0

معرفی ارز دیجیتال گینز نتورک Gains Network (GNS)

گینز نتورک (GNS) Gains Network، یک پلتفرم معاملاتی اهرمی غیرمتمرکز با نقدینگی کارآمد، قدرتمند و کاربرپسند است که در حال توسعه gTrade می‌باشد.

  • گینز نتورک Gains Network یک پلتفرم غیرمتمرکز معاملات مشتقات است که ابتدا بر روی شبکه پالیگان Polygon ساخته شده و به سایر شبکه‌های غیرمتمرکز گسترش می‌یابد.
  • در gTrade، معامله‌گران مشتقات کریپتو تا 150 برابر اهرم و تا 1000 برابر برای معاملات فارکس مجاز هستند.
  •  معاملات اهرمی در شبکه Gains توسط دارایی‌های مصنوعی و یک پروتکل وام غیرمتمرکز انجام می‌شود و سیستم اهرمی آن باعث صرفه‌جویی در هزینه وام در سایر پلتفرم‌های معاملاتی اهرمی می‌شود.
  • توکن GNS توکن بومی شبکه Gains است و از سیستم مالی آن پشتیبانی می‌کند. زمانی که دولت غیرمتمرکز GNS فعال شود، برای رای گیری DAO استفاده خواهد شد.

اولین مورد در لیست کارهای تیم شبکه گینز، توسعه محصولی است که «به پذیرفته‌شده‌ترین پلتفرم معاملاتی غیرمتمرکز اهرمی تبدیل شود». برای تحقق این چشم انداز، گینز نتورک مدعی است که در حال توسعه یک پلتفرم معاملاتی اهرمی غیرمتمرکز با نقدینگی کارآمد، قدرتمند و کاربرپسند است. این ویژگی‌ها و حتی بیشتر از آن ادعا می‌شود که ویژگی‌های اصلی gTrade هستند.

از طریق گینز نتورک gTrade، Gains Network تلاش می‌کند تا معامله‌گران قرارداد دائمی را با یک پلتفرم غیرمتمرکز جذب کند که سود آنها را به حداکثر می‌رساند و در عین حال به آنها اجازه می‌دهد که نگهبانی کامل دارایی‌های خود را حفظ کنند. معامله گران قرارداد دائمی همچنین امیدوارند از طرح کارمزد پایین در gTrade و کارمزد صفر وام‌های اهرمی بهره‌مند شوند. 

شبکه گینز gTrade را در 2 مه 2022 در Polygon Network راه اندازی کرد. از این زمان، بیش از 450000 معامله از بیش از 6000 معامله‌گر منحصر به فرد ارائه شده است و بیش از 19 میلیون دلار در حجم معاملات به دست آورده است. این تیم اعلام کرده است که قصد دارد این محصول را به سایر شبکه‌های قرارداد هوشمند گسترش دهد.

gTrade در شبکه گینز چگونه کار می‌کند؟

پلتفرم‌های معاملاتی اهرمی معاصر از تمرکز بی‌مورد و محدودیت اهرمی ناچیز رنج می‌برند. در پلتفرم gTrade، معامله گران می‌توانند معاملات خود را بدون ایجاد حساب کاربری با اطلاعات شخصی خود یا واریز وجوه خود به یک پلت‌فرم معاملاتی راه اندازی کنند.

یک اتصال کیف پول ساده تمام چیزی است که کاربر برای شروع تجارت در پلتفرم gTrade نیاز دارد. سرمایه معامله‌گران در کیف پول آنها باقی می‌ماند و فقط با مجوز مالک کیف پول حرکت می‌کند. این رویه‌ها توسط قراردادهای هوشمند هدایت می‌شوند. قیمت دارایی‌ها در پلتفرم توسط نسخه اصلاح شده شبکه غیرمتمرکز اوراکل (DON) Chainlink ارائه می‌شود.

gTrade همچنین دارای مجموعه‌ای از دارایی‌های قابل معامله برای دسترسی آسان معامله‌گران است. در این پلتفرم، کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال، سهام شرکت و فارکس را معامله کنند. gTrade به معامله‌گران تا 150 برابر اهرم در دارایی‌های کریپتو، 100 برابر در سهام و 1000 برابر در معاملات فارکس به معامله گران ارائه می‌دهد. 

کاربران پلتفرم به مجموعه‌ای که درخواست‌های اهرمی از آن ارائه می‌شود، کمک می‌کنند و استخر به‌منظور ایجاد سود برای مشارکت‌کنندگان به‌عنوان بخشی از یک برنامه انگیزشی و بهره‌زای اضافی ساختار یافته است.

برای اینکه gTrade به این روش کار کند، گینز نتورک چهار “ابزار” را معرفی می‌کند که به صورت هم افزایی عمل می‌کنند:

  • انبار غیرمتمرکز و استخر نقدینگی.
  • یک توکن چند منظوره
  • یک پروتکل (شامل الگوریتم‌های جمعی مستقر در شبکه‌های بلاکچین) که سایر امکانات را جمع می‌کند و عملکرد آنها را کنترل می‌کند.
  • gTrade همچنین دارای NFTهای منحصر به فردی است که به دارندگان مزایا و مشوق‌های خاصی در پلتفرم می‌دهد.

توکن GNS

توکن GNS توکن بومی پلتفرم gTrade و اکوسیستم شبکه Gains است. توکن GNS به‌عنوان یک توکن کاربردی، ذخیره‌ای از ارزش برای اکوسیستم عمل می‌کند و می‌تواند زمانی که دولت غیرمتمرکز شبکه Gains فعال شود، نقش بیشتری را به دست آورد.

توکن GNS از توکن Gfarm تغییر نام داد. در راستای برندسازی مجدد، دارندگان توکن Gfarm قدیمی توکن های GNS را با نسبت 1:1000 دریافت کردند. یعنی دارندگان به ازای هر توکن Gfarm که نگهداری می‌شد، هزار توکن GNS دریافت می‌کردند.

توکن GNS برای ایجاد انگیزه در استخر GNS/DAI استفاده می‌شود که پشتیبانی بیشتری از خزانه DAI و نقدینگی کلی پلتفرم gTrade را فراهم می‌کند. استخر GNS/DAI در حال حاضر دارایی های قفل شده به ارزش بیش از 5 میلیون دلار است. این پشتیبانی قوی از خزانه DAI و نقدینگی جامد را برای معامله‌گرانی که از پلتفرم معاملاتی اهرمی یا مبادله بین GNS و DAI در QuickSwap استفاده می‌کنند، فراهم می‌کند .

تیم شبکه Gains همچنین ادعا می کند که برای ایجاد یک DAO با توکن GNS کار می کند. دارندگان توکن GNS دائو DAO را تشکیل می‌دهند و می‌توانند با رای دادن در مورد پیشنهادهای بهبود، در اداره پلتفرم مشارکت داشته باشند. با توجه به بینش‌های مشترک، توکن GNS درست مانند سایر توکن‌های حاکمیتی عمل خواهد کرد. دارندگان GNS توکن‌ها را برای دریافت veGNS که می‌تواند برای رای دادن در مورد پیشنهادات استفاده شود، به اشتراک می‌گذارند.

شبکه Gains چقدر ایمن است؟

قرارداد معاملات اهرمی شبکه سود حدود 5 ماه است (در زمان نگارش این مقاله) و بیش از 460000 تراکنش تجاری را پردازش کرده است. گزارش‌های کنونی نشان می‌دهد که این تراکنش‌ها با خیال راحت انجام شده‌اند و کاربران هنوز هرگونه نقض کیف پول قابل ردیابی در پلتفرم شبکه Gains را گزارش نکرده‌اند. شبکه Gains همچنین ادعا می‌کند که قراردادهای آن برای استفاده امن است و حسابرسی شده است.

یک گزارش حسابرسی توسط Certik این ادعا را تأیید می‌کند، اما به آسیب پذیری‌های خفیف و یک تهدید متمرکز اشاره می‌کند. مفاد این گزارش توسط تیم شبکه Gains تایید شده است. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که پروتکل‌های قرارداد هوشمند، دستورات محاسباتی سطح بالایی هستند و مستعد آسیب‌پذیری‌هایی هستند که می‌توانند به طرق مختلف مورد سوء استفاده قرار گیرند. با در نظر گرفتن این موضوع، توصیه می شود که کاربران تحقیقات خود را انجام دهند و اقداماتی را برای ایمن نگه داشتن وجوه خود و محدود کردن ضرر در صورت بروز حوادث غیرمنتظره انجام دهند.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *