، آن‌ ها را با یک پنبه آغشته به یک پاک‌کننده ملایم توصیه شده توسط دامپزشک پاک کنید.

دندان

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان‌ها را مرتباً با خمیر دندان حیوانات خانگی مورد تایید دامپزشکی مسواک بزنید. با این کار سلامت کلی دندان حاصل می‌شود.

چشم

گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک ناحیه جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر گسترش عفونت نباشید.

ناخن ها

کوتاه کردن ناخن بریتیش مو کوتاه

آن‌ها را در صورت نیاز، معمولاً هر هفته کوتاه کنید. ناخن های بلند می تواند باعث خرابی وسایل شما بشود.

ظرف خاک

ظرف خاک را کاملا تمیز نگه دارید. گربه‌ها در مورد بهداشت خاکشان بسیار حساس هستند.

شانه زدن، کوتاه کردن ناخن و مسواک زدن را در بچگی گربه تان شروع کنید تا گربه شما این فعالیت را بپذیرد.

این ایده خوبی است که یک گربه بریتیش مو کوتاه را فقط در داخل خانه نگه دارید تا از او در برابر بیماری‌های منتشر شده توسط گربه‌های دیگر، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه‌هایی که به بیرون از منزل می روند، مانند برخورد با ماشین، محافظت کنید. بریتیش های مو کوتاهی که به خارج از منزل می روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی را بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

لوازم مورد نیاز گربه بریتیش مو کوتاه

در این قسمت به معرفی لوازم ضروری مورد نیازگربه بریتیش مو کوتاه می‌پردازیم.

تغذیه

غذای خشک گربه رویال کنین مدل بریتیش ادالت

غذای خشک گربه رویال کنین مدل بریتیش مو کوتاه

این محصول برای گربه‌های بالغ مناسب بوده و باعث تقویت قلب، محافظت از استخوان‌ها و کمک به سلامت دستگاه ادراری گربه بالغ شما می‌کند.

غذای خشک گربه هپی کت مدل میکس

غذای خشک گربه هپی کت مدل میکس بریتیش مو کوتاه

غذای خشک گربه مینکاس هپی کت مدل میکس تهیه شده از گوشت ماکیان، بره و ماهی است. همچنین حاوی 75% پروتئین و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز گربه‌ها است.

غذاي خشک گربه رفلکس مدل Chicken

غذاي خشک گربه رفلکس مدل Chicken

غذای گربه رفلکس پلاس حاوی گوشت مرغ، غذایی کامل و مغذی است که با طعم مرغ خود غذايی خوش‌خوراک براي گربه‌ها محسوب می شود. اين غذا پروتئین‌ های مورد نیاز بدن گربه‌ ها را به طور کامل تامین می‌‌کند. اين محصول نيز مانند ساير تولیدات رفلکس پلاس داراي زيلو-اليگوساکاريد است که باعث جلوگيری از تشکيل چربی ناخواسته يا گلايسمی می‌شود. به صورت دست‌ نخورده وارد سيستم گوارش می‌شود و توسط باکتری های سيستم گوارش گربه تجزيه می‌شود که نتيجه آن کاهش مشکلات گوارشی مانند نفخ است. همچنین این محصول با فرمول جدید حاوی ویتامین‌ ها و مواد معدنی و مغذی مناسب سلامت گربه است. هم چنين با دارا بودن اسیدهای چرب امگا 3 و 6 و مخمر، برای درخشش و سلامتی پوست و موی گربه و تقویت سیستم ایمنی بدن مناسب است.

غذای خشک گربه مفید مدل Supreme Indoor

غذای خشک گربه مفید مدل Supreme Indoor

غذای خشک گربه مفید مدل برآورده کننده تمامی نیازهای تغذیه‌ای گربه‌ها است. این محصول با ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف غنی شده و بسیار آسان هضم و خوش خوراک است.

غذای خشک گربه جوسرا مدل leger

غذای خشک گربه جوسرا مدل leger

این غذا با کاهش کالری و افزایش سطح فیبر، تغذیه مناسب برای گربه‌های کم تحرک یا گربه‌هایی است که مستعد اضافه وزن هستند یا عقیم شده‌‌اند. ایده‌آل برای گربه‌های کم تحرک، گربه های‌ مستعد اضافه وزن و گربه‌هایی که رژیم لاغری دارند. فیبرهای غذایی خاص باعث افزایش حس سیری در گربه می‌شوند. محتوای پروتئین بالا متابولیسم را تحریک می‌کند. همچنین ال کارنیتین موجود از متابولیسم چربی پشتیبانی می‌‌کند.

خمیر مالت گربه پرسا مدل MALT PASTE VITAMINS

خمیر مالت گربه پرسا مدل MALT PASTE VITAMINS

خمیر مالت پرسا یک محصول چند منظوره است. این مکمل موجب جلوگیری از تشکیل گلوله‌های مو شده و به دفع توپی‌های از قبل تشکیل شده هم کمک می‌کند. همچنین مجموعه ویتامین های موجود در این محصول در بهبود رشد و تقویت سیستم ایمنی گربه شما به خوبی موثر است.

قرص مولتی ویتامین گربه بیفار مدل top10

قرص مولتی ویتامین گربه بیفار مدل top10

قرص مولتی ویتامین top10 سرشار از مواد معدنی و عناصر کمیاب مخصوص گربه است. مناسب بچه گربه تا گربه‌های مسن بوده و باعث افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. همچنین افزایش سلامت و مقاومت استخوان‌ها و دندان ها را باعث می‌شود.

باکس حمل

باکس حمل سگ و گربه مدل skudo_3

باکس حمل سگ و گربه مدل skudo_3

این محصول با کیفیت بسیار عالی و دارای استاندارد پرواز و حمل با قطار و کشتی است. دارای درب فلزی و بست‌های مقاوم است. همچنین مقاوم در برابر ضربه است.

کوله پشتی حمل و نقل سگ و گربه مدل فضایی

کوله پشتی حمل و نقل سگ و گربه مدل فضایی

این کوله پشتی قالب بسیار سفت و محکمی دارد که علاوه بر سلامت حیوان شما موجب راحتی آن‌ها نیز می‌شود. دریچه دایره شکل این محصول به همراه کپسول فضایی آن از جنس پلاستیک شفاف است. همچنین دارای یک صفحه مشبک دایره ای شکل قابل نصب به جای کپسول است.

بسیار سبک و نرم است و در صورت استفاده از آن فشاری بر پشت و شانه ها وارد نمی‌شود. دارای یک تسمه کوتاه قلاب دار است که می‌توان قلاده حیوان خود را به آن متصل نمود و از بیرون پریدن حیوان جلوگیری به عمل آورد. یک پد نرم در کف این کوله پشتی قرار دارد که قابل تعویض و جابه‌جایی است و همچنین باعث راحتی حیوان می‌شود. فرم بسیار پایدار و ایمنی دارد.

کوله پشتی حمل گربه و سگ مدل دنیل فیشر کد 101

کوله پشتی حمل گربه و سگ مدل دنیل فیشر کد 101

اگر دنبال یک کوله حمل برای سگ یا گربه خود هستید که وزن تا 5 کیلوگرم دارد می‌توانید از کوله حمل سگ و گربه دنیل استفاده نمایید. این کوله با پارچه بوگاتی هم ظاهری بسیار شیک و زیبا دارد هم جنس بسیار محکم. این کوله دارای دو محفظه حبابی و پلاستیکی است که نسبت به نیاز خود می توانید به راحتی این دو را جایگزین یکدیگر کنید. پشت کوله طوری طراحی شده است که با باز کردن زیپ فضای بزرگتری می‌توانید در اختیار پت خود قرار دهید و همچنین در کناره کوله درب ورود و خروج زیپ دار کار شده است که حیوان شما به راحتی می‌تواند وارد و خارج بشود.

همچنین درون این کوله یک بند با قلاب برای بستن قلاده پت قرار گرفته تا در مواقعی که زیپ کوله به هر دلیلی بدون اطلاع شما باز شد پت شما درون کوله باقی بماند. جالب است بدانید که می‌توانید از این کوله برای خزندگان و جوندگان و همچنین پرندگان هم به راحتی استفاده نمایید.

کیف حمل سگ و گربه نیازشاپ کد NP5599

کیف حمل سگ و گربه نیازشاپ کد NP5599

جنس رویه این ساک مخصوص حمل سگ و گربه از برزنت ضد آب است و در لایه داخلی آن آستر نرم کار شده است. لبه این ساک حمل سگ و گربه بصورت برگردان طراحی شده که باعث می شود لبه کیف باعث آزار و اذیت حیوان نشود. یکی از مزیت‌های اصلی این ساک مخصوص حمل سگ و گربه قابلیت استفاده آن در خودرو است.

اندازه بند این کیف حمل گربه و سگ قابل تنظیم است و شما می‌توانید در هر ارتفاعی که دوست داشتید آن را تنظیم نمایید. با توجه به جنس قابل شست‌وشوی این ساک، می‌توانید آن را براحتی با مواد شوینده در ماشین لباسشویی نیز بشویید. در صورتی که حیوانات خانگی خود مانند گربه و سگ کوچک را هنگام گردش و رانندگی با خود همراه دارید این ساک حمل سگ و گربه می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

خاک

خاک گربه جان کت مدل 10

خاک گربه جان کت مدل 10

این محصول صددرصد طبیعی و استفاده از آن بسیار راحت است. JAN-CAT10 گرانوله سایز کوچک و Super Premium است. JAN-CAT10 آنتی باکتریال و با حداقل گرد و غبار (بسیار کم) بوده و قدرت جذب بسیار بالایی داشته و کلمپینگ آن فوق‌العاده است.

خاک گربه عطر مدل کیوت کت

خاک گربه عطر مدل کیوت کت

این محصول صد درصد طبیعی و آنتی باکتریال بوده و علاوه بر کنترل بوی نامطبوع، بدون گرد و غبار بوده و حساسیتی را برای گربه و دارندگان آن ها بوجود نمی آورد. خاک گربه کیوت کت ایجاد حساسیت نمی‌کند. ترکیبات این خاک کاملا معدنی و سازگار با محیط زیست است. خاصیت آنتی باکتریال دارد و نیازی به پاک کردن گربه بعد از استفاده از خاک نیست. قدرت بالای جذب مایعات (کلامپینگ خوب) نظافت خاک را آسان می کند. جذب سریع بوی نامطبوع و مانع پخش آن در محیط اطراف ظرف خاک.

خاک گربه رستی مدل Ultra Clump

خاک گربه رستی مدل Ultra Clump

خاک بستر گربه رستی مدل Ultra Clump وزن 10 کیلوکرم با کیفیت و قدرت جذب بالا، اولترا کلامپ، بدون گرد و غبار و کاملا آنتی باکتریال است. این محصول گرانولی بوده و از نظر کیفیت با انواع مشابه ایرانی و خارجی رقابت می‌نماید.

خاک گربه کوئین

خاک گربه کوئین مدل دانه شکسته

خاک بستر گربه کوئین که کاملاً طبیعی بوده و براحتی قابل استفاده است. 100% طبیعی است و آنتی باکتریال است. دانه بندی شکسته به قطر 1 تا 3 میلی‌متر دارد و جذب بوی طبیعی و قوی نیز دارد. دارای جذب آب 450% با کلامپینگ سریع و قوی است.

اسباب بازی

اسباب بازی گربه مدل Tunnel

اسباب بازی گربه مدل Tunnel

این تونل گربه به همراه یک توپ آویزان در داخل آن، اسباب بازی بسیار هیجان انگیز برای گربه شماست. با استفاده از این اسباب بازی می‌توانید گربه خود را به فعالیت و ورزش ترغیب نمایید.

اسباب بازی گربه مدل Sh-01

اسباب بازی گربه مدل Sh-01

پد اسکرچرsh-01 در سایزی به طول 35 سانتی‌متر ارایه شده است بطوریکه گربه‌ها به‌راحتی می توانند در سطح آن جست و خیز کنند و بعد از بازی بر روی آن لم داده و استراحت کنند. این محصول ساخته شده از جنس کنف و چوب روس است و ساختار کنفی این محصول را تبدیل به اسکرچری ایده‌آل و متناسب با آناتومی و پنجه های گربه کرده است و گربه شما ساعت‌ها با آن سرگرم خواهد بود و مانع صدمه زدن گربه به لوازم منزل می‌شود.

اسباب بازی گربه مدل تونل چهار شاخه حفره دار

اسباب بازی گربه مدل تونل چهار شاخه حفره دار

تونل چهار شاخه حفره‌دار یکی از جذاب‌ترین بازی‌های گربه های بالغ و بچه گربه‌ها است که ساعت‌ها آن‌ها مشغول و سرگرم بازی خواهند شد. یک عدد فنر بصورت مجزا داخل کیف قرارداده شده که به صورت دلخواه می‌توان از آن برای حفره وسط استفاده نمود.

اسباب بازی گربه مدل موش کد 2c

اسباب بازی گربه مدل موش کد 2c

اسباب بازی جری موشِ مخصوص گربه‌ها است. حاوی کت نیپ برای جذب بیشتر به این اسباب بازی است. همچنین این اسباب بازی صدادار است و صدای ملایمی دارد که گربه‌ها بیشتر جذب آن می‌شوند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *