0

بازی Tekken 8

tekken 8

بازی Tekken 8 یک بازی مبارزه‌ای است که با بهبودهای قابل توجه در گیم‌پلی، گرافیک و داستان، تجربه‌ای جذاب را برای بازیکنان فراهم می‌کند.

به گزارش خوبو، جدیدترین نسخه از سری بازی‌های مبارزه‌ای محبوب Tekken، در تاریخ 6 بهمن 1402 برای کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی منتشر شد.

این بازی پس از شش سال انتظار، سرانجام دنباله بازی موفق Tekken 7 را ارائه می‌دهد و با بهبودهای قابل توجهی در گیم‌پلی، گرافیک و داستان، تجربه‌ای جذاب و اعتیادآور را برای بازیکنان فراهم می‌کند.

در این مطلب قصد داریم بازی Tekken 8 را مورد نقد و بررسی قرار دهیم. پس با ما در ادامه مطلب همراه شوید.

بازی Tekken 8

داستان بازی Tekken 8

بعد از رویدادهای تکن 7، صحنه‌ داستان تکن 8 بی‌شک بیشترین هیجان و تماشاگری را ایجاد می‌کند.

در شش ماه پس از شکست هایهاچی میشیما، پسر او، کازویا میشیما، با استفاده از قدرت شیطانی خود، حکومت ترس را بر سیاره برپا کرده است.

فصل اول با لارس الکساندرسون در یک هواپیمای فناورانه آغاز می‌شود. او اشاره می‌کند که ماموریت او از بین بردن “جسارت شیطانی” است و به همان مردی اشاره می‌کند که در نسخه‌های قبلی او را تعقیب کرده بود، جین کازاما، که ممکن است تنها امید آنها باشد.

سکانس به جین کازاما در حالی که با موتورسیکلت خود در خیابان‌های پر رفت‌وآمد شهر حرکت می‌کند می‌پردازد. به تعجب، او موتورسیکلت خود را به سمت یکی از ساختمان‌ها می‌برد و با حرکتی که حتی بازیگران فیلم‌های سریع و خشن و مارول رنجی برده می‌شوند، آن را بر می‌دارد و به سمت هلیکوپتر نزدیک پرتاب می‌کند. جین روی زمین فرود می‌آید و سقوط آتشین هلیکوپتر را تماشا می‌کند. از درون آتش، هدف او ظاهر می‌شود.

پس از یک تبادلات گرم، درگیری نخستین نبرد حالت داستانی آغاز می‌شود. بازی به عنوان جین، با کازویا مبارزه رخ می دهد.

گیم پلی بازی Tekken 8

هسته اصلی گیم‌پلی Tekken در قسمت سوم پایه‌گذاری شد و در قسمت پنجم به بلوغ رسید و از آن پس مکانیزم‌های ثانویه حول محور آن به این ساختار تعمیم داده می‌شوند به طوری که اگر شما همچنان امروزه به پای تجربه‌ی قسمت پنجم بنشینید می‌توانید از تجربه‌ی آن بازی و آموخته‌های خود در قسمت‌های بعدی همچون 7 یا حتی 8 بهره ببرید گویی که این آثار همگی با یک زبان یکسان با یکدیگر صحبت کرده و از همین رو نیازی به مترجم ندارند.

بنابراین زمانی که به پای تجربه‌ی Tekken 8 بنشینید اگر از طرفداران سابق مجموعه باشید به خوبی احساس می‌کنید که در خانه‌ی خودتان هستید اما در عین حال حس تازگی را نیز احساس خواهید کرد.

بازی Tekken 8

در زمان عرضه شاهد حضور 32 مبارز متنوع در این عنوان هستیم که طیف گسترده‌ای از تنوع را به گیم‌پلی این بازی معرفی کرده و همچنین کاراکترهای تازه‌ی بسیار جذابی از جمله Victor Chevalier و یا Reina به این اثر اضافه شدند که شخصا به شدت از تجربه‌های جدیدی که به گیم‌پلی این عنوان اضافه می‌کنند لذت بردم.

سیستمی به نام Heat در قسمت هشتم معرفی می‌شود که به کلی چندین و چند لایه‌ی جدید به مبارزات تهاجمی و یا دفاعی شما اضافه کرده و در ابعاد مکانیکی عالی عمل می‌کنند. به راستی سیستمی است که می‌تواند تجربه‌ی شما را دگرگون کند به طوری که فکر می‌کنم آخرین باری که در این فرنچایز شاهد چنین تغییر سیستماتیکی در فلسفه‌ی مبارزات بودیم به Tag Tournament 2 باز می‌گردد.

این سیستم در واقع همچون یک محرک در راستای افزایش راندمان و کارایی رویکرد شما نسبت به استراتژی‌های تهاجمی با کاراکتر اصلی‌تان عمل می‌کند و در حالی که در واقع کارکردی تهاجمی دارد اما خروجی آن می‌تواند نیازمند اقدامات دفاعی باشد چرا که در صورت عدم استفاده‌ی بهینه از این مکانیزم در طی 10 ثانیه‌ای که فعال است یک اهرم فشار بزرگ را در مبارزه‌ی خود را از دست داده و در واقع می‌توان گفت اگر حریفتان همچنان از قابلیت Heat خود استفاده نکرده باشد شما دست پایین را در مبارزه دارید و از همین رو باید به استراتژی‌های دفاعی با توجه به کاراکتر خود رجوع کنید.

قابلیت Heat Burst در واقع به شما اجازه می‌دهد که به صورت دستی و تنها با یک دکمه حالت Heat خود را فعال کنید، به محض فعال‌سازی شما با ضربه‌ای قدرتمند به حریف حمله می‌کنید و در صورتی که ضربه‌ی شما با حریف برخورد کند پنجره‌ای برای ادامه دادن آن ضربه با یک رشته‌ی کمبو فراهم می‌شود. همچنین میزان زمان باقی مانده از حالت Heat نیز با یک نوار آبی رنگ زیر نوار سلامتی به نمایش در می‌آید.

کاراکتر اصلی من همانند بسیاری از نسخه‌های پیشین مجموعه(به غیر از قسمت هفتم) Jin است، یکی از راه‌های به کارگیری این قابلیت دقیقا پس از استفاده از لانچر است به طوری که زمانی که رشته‌ی لانچر کمبو را اجرایی کنید، بلافاصله با استفاده از Heat Burst وارد حالت Heat شده و پس از اجرای یک رشته کمبو بر پایه‌ی Zanshin از Dash بهره می برید که در اکثریت اوقات اگر تمامی کمبو تا این لحظه به خوبی پیش رفته باشد حریف الان در گوشه‌ی دیوار قرار دارد و می‌توانید با یک Wall Combo رشته را بسته و این تنها یکی از روش‌های بی‌شماری است که می‌توان از این قابلیت برای Jin بهره برد که فشار بسیار بالایی روی حریف می‌گذارد.

علاوه بر این موارد سیستم Heat مباحثی کاملا تازه از جمله Chip Damage و Recoverable Health را به گیم‌پلی بازی معرفی می‌کند. Chip Damage بدین شکل است که اگر حریف شما در حالت Heat از برخی تکنیک‌ها و حرکات از قدرت بیشتری برخوردارند استفاده کند با دریافت و یا حتی دفاع در مقابل آن ضربه شما Chip Damage دریافت خواهید کرد که به طور مستقیم به Recoverable Health متصل می‌شود و روی نوار سلامتی‌تان قابل مشاهده است.

در این حالت شما می‌توانید با ضربه زدن و یا دفاع نوار سلامتی خود را بازیابی کنید اما در صورت ضربه خوردن میزان سلامت قابل بازیابی کاهش خواهد یافت. این موارد نیز لایه‌های استراتژیک دیگری هستند که به زیبایی در سازوکار گیم‌پلی این بازی تعبیه شده‌اند که باعث می‌شود هر مبارزه یک چالش و روند تازه باشد.

گیم‌پلی Tekken 8 به شدت یک پارچه و روان است و پروسه‌ی کمبوسازی را به لطف سیستم Heat خود حسابی متنوع و جذاب می‌کند.

بازی Tekken 8

گرافیک و موسیقی بازی Tekken 8

شاید در یک نگاه کلی گرافیک بازی جدید شبیه به نسخه‌های قبلی به نظر برسد، اما تکن ۸ با آنریل انجین ۵ ساخته شده است.

بهبود گرافیک در جزئيات صورت کاراکترها به وضوح دیده می‌شود. این موضوع در کات‌سین‌های سینمایی حین بازی هم خودنمایی می‌کنند. جرقه‌ها و نورها خیلی زیباتر در تکن ۸ به نظر می‌رسند. انیمیشن‌های بازی با طرز خوشگلی هنرنمنایی می‌کنند و شما را واقعا هیپنوتیزم می‌کنند.

تکن ۸ سبک موسیقی چند بازی اخیر خود را نگه داشته است. موزیک‌های بازی به‌شدت هیجان‌انگیز و پرانرژی هستند و واقعا خون را به جوش می‌آورند.

بخشی به اسم Jukebox در بازی وجود دارد که به کاربرها اجازه می‌دهد موسیقی بازی‌های قبلی تکن را در جریان بازی تکن ۸ گوش دهند. به‌نوعی شما موزیک‌های بازی قبلی را در دل بازی تکن ۸ تزریق می‌کنید و در منوها و حالت‌های مختلف به‌صورت انتخابی می‌توانید از قطعه‌های معروف بازی تکن لذت ببرید.

سیستم مورد نیاز بازی Tekken 8

حداقل سیستم مورد نیاز

 • سیستم عامل: ویندوز 10 64 بیتی
 • پردازنده: Intel Core i5-6600K/AMD Ryzen 5 1600
 • حافظه: 8 گیگابایت رم
 • گرافیک: Nvidia GeForce GTX 1050Ti/AMD Radeon R9 380X
 • DirectX: نسخه 12
 • شبکه: اتصال به اینترنت
 • فضای ذخیره سازی: 100 گیگابایت فضای موجود
 • کارت صدا: چیپست کارت صدا/آنبرد سازگار با DirectX

سیستم پیشنهادی

 • سیستم عامل: ویندوز 10 64 بیتی
 • پردازنده: Intel Core i7-7700K/AMD Ryzen 5 2600
 • حافظه: 16 گیگابایت رم
 • گرافیک: Nvidia GeForce RTX 2070/AMD Radeon RX 5700 XT
 • DirectX: نسخه 12
 • شبکه: اتصال به اینترنت پهن باند
 • فضای ذخیره سازی: 100 گیگابایت فضای موجود
 • کارت صدا: چیپست کارت صدا/آنبرد سازگار با DirectX

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *