0

بزرگترین کامبک های تاریخ یورو

بزرگترین کامبک های تاریخ یورو

بزرگترین کامبک های تاریخ یورو را بررسی می‌کنیم و هشت بازی از معروف ترین دیدارهای یورو که در تاریخ این مسابقات ماندگار شد را مرور خواهیم کرد.

به گزارش خوبو و به نقل از سایت یوفا، هشت دیدار در تاریخ یورو بسیار معروف شدند و در زمره بزرگترین کامبک های تاریخ یورو قرار گرفتند. از دیداری که 9 گل در آن رد و بدل شد تا مسابقه‌ای که در دقایق آخر ورق برگشت.

نیمه نهایی یورو 1960: فرانسه 4-5 یوگوسلاوی

اولین مسابقه تاریخ یورو، ماندگار شد. در مرحله نیمه نهایی یورو 1960، فرانسه در پایان نیمه اول با نتیجه 2-1 از یوگوسلاوی پیش بود. درحالیکه فقط یک ربع تا پایان مسابقه باقی مانده بود، نتیجه 4-2 به سود فرانسه پیش می رفت. فقط طی 5 دقیقه از دقیقه 75 تا دقیقه 79 ورق برگشت. یوگوسلاوی سه گل به ثمر رساند و مانع صعود میزبان به فینال مسابقات شد.

نیمه نهایی یورو 1976: یوگوسلاوی 2-4 آلمان غربی

در مرحله نیمه نهایی یورو 1976، یوگوسلاوی در نیم ساعت ابتدایی بازی موفق شد با دو گل از قهرمان جام جهانی پیش بیفتد و شگفتی بزرگی رقم زند. دیتر مولر در اولین بازی ملی اش به عنوان یار تعویضی به میدان آمد و خوش درخشید. بازی با گل های هاینتس فلوهه و دیتر مولر با نتیجه 2-2 خاتمه یافت. در اوقات اضافی، دیتر مولر دو گل دیگر به ثمر رساند. دیتر مولر با هت تریک در این دیدار، بهترین بازی دوران فوتبالش را به نمایش گذاشت.

نیمه نهایی یورو 1984: فرانسه 3-2 پرتغال

در مرحله نیمه نهایی یورو 1984، بازی فرانسه و پرتغال در پایان 90 دقیقه با تساوی 1-1 خاتمه یافت. در اوقات تلف شده بازی، ژوردائو گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند تا پرتغال در آستانه صعود به فینال قرار گیرد. فرانسه با گل ژان فرانسوا دومرگ در دقیقه 114 به بازی برگشت. میشل پلاتینی در دقیقه 119 گل سوم فرانسه را به ثمر رساند و کامبک را تکمیل کرد.

مرحله گروهی یورو 2000: یوگوسلاوی 3-3 اسلوونی

در مرحله گروهی یورو 2000، یوگوسلاوی و اسلوونی در یک دیدار مهیج و دیدنی به مصاف هم رفتند. اسلوونی با یک عملکرد عالی و در عین ناباوری تا دقیقه 52، با سه گل از یوگوسلاوی پیش افتاد تا در آستانه رقم زدن یک شگفتی بزرگ در مسابقات باشد. یوگوسلاوی در دقایق 67، 70 و 73، طی هفت دقیقه به بازی برگشت. این مسابقه جذاب با تساوی پرگل 3-3 خاتمه یافت.

مرحله گروهی یورو 2000: پرتغال 3-2 انگلیس

در مرحله گروهی یورو 2000، پرتغال درحالیکه تا دقیقه 18 بازی مقابل انگلیس با دو گل از حریف عقب افتاد، موفق شد به بازی برگردد. لوییس فیگو در دقیقه 22 اولین گل پرتغال را به ثمر رساند. پیش از پایان نیمه اول، ژائو پینتو گل تساوی بخش را زد. نونو گومژ در دقیقه 59 کار را نهایی کرد و گل برتری سلسائو را زد.

مرحله گروهی یورو 2000: یوگوسلاوی 3-4 اسپانیا

در مرحله گروهی یورو 2000، یوگوسلاوی و اسپانیا جدال جذابی داشتند و اسپانیا تنها در صورت کسب برد می توانست از مرحله گروهی صعود کند. یوگوسلاوی سه بار از حریف پیش افتاد، اما هر سه بار اسپانیا به بازی برگشت. درحالیکه یوگوسلاوی با نتیجه 3-2 پیش بود، اتفاق عجیبی افتاد. لاروخا در دقیقه 4+90 از روی نقطه پنالتی و در دقیقه 95 دو گل به ثمر رساند، تا یکی از کامبک‌های بیادماندنی تاریخ مسابقات رقم خورد. اسپانیا با کسب این نتیجه به عنوان تیم اول صعود کرد.

مرحله گروهی یورو 2004: هلند 2-3 جمهوری چک

در مرحله گروهی یورو 2004، درحالیکه هلند تا دقیقه 19 بازی با دو گل از جمهوری چک پیش بود، در عین ناباوری باخت. جمهوری چک در دقایق 23، 71 و 88 سه گل به ثمر رساند. یان کولر، میلان باروش و کارل پوبورسکی زننده گل‌های جمهوری چک در این دیدار بودند.

مرحله گروهی یورو 2008: ترکیه 3-2 جمهوری چک

در مسابقات یورو 2008، ترکیه تابستان هیجان‌انگیزی را پشت سر گذاشت. در مرحله گروهی یورو 2008، ترکیه و جمهوری چک برای صعود به مرحله بعد رقابت جذابی داشتند. درحالیکه، جمهوری چک با گل‌های یان کولر و یاروسلاو پلاشیل پیش بود، ترکیه در 15 دقیقه پایانی توسط آردا توران و نیهات قهوه چی (2 گل) کامبکی بیادماندنی زد و به عنوان تیم دوم صعود کرد.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *