0

قلاده گربه

قلاده گربه

قلاده گربه یکی از وسایل مورد نیاز و انتخابی در نگهداری این حیوان خانگی است. قلاده مناسب می‌تواند در هنگام گم شدن و شناسایی گربه به شما کمک کند.

به گزارش خوبو، بسیاری از مردم تمایل دارند که قلاده‌ای برای گربه خود تهیه کنند. این بدان معنا است که آن‌ها می‌توانند گربه خود را با دادن یک تگ شناسایی یا تگ نام به نام خود سازند و ثابت کنند که متعلق به آن‌ها است و نه هیچ کس دیگری. همچنین به این معنی است که افراد دیگر فکر نمی‌کنند گربه ولگردی در اطراف پرسه می‌زند.

مزیت قلاده

قلاده گربه راه خوبی برای شناسایی گربه شما است. به خصوص زمانی که آن‌ها گم شده‌اند و اتفاقاً در جای دیگری او را پیدا می‌کنند. این بدان معنی است که آن‌ها می توانند گربه را به راحتی به صاحبش برگردانند و استرس و اضطراب صاحب گربه را کاهش دهند. همچنین به این معنی است که ردیاب گربه را می‌توان به راحتی و بدون نیاز به ریزتراشه به گربه وصل کرد.

با این حال، برخی از افراد احساس نمی‌کنند قلاده برای گربه ضروری است. این ممکن است به این دلیل باشد که حس می‌کنند گربه هنگام پوشیدن قلاده راحت نیست. همچنین این بحث وجود دارد که چون گربه‌ها نمی‌خواهند قلاده خود را بپوشند، ممکن است آن را به زور ببندند، بنابراین شاید بهتر باشد که اصلا قلاده‌ای نداشته باشند.

انواع قلاده گربه

انواع مختلفی از قلاده برای انتخاب وجود دارد. در اینجا لیستی از محبوب‌ترین انواع قلاده است که می‌توانید برای گربه خود بخرید.

قلاده با زنگ

قلاده گربه با زنگ

این قلاده یکی از قلاده‌های سنتی است که می‌توانید برای گربه خود تهیه کنید. برخی از مردم بسیار مشتاق این نوع قلاده هستند زیرا به آن‌ها یک سیستم هشدار اولیه برای آنچه که گربه ممکن است انجام دهد، می‌دهد! با این حال، در ابتدا ایده داشتن زنگ روی قلاده گربه این بود که به عنوان یک سیستم هشدار برای پرندگان عمل کند. تصور این است که سر و صدا پرندگان را بترساند و از شکار شدنشان توسط گربه شما جلوگیری کند.

قلاده کک

قلاده کک گربه

این قلاده‌ها معمولاً فقط در صورتی استفاده می‌شوند که به داشتن کک در گربه خود مشکوک باشید. همچنین در مواردی که آن‌ها به طور مداوم خود را می‌خراشند یا اینکه متوجه پریدن کک ها به اطراف شده‌اید، نیز استفاده می‌شود. این یک واقعیت ساده است که هر گربه حداقل یک بار کک می‌گیرد. قلاده کک با انتشار موادی که برای کشتن کک‌ها طراحی شده‌اند کار می‌کند. شما نباید خیلی نگران این موضوع باشید که بر سلامت گربه شما تأثیر می‌گذارد. زیرا قلاده‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بدون آسیب رساندن به حیوان خانگی شما کار کنند. با این حال، همیشه توصیه می‌شود دستورالعمل‌ها را با دقت بخوانید تا خطر ایجاد هرگونه حساسیت برای گربه را نداشته باشد. (ممکن است لازم باشد هنگام دست زدن به قلاده مراقب باشید).

قلاده های با خاصیت جدایی

قلاده های با خاصیت جدایی

این قلاده، قلاده‌ای است که دارای یک سگک یا گیره است که پیوند را تحت فشار می‌شکند. مزیت این کار برای مواقعی است که گربه شما به چیزی مانند درخت، بوته، حصار و غیره برخورد می‌کند و نمی‌تواند با پنجه‌هایش آزاد شود. هنگامی که گربه شما شروع به تلاش می‌کند و از چیزهایی که در آن گیر کرده است فاصله می‌گیرد، سگک قلاده باز می‌شود. بنابراین گربه شما را آزاد می‌کند و از خطر خفگی جلوگیری می‌کند.

قلاده با برچسب های شناسایی

قلاده گربه با برچسب های شناسایی

صاحبان گربه اغلب دوست دارند نام گربه و جزئیات آدرس خانه را روی برچسب شناسایی که روی قلاده قرار می‌گیرد نشان دهند. معمولاً این برچسب‌ های نازک، فلزی یا پلاستیکی هستند که می‌توانند با اطلاعات مختلفی برای زمانی که گربه شما گم شود، شخصی‌سازی شود.

مواردی که باید در برچسب شناسه گربه خود قرار دهید

نام حیوان خانگی شما

این ممکن است بی‌معنا به نظر برسد، اما برای یک بچه گربه گمشده، داشتن کسی که او را با نامش صدا می‌کند می‌تواند آرامش‌ بخش باشد و به ایجاد اعتماد با فرد نا آشنا کمک کند.

یک پیام اقدام

اگر بچه گربه شما فقط در داخل خانه است، ممکن است بخواهید دقیقاً به اصل مطلب بروید و (من گمشده‌ام) را زیر نام بگذارید تا پیدا کننده بالقوه بداند که بچه گربه به کمک او نیاز دارد و فقط در حال پیاده روی نیست.

شماره تلفن

شماره ای که به آن دسترسی دارید را وارد کنید. اگر روی برچسبی که انتخاب می‌کنید فضای خالی وجود دارد، می‌توانید یک شماره پشتیبان از کسی که بچه گربه‌تان به او اعتماد دارد را در نظر بگیرید تا در صورت نبودن شما با او تماس بگیرند.

نیازهای پزشکی

اگر گربه شما به دارو نیاز دارد، حتما به آن توجه کنید. ممکن است به فرد یابنده احساس فوریت بدهد و گربه شما را زودتر به شما بازگرداند.

تگ نام

علاوه بر این، می توانید اطلاعاتی در مورد شهر خود، ریز تراشه گربه یا چیزهای دیگری که فکر می کنید مهم هستند اضافه کنید. اما برای کوچک نگه داشتن آن تگ، باید مستقیماً به اصل مطلب بروید. به جای سناریوی بالا و برچسب هنری بهتر است چنین نوشته شود: «نام. من گم شدم! شماره تماس”.

قلاده کتفی

قلاده کتفی

قلاده کتفی یا کمری به دور بدن حیوان بسته شده و در پشت بدن او جای می‌گیرد. این نوع قلاده از دو قسمت تشکیل شده است که یک بخش آن دور شکم بسته می‌‌شود و بخش دیگر آن جلوی سینه حیوان قرار می‌گیرد.

قلاده های دارای ردیاب

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که می‌‌توانید گربه‌تان را هنگامی که در جایی سرگردان می‌‌شود پیدا کنید، مطمئناً می‌‌خواهید یک ردیاب گربه را به قلاده گربه‌تان وصل کنید.

اندازه قلاده

در مورد اطمینان از ایمنی گربه هنگام پوشیدن قلاده، توصیه سازمان مشهور جهانی Cats Protection است که بیان می‌دارد اطمینان حاصل کنید که در انحنای قلاده به اندازه کافی جا باشد تا بتوانید چند انگشت خود را زیر آن قرار دهید. به این ترتیب قلاده آنقدر شل می‌شود که مشکلی ایجاد نمی‌کند، همچنین به اندازه‌ای سفت می‌شود که خطر گرفتار شدن در موانع را نداشته باشد.

معرفی قلاده گربه

در این قسمت به معرفی قلاده‌های موجود در بازار می‌پردازیم:

قلاده گربه کرون پت مدل 9125

قلاده گربه کرون پت مدل 9125

این محصول دارای بندگیر فلزی مقاوم همراه با همراه با قفل خرچنگی خارجی با برند kam است. این قلاده دور دوزی شده و قابل تنظیم است.

قلاده گربه کد 4191P1

قلاده گربه کد 4191P1

این محصول درای جنس نرم و لطیف و بسیار سبک است و یک بند نگهدارنده 1متری دارد.

قلاده گربه کد Mn001

قلاده گربه کد Mn001

این قلاده دارای ابعاد 30x1x0.3 سانتی‌متر است. همچنین جنس این محصول از چرم طبیعی است.

قلاده گربه ضد کک و کنه تریکسی مدل Anti Parasite Collar

قلاده گربه ضد کک و کنه تریکسی مدل Anti Parasite Collar

این محصول با ابعاد 18x9x1 سانتی‌متر است و محصول آلمان است. این قلاده برای دفع کک و کنه مناسب است.

قلاده سگ و گربه کد 1003p

قلاده سگ و گربه کد 1003p

قلاده جمع شونده اتوماتیک 5 متری دارای دو عدد دکمه است. یک دکمه جهت قفل کردن مقدار باز شدن بند قلاده است و دکمه دوم برای آزاد سازی بند قلاده است. استفاده از این قلاده باعث آزادتر شدن سگ یا گربه برای گشت و گذار و بازی کردن می‌شود. همچنین امکان جمع شدن اتوماتیک آن راحتی قابل توجهی را برای صاحب سگ یا گربه به ارمغان می‌آورد.

قلاده سگ گربه کد 4191R

قلاده سگ گربه کد 4191R

قلاده بدنی و بند نگهدارنده 1 متری مناسب گربه‌ها و سگ‌های کوچک است. دارای جنس بسیار لطیف است که در تماس با بدن گربه اذیت نداشته باشد و حیوان احساس راحتی کند.

قلاده سگ و گربه مسترکاپالو مدل OCHI04B1

قلاده سگ و گربه مسترکاپالو مدل OCHI04B1

قلاده مسترکاپالو از چرم درجه یک گاومیش تهیه شده و توسط بهترین هنرمندان صنعت‌چرم ایران دوخته شده است. این قلاده سبک و مقاوم، دارای دستمال گردن قابل شست‌وشو است.

قلاده سگ و گربه مدل پلاک دار

قلاده سگ و گربه مدل پلاک دار

قلاده موجود از 5 متر طناب پاراکورد بسیار مقاوم ساخته شده است و قابلیت تنظیم سایز برای انواع نژاد های گربه را دارد. برای جلوگیری از گم شدن حیوان یک کپسول قرار داده شده است که می توانید آدرس و شماره خود را در آن قرار دهید.

قلاده گردنی گربه بیفار مدل ضد خارش

قلاده گردنی گربه بیفار مدل ضد خارش

این محصول حاوی روغن گیاه اکالیپتوس است و کاملاً طبیعی و بدون ایجاد حساسیت است. همچنین ضد خارش است و چهار ماه ماندگاری اثر دارد.

بیشتر بخوانید

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *